Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Arkadaşlar serverımda sürekli inlor olmasını istiyorum playerlarda stafflarda sürekli inlorun olmasını nasıl ayarlayabiliriz ?
Region Olarak Ayarla Derim
playere başlarken .nightsight komutunu ver sürekli nightsight(in lor) şeklinde olur...
hiç urasma On=@Login
kısmına
Nightsight i ekle ole daha kolay olur
Arkadaşlar daha önce yapmıştım sphere.iniden fakat unuttum daha ayrıntılı anlatırsanız sevinirim neredeyse 2 yıldır girmiyorum
*Sphere.iniden LightNight değerini 0 olarak tanımlıyabilirsin
* Loginden ayarlıyabilirsin
* Bir item yapıp timer ile belirli züre zarfları içerisinde herkeze in lor attırabilirsin.

Ama o karanlık olayı da ultima online nin bir tadı ( senaryosuna göre ) .

Kısa bir rp örneği verecek olursak 2 klass için :

* Bir savaşçı ( warrior ) büyük bir savaştan sonra evine dönerken yanına aydınlatıcı şurup ( nightshide potion) almayı unutuyor ve gece karanlığında yola devam edemiyeceğini anlıyıp o geceyi geçirmek için güvenli bir yer aramak zorunda kalıyor. ( uzatılıp değiştirilebilir )

* Büyücü xxxx yeterli büyü malzemesine sahip olmadığı için yy ormanına gidip büyü malzemesi toplamaya başlar o sırada yy ormanından geçen xx adlı ve kötülüğü ile ününü xy ye duyurmuş xc ordan geçmekteydi kendisini saklamak ve korumak amaçlı bir kaç büyü denemesi yapsada yeterli büyü malzemesine sahip olmadığı için başarısız olmuştu. Bu denemeler sırasında kendini xc farketmişti ve bir ağaç kovugu farketti o sırada şansının yaver gitmesi ile gece karanlığının çökmesi onun hayatta kalmasındaki en önemli etkendi.

Birden role play isteğim kabardı =) , bu başlığı açtığın iyi oldu biraz nostalji yaptım .

Uo ya ilk başladığım zamanlarda bu ekran kararması ( gece - gündüz olayı fakat o zamanlar bilmiyordum ) olayını çözmek için birkaç günümü harcamıştım en sonunda dışardan küçük bir yardım sonrasında yanımda nightshide potion taşımaya başlamıştım.

Bence uo yu orjinalliğinden fazla uzaklıştırmamak gerek , çünkü uo nun kendine has tadları bunlar.
yada ole yapma hanı .region.guarded 1 vs gıbı seyler varya
oncekı sphere versıyonlarında .region.light 1 vardı sımdıklerde kaldırıldı sen bastan eklıyebılırsın
şu agn çalısıyorum kendı pcm de degılım fazla yardımcı olamıyorum kusra kalma..
LightNight ve lightday i 0 yaptım oldu çok sağ olun arkadaşlar
Benım Bıldıgım O Nıghtsıght Hıkayesı Farklı..

Lord Blackthon Lord Brıtısh Ordusu Karsısnda Aldıgı Buyuk Yenılgıden Sonra Yanlızca En Yakın Arkadasının Yerını Bıldıgı Bıyere Gıder..Yıllar Sonra Oglunu Ve Karısını Merak Eder..Ve Oglunun Brıtısh Tarafından Brıtaın Sehrıne Sehır Valısı Olarak Atandıgnı Duyar..Ve Gemısıyle Brıtaın Lımanına Gıder..Gece Yarısı Brıt Lımanına Varan Lord Blackthon,Lımanda Bulunan Meraklı Halk KarAfından Saskınlıkla Karsılanır Ama kImse Onun Lord Blackthon Oldugunu Tanıyamaz..Hava Karanlık Oldugu Icın Etrafındakı Kısılerı Net Secemeyen Blackthon Cebınden Bırkac Ot Parcası Cıkartarak Buyu Yapar Ve Etrafı Aydınlatr..
@tedbunndy ' cim

Benim bu hikayeden haberim yoktu , orda söylemek istediğim hava kararması olayı üzerine rp yazılabileceği ve bu olayın ultima online senaryosuna uygun olup uo nun kendine özgü tadlarından bir parçası olduğudur.
Senınkıne Yanlıs Demedım Yanlıs Anlama Benı Lutfen..Bende Baska Turlusunu Bılıyorum Dedım..
Hikaye sonuçta doğru olsa nolur olmasa nolur oyun :)
Silindi
Members
0
daha cok bosuldu benım ya offf sızınde yapacagın yardıma abı ya fızıls gecıo :S
tedbunndy : Benım Bıldıgım O Nıghtsıght Hıkayesı Farklı..

