Silindi
tüm usculara selam...

beyler bir sorunum var oda şudur iki nokta üstüste

örnek vermek gerekirse britain alchemist evi varya mesela oraya spawn koyuyorum ve spawn evin tabanının altında geziyor yani o ev biraz yüksekte kalıyor ve spawn aşşağıya düşüyor.

umarım anlatabilmişimdir.bunu nasıl halledebiliriz.
Adept
4.3
World Gem nerede? Gene o da evin altında mı? Öyleyse onu yukarı çıkarmaya çalış derim ben. :/

Ama bu konuda bir tecrübem yok pek.
Silindi
Adept
4.3
World Gem?
Adept
4.3
Spawn taşı :)
Silindi
Adept
4.3
ya oraya koyuyorum spawnu zeminin altına düşüyo hatta şimdi nasıl alacağımıda bilmiyorum kaldı orda :D
çıkan vendorlarında sadece kafası görünüyor..
Adept
4.3
Mhh.. Aptalca o.O

Düşmeyen bir yere spawnı koy, onu istediğin yere taşı?
almak için .nuke komutunu kullan silsin yani.. zemin ayırt etmeden yapar bu işlemi..

spawnın alta düşme nedenide senin transparan özelliğinin açık olması nedeniyle .mtele komutuyla evin zeminine inip spawn koymaya çalışman olabilir.. bina içlerinde spawn koyarken optionstan transparanlığı kapatmanı öneririm.
Silindi
Novice
4
hyr yaf aynı durum playerlar içinde mesela eve girince hemen zemine düşüyor ve hareket edemiyor. :S
Adept
4.3
Enteresan, burada aklıma birkaç olasılık geliyor:

-> Sphere yükseklik ayarlarını yaparken, mul dosyalarını okur, yani bu ayarlar client değil, sphere üzerinden ayarlanır. O nedenle burada bir uyuşmazlık olabilir.

-> Onun dışında hatalı staticlerde de zeminden düşmeler yaşanabilir.
Silindi
Adept
4.3
ya ben bazı serverlarda görmüştüm düşülen yerlere item falan koymuşlardı ki player lar düşmesin die :)
Adept
4.3
Tabii, görünmez item koyabilirsin oralara. Eğer görünmez item koyarken de istediğin yerden daha aşağısına koyuyorsa, o zaman yakınlara koyup, aynı hizaya kadar kaydırabilirsin, forumlarda gösterdiğim .kaydir komutu ile.
;)Baska yere Yap spawnını Oraya Spawn mı olur
Silindi
Members
0
vendor spawnı spawn değil zaten dimi..
TheRaskol : vendor spawnı spawn değil zaten dimi..

Evde düşme yaşıyorlarsa spheren MUL dosyalarını okumuyordur büyük ihtimal.
Oraya Düşenleri .nuke remove la silersin eğerki sorunu çözemezsen al elinle koy .nudgeup 1 :) scrpt dosyalarıyla alakalı bir şey varsa beni aşar ...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.