Arkadaşlar ben 0 dan tamamen kendime ait bir server kurmak istiyorum 56b-Nightly version kullanıyorum şu an sadece onun sitede verilen temel scriptleri mevcut. Sizden script değil sadece fikir istiyorum. Sıfır bir serverı oynanabilir bir uo serverına çevirmek için neler eklemeliyim neler değiştirmeliyim aklınıza geleni yazarsanız sevinirim. Yine bu başlık altında yapamadığım scriptlerde sizden yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim..
Dökümanlara bir göz atsan aradığını bulrsun
Aradığımmı?

benim bahsettiğim şey mesela skill delaylarını ayarlamak gibi healingi düzenlemek gibi fikirler
Arama yerine yaz skill delayları diye birsürü şey bulabilirsin
Taylan arama yerine yazmayı bende biliyorum. 0 bir serverda neleri değiştirmeliyim diyorum regionlarmı neler bunları soruyorum
OO beni aşan olaylar :) neyse inşallah aradığını bulursn
SELAMIN ALEYKÜM
kardeşler server paraylamı alınıp ta kurulacak bunu söylerseniz yeter.
Silindi
Members
0
Topic konusuna aykırı birşey sorduğun için cevaplamicam...

Smyrna! senin istediğin öneri sanırım benim sana kendi önerim şöyle:
World ile ilgili aktivite alanları haric hiç bir yeri değiştirme çünkü herkes normal orjinal world&裟u seviyor. Scripts olarak&裟ta sana önerebileceğim pek fazla birşey yok bu senin nasıl bir ultimacı olduğuna ve zevkine bağlı renkler ve zevkler tartışılmaz çünkü... Eğer scripts bilgin varsa kendi yaratıcılığını kullan help menu gibi hemen hemen her serverda olması gereken script&裟leri kendin yaz kendin düzenle farklı olmaya çalış... Bu tarz scriptleri ekledikten sonra iş senin zevkine yaratıcılığına ve bilgine kalıyor ama takıldığın yerlerde ben ve arkadaşlarım elimizden geleni yapmaya çalışırız...

Bu konu ByTymaron tarafından düzenlendi(2008-05-27 19:20, 15 yıl önce)
valla sıfırdan server yapmak pek zor değil ama uğraştırıyor :D
Sonunda bu tarz proje düşünleri ortaya çıktı , şuana kadar açılmış serverların çoğunun tabanı bilindiği gibi xxx , yyy serverlarına ait script packlerden (istisnalar haric) oluşuyor. Scripteki a harfi b ye cevriliyor , dialogların arka plan değişiyor , scriptin basina sonuna ve her yerine kendini scripter sanan şahısların imzaları atılıyor server açılıyor ömürleri 1-2 aylık zamanı kapsıyor , sonra platformlarda uo bitti ,uo öldü , uo nun sonu geldi gibi topiclerle karşılaşıyoruz.

Benimde bu tarz bir proje düşüncem var fakat vakit yetersizliğinden dolayı üstüne fazla düşemiyorum aceleside yok zaten projende başarılar dilerim , umarım işler yolunda gider ve güzel bir sunucu ile karşımıza çıkarsın.
Smyrna $u anda temel scplerLe server açmak istiyorum diyorsun

x scpsini değiştireceksin

ama millet alı$ığı sistemi bırakamıcak
healing.scp yi örnek alalım
hedefte aynı yada çok az farklı ßir sistem oLcak

heLp menü diaLogLarı farkLı
ek oLarak LeveLLi server açaßiLirsin.

ne ßiLeyim farkLı map
iLLa farkLıLık arıyorsan

çünkü adam gibi LeveLLi server yok.

Ayrıca serverLerin nerede hepsi nebula tabanLı
ßana kimse farkLı ßir$ey diyemez

fix.scpsini editLer herkes

ne ßiLeyim order chaos sistemi hep aynıdır hiç deği$mez
hiç bir farkLıLık geLmez
order daLar kaçar chaos daLar kaçar
ap ayrı aLanLar
order / chaos kaLeLerine özeLLikLer ekLiyeßiLirsin..
arkadaşlar aranızda kaçınız bi house sistemi bi page sistemi yazabilicek seviyedeki böyle nebula pack ıyy kaka filan moduna girmişsiniz?
wealeykümselam selamı bile alamıssınız olmazki. Nasıl yani aykırı soru paray lamı alıp kurcam bunu öğrenmek istedim kardeş çünkü bilmiyorum nasıl oldugunu tmm neyse gep siz bilirsiniz dimi bitek siz kurarsınız dimi neyse bişey demiyeceğim ukala
adam nebulaya kötü kaka dememişki çeşitlilik oluşturun nebula sınırlarının dışına çıkın manasında demiş
burda reklam yasak sanırım arkadaslar ama adam gibi levellı server var :D
biz takım olarak 0'dan kurduk Smyrna , sana sunları yapmanı tavsiye ederim.

1- ilk once bulabildigin kadar cok script pack bul bi klasorde ( belirli bi düzene sokarak deopla )
2- sphere i kur ( ki zaten kurmussun :D )
3- tam olarak nasıl bir server kuracagına karar ver ( levellımıdır , degilmidir , cok deişik fikirlerin olabilir ultima online da cok fazla şey yapmak mümkün o yüzden cesur bi şekilde düşünmelisin ) , bu karar verdigin durum senin algoritmalarını olusturur , algoritma demek nası bir server kuracagına karar verdikten sonra içerigini kendi dilinde ( türcke ) yazman demektir,(yani kurallarını türkce ilk once yaz )
4- level veya 200 str veya ırk sistemi , class sistemi gibi şeyler kullanacaksan ilk olarak onun scriptini olustur.
5- sphere.ini ayarlarını tamamla.
6- her bir skili ayarla , delaylarını olsun , nasıl kasılacagını olsun , 100 lendigi zaman sagladıgı avantajları olsun.
7- world dizayn.
8- eksikler hatalar düzenlemeler.

( scriptleri yazarken aklına gelipte yapamadıgın seyleri ilk once script packlerde ornegini ara , bulamazsan u-s gibi sitelerde sorustur , 6ve7. seceneklerin yerleri deişik olabilir. )

Kolay Gelsin.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.