Lord Blackthon Lord Brıtısh Ordusu Karsısnda Aldıgı Buyuk Yenılgıden Sonra Yanlızca En Yakın Arkadasının Yerını Bıldıgı Bıyere Gıder..Yıllar Sonra Oglunu Ve Karısını Merak Eder..Ve Oglunun Brıtısh Tarafından Brıtaın Sehrıne Sehır Valısı Olarak Atandıgnı Duyar..Ve Gemısıyle Brıtaın Lımanına Gıder..Gece Yarısı Brıt Lımanına Varan Lord Blackthon,Lımanda Bulunan Meraklı Halk KarAfından Saskınlıkla Karsılanır Ama kImse Onun Lord Blackthon Oldugunu Tanıyamaz..Hava Karanlık Oldugu Icın Etrafındakı Kısılerı Net Secemeyen Blackthon Cebınden Bırkac Ot Parcası Cıkartarak Buyu Yapar Ve Etrafı Aydınlatr..

Eğer yanlış hatırlamıyorsam bu olaydan sonra Blackthorn ile British arasındaki savaş bitiyordu ve Blackthorn kalesi Britain sınırları içersine kuruluyordu. Buradaki in lor büyüsü Blackthorn etrafı aydınlatması sosaria geleceğinin aydınlık olmasının aydınlık günlerin yaşanacağının bir göstergesiydi bu yüzden havanın kararması ve sürekli in lor kullanımını bu kadar önemli kılan şey sosaria üzrinde savaş olmadığını unutmamak içindir. Ancak bu durumdan hoşlanmayan insanlar masumları katleder ve hiç bir güç tarafından himayeleri altında barınamazlar sadece kendileri gibi baş kaldıranlardan başka dostları yoktur hayvan veya insan karşılarına çıkan herşeyi acımasızca yok edenler vardır onlarda pk'lardır ve her in lor büyüsünü kullanmak zorunda kaldıklarında kendilerine lanet etmekdedirler çünkü sosarianın bu doğasından nefret ederler ve eskisi gibi savaşın hakim olduğu kendilerine önderlik edebilecek bir kral istemektedirler bu yüzdende yeri geldiğinde baş kaldıranları öldürürler..
Tymaron :
tedbunndy : Benım Bıldıgım O Nıghtsıght Hıkayesı Farklı..

Eğer yanlış hatırlamıyorsam bu olaydan sonra Blackthorn ile British arasındaki savaş bitiyordu ve Blackthorn kalesi Britain sınırları içersine kuruluyordu. Buradaki in lor büyüsü Blackthorn etrafı aydınlatması sosaria geleceğinin aydınlık olmasının aydınlık günlerin yaşanacağının bir göstergesiydi bu yüzden havanın kararması ve sürekli in lor kullanımını bu kadar önemli kılan şey sosaria üzrinde savaş olmadığını unutmamak içindir. Ancak bu durumdan hoşlanmayan insanlar masumları katleder ve hiç bir güç tarafından himayeleri altında barınamazlar sadece kendileri gibi baş kaldıranlardan başka dostları yoktur hayvan veya insan karşılarına çıkan herşeyi acımasızca yok edenler vardır onlarda pk'lardır ve her in lor büyüsünü kullanmak zorunda kaldıklarında kendilerine lanet etmekdedirler çünkü sosarianın bu doğasından nefret ederler ve eskisi gibi savaşın hakim olduğu kendilerine önderlik edebilecek bir kral istemektedirler bu yüzdende yeri geldiğinde baş kaldıranları öldürürler..

Vallaha gerisini hatırlamıyorum.Kendi yazıdığımıda okuyunca hatırladım.Onu bile unutmuşum :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.