Merhaba arkadaşlar sizlere sormak istediğim soru şu belli bir item'ın karakterin Strengthinin x2 ile vurmasını istiyorum yani örnek vermek gerekirse S=100 S.2=200 local damage ile veya event ile bunu nasıl yapabiliceğimi ve bunu 1.1,1.2 gibi tam olmayan sayılara nasıl bölebiliceğimi öğrenmek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
<fval <str>>,<fval <hits>>
demek istiyorsun sanirim?
[events e_life_steal]
on=@hit
local.damage =<eval <argn1>/5>

Anlatmak istediğim life steal eventindeki gibi vurulanın 5'de 1'i değilde 1.2 gibi bir oranı çarpmak bölme işlemini tersine çevirmek gibi.
dediğini anlayamadım ama, bu sorun içi slothere'ya özel msj yollarsan detaylı sana yardımcı olur.
Uğraştığın şeyi biraz detaylı anlatırsan yardımcı olabilirim sanırım. Şuan anladığım şey, silahın strengh x2 vurması sanırım.
Vuruş zaten strenghe bağlı olarak çalışıyor oda ayrı muamma tabi.
Ayrıca şu 1.2 3.4 gibi rakamlar ile sanırım damage verditemezsin.

1.2 = 1
3.4 = 3
2.9 = 2

olacaktır.
floatval ile istediğini yapabilirsin arkadaşım.

Örnegin üstte arkadaşın yazdığını şu şekilde yazabilirsin.

<floatval <argn1>/1.2>

yanlız bu damage olayını böyle kullanırsan mantık hatası olacaktır herhangi bir hatayı consolda göremiceksin ancak oyunda statusta saçma sapan bir şey yazabilir yada tam değer gösterir küsürat göstermeyecektir.
argn1=<feval <floatval <argn1>*1.6>>

damageyi 1.6 kat arttırdık işte. <feval> küsuratı yuvarlıyor.
Deniz senden şu konuda korkuyorum doğrusu :) hiç duymamıştım feval komutunu. Belki bilinen bir şeydir ama :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.