Varmı böyle birşey hiç bilmiyorum fakat var ise harika birşey olur heralde..Server saati ile işlem yaptırmak istiyorum mesela hergün akşam saat 8'de bir yarışma başlatmak gibi..?? Çok mu uçtum ?? :con
sphere.iniden server saatini ayarla üşendim bulmaya sen bul :)

https://www.ultima-strike.com/dokuman/sphereini-ayarlari
TIMEZONE=2 yaptık tamamda bunu scp.'e dökerken nasıl işlem verdiricez:D on=@timezone auzhauha :D
Canısı neden bu kadar kasıyosun.Timeri 24 saat olan bi stone falan koy tam 8 de çıkart stoneyi sonra devam ...

Birşeyi birçok şekilde yapabilirsin UO da.
Arkadaşın dediği gibide yapabilirsin yada gene bir stone çıkartıp her saniye server saatini kontrol ettirerekde yapabilirsin.

Spherewikiyi biraz kurcala bişiler bulursun , %H %M şeklinde kullanımlar filan var.
Bende düşündüm bi stone ile çözmeyi olayı çokta basit olacak fakat, server göçtüğünde sürekli gidip taşa dclick fln saati resetlemek kasacak..Koskoca sphere vardır böyle bir ayarı diye düşündüm spherewikiye bakıyorum şimdi eğer kodlarda yardımcı olursanız sevinirim..

RCLOCK The current value of the system clock, a space, and then the number 03e0 (1000 in hex). bu ne mesela :D

Ahahaa buldum valla billa

[function saat]
LOCAL.HOUR=<SERV.RTIME.FORMAT %H>
LOCAL.MINUTE=<SERV.RTIME.FORMAT %M>
say <eval <LOCAL.HOUR>>:<eval <LOCAL.MINUTE>>

Bu konu a3ron tarafından düzenlendi(2008-07-31 18:59, 15 yıl önce)
Türkçesi : Sistem saati, bir boşluğun güncel değerinin olduğu RCLOCK, ve sonra 03e0'in olduğu (Büyüde 1000) sayı.

bende bir siteden cevirdim tam olarak dorumu deelmi bilmiom
Yok ingilizcem iyi onu çevirdimde nasıl scp'te dökeceğimi bulamamıştım allahtan sonra verdiğim kodu buldum..
Şimdi yapmaya çalıştığım şu bir stone yapıcam bu stone öyle bir şey yapsın ki saat 8 oldumu yell geçsin verdiğim kodu kullanarak..

Yani elimizde olan tek şey bu kod..

[function saat]
say <eval <LOCAL.HOUR>>:<eval <LOCAL.MINUTE>>

Siz fikir verirseniz ben yazıcam scpti.

[itemdef i_saat_Stone]
name Sunucu saati
id i_grave_Stone
weight 5000
type t_eq_Script

on=@create
timer 60
return 1

on=@click
message @55 Sunucu saati
return 1

on=@pickup_ground
return 1

on=@dclick
return 1

on=@timer
if (<eval <local.hour>> == 19) && (<eval <local.minute> == 33>)
serv.allclients sysmessage @55 Saat <eval <LOCAL.HOUR>>:<eval <LOCAL.MINUTE>>
endif
return 1

ÇALIŞIYORRRRRR OLEYYYYY :D:D

Bu konu a3ron tarafından düzenlendi(2008-07-31 19:30, 15 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.