arkadaşlar ben bi yaratık yaptım (zombie) şimdi onun için bir ada yaptım
adaya gelenler event ekliyicem o eventte 1 tane zombi öldüren 15 dk içinde birdaha öldüremeyecek insanlar birbirlerine saldıramayacak ? bunu nasıl yapabilirim ?
yaratık id ( c_zombieday_Zombie )
Öncelikle adanın region olarak
on=@enter
src.events +e_cem
ekle.
Daha sonra şu eventı bir yere ekle.
[events e_cem]
on=@attack
if (<src.targ.body>=c_man) || (<src.targ.body>=c_woman)//Playerlar birbirine saldıramaz.
src.sysmessage @39,1 Bunu yapamazsiniz.
return 1
endif

Denemedim çalışması lazım.
tamam bide 1 zombi öldürünce 15 dk beklesin bunuda yaparmısın acaba ?( aslında şöyle olabilir zombiyi öldürünce sna 1 gold gelir o gold gitmesi için 15 dk gerekir o gold yanındayken sen zombiye saldırırsan daha zombi öldüreli 15 dk olmadı yazar ? ) bu kdr ayrınltılı scp yazamıyorum :D
Bu arada region'a bir de
on=@exit
src.events -e_cem
ekle ki çıkınca event kaybolsun :)

Şu an acil çıkmam gerekiyor kampa gidiyorum bir kaç gün sonra gelicem (:.O sistemi de başka biri yazar burdan fazla zor değil (:
tamam sağol ( yokmu yardım edicek olan birii )
[events e_cem]
on=@attack
if (<src.targ.body>=c_man) || (<src.targ.body>=c_woman)//Playerlar birbirine saldıramaz.
src.sysmessage @39,1 Bunu yapamazsiniz.
return 1
elseif (<argo.uid> == c_zombieday_Zombie) && (<src.tag0.zombie_killer>)
 src.sysmessage @55 15 dk boyunca bir daha kesemezsiniz. // bunu spellcast hittry hit gibi triggerlarla pekiştirebilirsin.
return 1
endif

on=@kill
if (<argo.uid> == c_zombieday_Zombie)
 src.tag0.zombie_killer 1
 timerf 60*15, src.tag.zombie_killer
endif

Bu konu caos tarafından düzenlendi(2008-06-11 12:49, 15 yıl önce)
sondakiler taşmış galiba bide ben bunu adamamamı vericem zombiye mi ?

// bunu spellcast hittry hit gibi triggerlarla pekiştirebilirsin.
örnek verirmisin ?
bu sitede hiç kimseden ben şunu istiyorum bunu istiyorum diyemezsin.Ancak sorunun olur bize sölersin yardım ederiz.
cem..

on=@attack ile başlayan triggerin aynısını uygulayacaksın.. biraz araştır.. www.spherewiki.com orjinal yardım sitesi
@caos

çok sağol valla 1 yıl uraşsam yapamam

@Spawnsas

yardım eden arkadaşlarda var herkez senin gibi bozugu düzeltmiyo başkalarının istdiklerinide yapabiliyo ...
cemderman : @caos

çok sağol valla 1 yıl uraşsam yapamam

@Spawnsas

yardım eden arkadaşlarda var herkez senin gibi bozugu düzeltmiyo başkalarının istdiklerinide yapabiliyo ...

bu sitede böle canım benim,kuralları okusanız
Ozaman yardım olarak scp yazmak yasakmı ? Rica ediyorum oda benim için yapıyor bence bir sakıncası vede foruma bir zararı yok. Hatta arıyan başka arkadaşlar varsa onlar içinde yardım olmuş oluyor... ( daha fazla laf kavgası yapmıyalım bence )
En küçük şeyden tartışma yaratmasaydınız keşke..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.