Merhaba ;

Serverda bir ırk sistemi olusturduk bunların her birine robe vericez örneğin human robeyi giydimi +10 str alıcak bunlar yapıldı fakat bu robe human robe oldugu için elfler orclar vs. diğer ırklar giyemiycek giymek istediğinde Bu robeyi sadece Human Irkı kullanabilir gibisinden bi mesaj yazsın istiyorum eventlerini ayarlarım ırkların fakat nasıl olucak bulamadım bi türlü kodu veriyim bi bakarsanız sevinirim..

[ITEMDEF i_robe_human]
ID=i_robe
TYPE=t_clothing
WEIGHT=.1
NAME=Human Robe
CATEGORY=xx
SUBSECTION=Human Robe
DESCRIPTION=Human Robe

ON=@CREATE
COLOR=0481

On=@click
message @0481 [ Human Robe ]
return 1

ON=@EQUIP
SRC.STR=<SRC.STR>+10
return 1

ON=@UNEQUIP
SRC.STR=<SRC.STR>+(-10)
return 1
on=@dclick
if (<src.events> = irkeventi)
equip
else
unequip
return 1
endif
on=@dclick
equip
else
unequip
return 1
endif

burda human harici diğer ırkların eventlerimi yazıcam yoksa humanın eventimi yazıcam ?
Hangi robe'yi hangi ırk kullanmasını istiyorsan onun eventini yazıcaksın.Bu durumda diğer eventliler giyemiyecek.Robe'yede events vericeksin tabiki.
hyr robeye event vermesine gerek yok ... şimdi zaten ırk seçince kendi eventi olcak playerin örneğin ırkın eventi e_elf taştan seçince playerin eventi e_elf oluyor ... orda src.event yasdım orda çift tıklayan için sorgulama yapıor....

aslında dclick yerie equip triggerini kullanmak daha mantıklı olur buyur...

on=@equip
equip
else
unequip
return 1
endif
Robe'ye ırk'taki events'in aynısını vermezsen nasıl sadece o ırk giycek bunu.
robeye bi event vermene ne gerek war robeye atıyorum

event e_elf eventi veririsin adam robeyi giydimi o eventi alır bunun robeyi giyme esnasında nasıl bi işe yarıyacak anlamadım... elf robesini sadece elfler giysin diyorsan equipin altına sadece src.event e_elf yasman yeter robenin eventini falan karıştırma
Eee sonuçta ırk'a verdigin events'i robe'yede veriyorsun.Ve o robede arkadaşın dedigi gibi +10 hp vericek diyor.,
on=@dclick
equip
else
src.hata :: <name> Robe ' yi Kullanmaniz Irk Seciminize Bagli Olarak Yasaklanmistir .
return 1
endif

Bu sekılde Isını Gorur dıye Dusunuyorum
Tamam robe halledildi fakat bi sorun daha var player eventi aldı human diyelim adam oyuna mavi baslıyo üstünde yazıyo [ Human] altında adamın ismi yazıyo fakat crim rengi bunu nasıl duzeltcez taşla alakalı bişeymi ben oyuna nasıl giriyosa öyle olsun istiyorum mesela 8kille kadar mavi 8killden sonra pk olcak adam ismi kırmızı cıksın istiyorum ? sonra tekrar killdüşürürse mavi olsun bu nasıl olucak eventi veriyim sorun ordamı acaba :S

[events e_human]
on=@click
message @0799 [ Human ]
message <name>
return 1
altta nama yasmana gerek yok

on=@click
message @0799 [ Human ]

bu şekilde yap

olmassa başka bi şekil öneririm
o şekil yazınca adamın ismi cıkmıyo bu sefer ama ?
on=@click
message @07a1,1 Chaos Robe
return 1

on=@dclick
if !(<src.isevent.e_chaos>)
src.sysmessage @0481,,1 Chaos lonca mensupu olmadiginiz icin silinmistir..
remove
return 1
endif

Robeyide bu event dışında kullanılırsa silebilirsin örnek.
kskbeko : o şekil yazınca adamın ismi cıkmıyo bu sefer ama ?

return 1 i sildin mi ?

olmassa alternatif
on=@click
message @0799 [human]
message @<eval <def.namehue_<NOTOGETFLAG 0,1>>> <name>
return 1 

[defname pname] 
namehue_1 063 // blue, good 
namehue_2 044 // green - guldmates 
namehue_3 03b2 // grey 
namehue_4 03b2 // grey, criminal 
namehue_5 02b // orange, waring guild 
namehue_6 026 // red, evil
aa silmemişim oldu bu sefer teşekkürler :) leppasol sanada tesekkür ederim kardesim işime yaradı :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.