Neran :
[FUNCTION fill_bankbox]
obj = <src.findlayer(layer_bankbox)>
obj.more1 = 9999999
obj.more2 = 9999999

Mesela, Dclick trigger'ına veya @Buy/@Sell Triggerlarına ekleyebilirsin.
sorun cozulmedi bir yanlislik yok demi yaptim bunlari aynen
bu neran nın verdigini direk @dclick e koymuyacaksınız. player eventleriyle olmaz. bu dclick 56B deki human npc scpleri eventsleri altına konulacak.

obj = <src.findlayer(layer_bankbox)>
çünkü eğer playerın eventine koyarsanız playuer için çalışır bunları vendora attach yapacaksınız. bukadar yeterli heralde. :D
tamam bende playera koymadım aynen dedigin gibi human venlarina koydum buy olarakta koydum sell olarakta koydum yine olmadı:S

oyuzden sordum bu scpde hata yok demi bende hata yapmadım calısmamasının sorunu ne ama:S
lethal sphere 56b kullanıosan şöyle birşey yapabilirsin.Bunu playerların genel eventine koy [Örn=Fix eventi]
Bu aşağıda dediklerimi yaptıkdan sonra bir tane eşya sat o vendorda artık 10k sınırı olmaz.

sphere.ini'de burayı böyle yap

Experimental=00008|00010000

Playera verilen bir event'e ekle bunu

on=@itemsell
obj = <argo.findlayer(layer_bankbox)>
obj.more1 = 9999999
obj.more2 = 9999999
ups!
cok saol aynen cozum getirdi bu :)
Silindi
Novice
0
arkadaşlar benim sorunumda büyülerle büyüyü atıyorum fakat delay vermior nsl yapcaz :(
Sıralıyorum: 1)sphere_map_points0.scp dosyası komple bozuk kordinatları istediğiniz kadar ayarlayın sürekli biri şehir seçtiğinizde britaine yolluyor.
2)sphere_msg.scp dosyası komple bozuk içindekileri istediğiniz kadardeğiştirin değişmiyor.
3)Blacksmithing ve mining skillini istediğiniz kadar kolaylaştırın yinede artmıyor hiç skill gelmiyor

Bun bu sorunlar yüzünden 56b yi bırakıyorum sizde bırakın çünkü böyle server açılmaz ! :(
acc : arkadaşlar benim sorunumda büyülerle büyüyü atıyorum fakat delay vermior nsl yapcaz :(

table_x scp ile ayarlayacaktın.Cast time.

Benım sorunum ise oyundan çıkıp girince int ve dex yer değiştiriryor.100 ise biri 25 biri 100 oluyor korumaya alsam daha biri baksın lütfen

https://www.ultima-strike.com/forum/ultima-online/stat-bozuluyor-q34165#bottom
oyundan girip cıkarken loginde logoutda ne eventslar donuyor neyler olup bitiyor ilk bunu incele belki ordan hata yakalanır
Police-X : Sıralıyorum: 1)sphere_map_points0.scp dosyası komple bozuk kordinatları istediğiniz kadar ayarlayın sürekli biri şehir seçtiğinizde britaine yolluyor.
2)sphere_msg.scp dosyası komple bozuk içindekileri istediğiniz kadardeğiştirin değişmiyor.
3)Blacksmithing ve mining skillini istediğiniz kadar kolaylaştırın yinede artmıyor hiç skill gelmiyor

Bun bu sorunlar yüzünden 56b yi bırakıyorum sizde bırakın çünkü böyle server açılmaz ! :(

56b'de sorun yoktur sorun kullandığımız kendi script'lerimizdedir..
tamam bütün sorunları çözdüm zamanında :D bi sorum daha var pickaxe in hasar alıp sonrada yok olmasını istiyorum?? Yardım eder misiniz??
pickaxe'ın bulunduğu scripte gel

on=@create
hitpoints 5

yap bir süre sonra parçalanır.
@Death Bringer
on=@create
hitpoints 5

56b sorun'larını lütfen buradan devam ettirelim..
Death Bringer'in dediği gibi eğer kısa sürede hasar alıp yokolmasını istiyorsan eşya'nın yeniliğini düşük seviyede tutman gerekiyor..

on=@create
hitpoints 5 <--

Bu konu HP-Nexiel tarafından düzenlendi(2008-06-09 06:56, 15 yıl önce)
Cok yararli bir baslik olmus keske herkez dusunebilse bütün sorunlari bir topicde toplamayi bakiyorm herkez farkli topic acmiş Nexiel'i tebrik ederim.
Teşekkürler..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.