ERROR:(sphere_spells.scp,409)Undefined symbol 'SPELLFLAG_NOUNPARALYZE'
doru yazdıgına eminmisin bidaha bakarmısın
Adept
4.3
Yararlı olabilecek bir konu başlığı. Lütfen 56b'deki sorunlarınızı iyi bir şekilde analiz ettikten sonra buraya yazınız.

"Oyuna giremiyorum, sorun ne?!" gibi havada kalacak sorunları lütfen buraya yazmayınız. Yukarıda örnekleri vardı, sildim, hala alıntıda duruyor bir tanesi.

Ekleme:

- [START] kısmı yok denmiş. sphere_map_points0.scp adlı scripte bakınız. =)

@lethal

FLAGS=SPELLFLAG_TARG_XYZ | SPELLFLAG_HARM | SPELLFLAG_FX_TARG | SPELLFLAG_FIELD | spellflag_nounparalyze

Bu şekilde hiçbir sorun çıkarmıyor bende.
Hayır yanlış değil;

FLAGS=SPELLFLAG_TARG_XYZ | SPELLFLAG_HARM | SPELLFLAG_FX_TARG | SPELLFLAG_FIELD | spellflag_nounparalyze

ben böyle kullanıyorum sorun yok.

[Spell 24]
DEFNAME=s_wall_of_stone
NAME=Wall of Stone
SOUND=snd_SPELL_WALL_OF_STONE
RUNES=ISY
CAST_TIME=1.5
RESOURCES=i_reag_blood_moss,i_reag_garlic
RUNE_ITEM=i_rune_WALL_OF_STONE
SCROLL_ITEM=i_scroll_WALL_OF_STONE
EFFECT_ID=0
EFFECT=0
DURATION=30.0
MANAUSE=9
SKILLREQ=MAGERY 30.0

aynen bole aslında hata yok dedigin doru ben bu flag i bilmiodum ama neden hata verıor olabilirki?

@neran
bu vendor paralari bitmesini engellememin bir yolu varmı
Hangi release'ı kullanıyorsun?
feb 2008 son cıkan surumu
Diğer release lardan birini indirip denermisin, sorun onda sanırım..
hmm sorunu cozdum sanırım flag yerine 040000 yazınca cozuluo eger bu hatayı alan arklar olursa... saol dreamer
bu vendorlar hakkinda bi fikrin varmı?
Vendorlarda bende öyle bir sorun yok :selektor, para kalmıyor derken ne yapıyorsunda para kalmıyor?
mesela scroll satıyorum 10k edene kadar tamam ilk satısta guzel fakat daha sonra i cannot afford anymore at the moment diyor ve hiçbişey almıyor ne benden ne baskasından 5dk falan sonra yenıden almaya baslıyor

//ben sanırım onceden denemıstım bunu bende sorun vermıyordu mart ayı release kullanırken fakat dun yenıye gectım denıyorum simdi sorunları hepsi teker teker cıkıo
Adept
4.3
Vendor'un bankbox'unun <more1> ve <more2> değerlerini yüksek tutman gerekiyor. 9999999 gibi bir değer ver. ^^'
bunun nasil yapildigini birisi gostercekmi bize inceden yol gosterse yeter
Adept
4.3
[FUNCTION fill_bankbox]
obj = <src.findlayer(layer_bankbox)>
obj.more1 = 9999999
obj.more2 = 9999999

Mesela, Dclick trigger'ına veya @Buy/@Sell Triggerlarına ekleyebilirsin.
Neran

staffların cikarttigi item'in uzerine isim yazan fln bir kod vardı on=@creater gibi birseydi command 'a falan ekliyorduk bulamadım ve nasıl kullanabilecegimize dair bir örnek verebilirmisin ?
itemin oluşturulma anında if döngüsüyle plevel kontrolü yaptırabilirsin, plevel 1 den büyükse bir event alır o evette iteme xxx ünvanı ekler ya da direk 1 den büyükse ismi xxx olur

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.