öncelikle herkeze selam beyler benim bi scrptimde hata vardıda duello scrptimde teklif atıyorum falan herşey güzel ama teklif attıgım kişi yani rakip olarak seçtiği kişiye targeti tıklayınca o rakimin oyunda cıkarsa duello taşı bugda kalıyor yada oyundan cıkmış birine teklif atartsam bugda kalıyor. oyundan cıkmıs birini nasıl algilayabilirim yardımcı olurmusunuz birde teklifi attım attıgım kişi attıgımda oyundan cıkarsa duello teklifi ona gitmişken onuda nasıl yapcam anlatırsanız sevinirim 56b kullanıyorum...
tıkladıgında belli bi sayaç ver 10 saniye örneğin karşıdaki kişinin cevap vermesi için 10 sn say vermezse iptal et işlemi bu galiba en garanti yolu olur
Tıkladıgın yere mesela ;
targ.duello

[function duello]
sysmessage @0796 10 saniye icinde cevap vermezseniz dialog kapanacaktir.
timerf 10,src.dialogclose d_xx
return 1
tamam ama oyunda olmayan kişiye atınca bi yazı yazsa bu oyuncu oyunda olmadıgı için teklifiniz geçersiz olmuştur falan bunu ifle nasıl yapabilirim bi söyleseniz?
tamam işte dediği şeyi eklerse 10 sn içinde kabul etmezse ztn duello iptal edilecek :D ama yindde adam 9.saniyede kabul edip çıkar işte o kötü
:S
tam olarak neresine ekliyicem onuda bi tarif eden olsa
noxier' ın duellosuyla başla temel onu kullan gerisini yaparsın zaten yahu.
koyman lazım ki scripti nereye koyulcağını söliyelim on=@targon_char varsa onun altına dc nin verdiğini koy kendine göre düzenle
Duello script'ini bir koy.
+ Charnobel'in duello scripti vardı bulabilirsen onu kullan derim.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.