Oyun içinde ça veya ğa yazınca server gidiyor. bir loglara bakayım dedim ve gözlerime inanamadım yanlız sadece ve sadece bu ikisini yazınca oluyor herşeyi denedim yapamadım başka serverların speech scriptini kullandım yine olmuyor.

İşte loglarda geçen hataların 1000 de 1 i :D

19:45:ERROR:(speech.scp,7)Undefined symbol ''

....Sadece bu kadar değil bu hatalar abartısız söylüyorm bunun 1000 katı kadar satır daha var aşşada Sayfa bozulmasın diye koymadım
speech scriptinin 7. satırında geçen [speech spk_player] satırı.
sphere.ini den unicode desteğini aç. Bilgisayarın da unicode desteği olmayabilir. Bi kontrol et
Bilgisayarın Unicode desteği olmasa zaten türkçe yazamam görememde sphere inidede açık unicode. Scriptsel bişeyler var çünkü ben başka birisinin script packini kullandığımda böyle bi sorun olmuyor.

Daha sonra eklenen mesaj 1 dakika

ayrıca o sorun olmayan script packlerde speech dosyasını değiştirdiğimdede devam ediyor başka bi scriptte bişey var bulamıyorm lütfen yardım edin

Bu konu SPLabs tarafından düzenlendi(2006-08-25 21:10, 17 yıl önce)
0
Konuyu upluyorum kusura bakmayin da,

Ilginctir ki ilk defa ben de suanda bu hata ile karsilasiyorum.

sphere.ini de unicode destegini actim.hala cokuyor.

speech.scp de hicbir sorun yok.

speech.scp'i farkli kaydetten Unicode olarak kaydettigim zaman bu seferde speechler işlemiyor. ça yazınca bu sefer baska scpden error veriyor.hata veren tum scriptleri unicode olarak kaydediyorum bu sefer tüm speechler gidiyor.hata vermiyor ama ça yazınca.

sorunun kaynagini hala bulamadim ve delirmek üzereyim..bu sorunla daha once karsilasmis ve duzeltmis olan veya bir fikri olan arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim.
Silindi
0
utf-8 olacak ve yaptın mı bilmiyorum ama notepad'in en üst kısmı bir satır boş olması gerekiyor?
0
utf-8 yaptigim halde ve notepadin en ust kismi bir satir bos oldugu halde gene aynı erroru veriyor :)
Silindi
0
hımm ozaman senin scriptler vahim kanseri olmuş dostum :)
0
Scriptlerde sorun yok ya işte bu unicode olayı kafayı yedirtecek bana ciddi ciddi.
Tüm scriplerini UTF-8 olarak kaydet ve bi bosluk bırak en üstte.Öyle dene bir de.
0
Tüm scriptleri UTF-8 + Bosluklu olarak denedim.Unicode olarak da denedim hala hata veriyor yukarida da söylemistim.Unicode de hata vermiyor ancak ozaman da speechler işlemiyor.
Neran biliyordu bunu.Bir onunla görüş.Ben çözemedim:)
0
Neran'da çözemedi :(
Cin kaçmış hocam senin makinaya :D dün gece düşündüm durdum bulamadım. :D
Adept
4.3
"Hello darkness my old friend..."

Mhh.. ben de bir sürü şey denettirdim, saçma sapan. Ama sorun speech'de değil, sphere.ini'de de sorun bulamadım. Kendi sphere.ini'm ile karşılaştırdım, pek bir fark yoktu, kendi speech'imi denemesini istedim, aynı sorun orada da ortaya çıktı... :/
0
Valla epey dengemi bozdu bu olay.Çözemezsem içim rahat etmeyecek.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.