ON=@TIMER 
serv.newnpc <tag.baseid>
new.str <tag.str>
new.dex <tag.dex>
new.int <tag.int>
new.p <cont.p>
new.karma -50
new.food 50
new.hits <tag.str>
new.move s
new.tag.yetenek 0
new.tag.sahibi 1
new.anim 5
new.update
remove
return 1

Not : Bazı Arkadaşlar Taming staff Scriptine bak yada kucultme deedine bak diyeiblirler oradakiler olmuyor bu item hayvanda oldugu icin
src.uid gibi bi komut kullanilmiyor bu scriptin altına ne yazarsam hayvan cıktıgı zaman bana ait olur yardımcı olurmusunuz
Bugun Tekrar URastim Şöyle Bişe Denedim Memeory Verirtim Yeni Cikan Hayvana Ama Gene Olmadı Nerde Hata Yapiyorum

ON=@TIMER 
serv.newnpc <tag.baseid>
new.str <tag.str>
new.dex <tag.dex>
new.int <tag.int>
new.p <cont.p>
new.karma -50
new.food 50
new.hits <tag.str>
new.move s
new.tag.yetenek 0
new.tag.sahibi 1
new.anim 5
new.update
SERV.NEWITEM=i_memory 
NEW.ATTR=attr_newbie 
NEW.COLOR=memory_ipet 
NEW.MORE1=04 
NEW.LINK=<tag.sahip> 
NEW.CONT=<obj.UID>
link.MEMORYFINDTYPE.02.LINK.<tag.sahip>
remove
return 1
Expert
34.0001
Bu item hayvan üzerindeyse, hayvanın sahibini referans olarak alabilirsin <topbobj.owner.uid> olarak. Sistem hakkında biraz daha bilgi vermen gerekiyor bu haliyle daha fazla yardımcı olamıyorum.
Aynen item hayvanın uzerinde timer suresi geldimi hayvan cikiyor ama sahibi olayını ayarlıyamiyorum <topbobj.owner.uid> bunu nereye yazıcam peki bi deneyim
Expert
34.0001
Taming staff scriptinden alıntı yapamadım demişsin referanstan ötürü. 'src.uid' yerine verdiğim referansı kullan.
zaten oyle yapiyorum memory de sıkıntı yok arkadaslar memoryde link kısmıda uidi alıyor
amaa hayvan malasef tamelenmis cikmiyor yan src.uid kımsında bi sıkıntı yok baska yapamadimiz bise var ama bulamadım

Tamam Yaptım Arakdaslar Biraz urastirdi ama yaptım :9 saolun

Bu konu Disayner tarafından düzenlendi(2011-04-04 11:30, 13 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.