slm arkadaşlar ben eski bir uo oyuncusuyum yaş 30 tabi artık pek tat vermiyor
Kendi evimde eğlence maksatlı bir server kurayım dedim ve bazı sorunlarla karşılaştım

İlk kurduğum sphere 55i herşey tamam fakat script yüklediğimde örneğin biinek scriptleri bineklerin öngörülen şekilde ve renkte çıkmadığını gördüm ayrıca ev tabelaları boş çıktı müdahale edemedim ve eklediğim scriptler etki yapmadı
Bu sorunu çözmek için sphere 56 b yükledim ve bu siteden indirdiğim scriptlerin 56b ile uyuşmadığını gördüm örneğin 55i de binek stoneden çıkan binekler 56 b de hata verdi ve diğer sorunlar aynen devam etti ayrıyeten uo axis item ve spawm bölümleri kayboldu

run uo deneyim dedim o başlı başına bir sorun tamam yeni itemler yeni binekler ekli ama bunun yanında razor un makinayı kasması gm komutlarının karışık olması ayrıca oyundaki npc lerin gm olduğum halde komutlarıma uymaması all come all stay gibi skillerin çalışmayıp boyna fzillemesi banim başa çıkabileceğim bir iş değil gibi geldi

velhasıl kısaca sphere serverde yeni item ve binek görüntüleri ev komut görüntüleri gm add toblo görüntüleri nasıl şekillendirilir hiç bilmeyenler için ayrıntılı sabit bir açıklama yapılırsa sevinirim teşekkürler
axis 56b yi göstermez axis 2 var nasıl çalıştığıını bilmiyorum sitedeki bazı scpler 55i scpleridir 56b scpleride war ama fazla yok ;)

o ev tabelaları sphere ın içinden çıkan scriptlerinde olması lazım scripti baştan yükle tabi kendi eklediklerinin yedeğini alarak ben öyle biliyorum yanlış olabilir :)
xenox : axis 56b yi göstermez axis 2 var nasıl çalıştığıını bilmiyorum sitedeki bazı scpler 55i scpleridir 56b scpleride war ama fazla yok ;)

o ev tabelaları sphere ın içinden çıkan scriptlerinde olması lazım scripti baştan yükle tabi kendi eklediklerinin yedeğini alarak ben öyle biliyorum yanlış olabilir :)
Axis nasıl 56b yi göstermiyor.Allah Allah bende gözüküyo.Nasıl yapcaz bende bi sorunmu var acaba.En iyisi bilgisayara format atıyım yada yeni makına toplıyim.
valla bende de yazdığım gibi item ve apawn lar çıkmadı axis sürümünden kaynaklanıyor olabilir ama mesele bu değil tabi ben evde zevk için takıldığım için script pack buldum bakam onları deneyeceğim olmazsa gene başınızı ağrıtırım :) tabi sorunlar scripttense deilse gene şapa oturduk :D

valla süper oldu kendi kendine evde zevk için takılanlara 55i script pack verebilirim neden paylaşmıyonuzki bunu 55i mi kalmış piyasada zevkini çıkaram biraz isteyen kafe içi kurar

Bu konu rolin tarafından düzenlendi(2008-10-15 18:22, 15 yıl önce)
Axis de spawnların çıkmaması load etmemesinden kaynaklanır.Peki nasıl düzelticez işte yanıtı :

Axis de load scripts diye bi tuş var ona basıp bütün scpleri yükletince sorun ortadan kalkıyor.Kolay gelsin :)
Novice
-0.500001
Axis Yerine Sharpy Kullanabilirsin 55i Konusunda Haklısın da 30 Yasında Server Aslında Zevk Verirde Server Yok Ortalıkta ...Bu Yuzden Suan Tr de Uo dan Zevk Alan Varsa Servr Linkini Pm Yollayabilirmi?..
Axis'de scpleri tanıtmak için bi döküman hazırlamıştım fakat yayınlanmamıştı.Buyur buradan yararlanabilirsin.

https://www.ultima-strike.com/forum/ultima-online/axis-sorunlari-ve-cozumle-q33569
Novice
-0.500001
Link Kırık.. Duzeltirsen Sevinirz..
ilginiz için teşekkürler

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.