ilginç :S clientten olabilir mi acaba? uo.cfg diye bi dosya olcak onda "UnicodeSpeech=on" diye biyer var onla alakalı olabilir mi acaba? zannetmiyorum ama bide başka clientle dene veya uo.cfg deki ayarları değiştirmeyi dene

bu uo.cfg dosyaları desktop da olur bide uo klasöründe olur direk bitane o da default değerleri içerir yeni çar açtıgında aktif olacak ayarlar fln..
0
uo.cfg'de değil :s
[Holygun] : Cin kaçmış hocam senin makinaya :D dün gece düşündüm durdum bulamadım. :D

@Holygun
Sevdim bunu alem adamsin ya :D
UTF-8 diye kaydediceksin işte:selektor
yok ya messagede türkçe olmuyo hiçbi zmn galiba anca smz fln olur
Evet messagede olmuyordu.Dialoglar için geçerli sanırım.
@Trina

O sorunu zamaninda bende yasamistim cozumunu cok aradim bakıyorum suanda ama UTF-8 yaptigimiz zaman sorun cozulmuyor.
Silindi
Members
0
messageua olabiliyor galiba ama bu seferde click yaptığımda hiçbirşey yazmıyor?

neran biliyordu bunu ya :)
0
Konuyu pek saptırmasak? Konu içinde farklı sorunlar dillendirildi de,topic amacından saptı biraz sanırım..
Silindi
0
tamam ozaman iki tane sorunumuz var.

bunlardan biri d4rkz'in speech.scp dosyasının utf-8'i algılayamaması ve eror vermesi?
ikincisi click'lerde türkçe karakterlerin nasıl kullanılabilindiği?

yardım edenlere teşekkür ederiz!!
Makinadaki windows sürümünün dil desteği bence sorun.

Fakat clientteki dil dosyalarında da olabilir sorun.
Adam baska scp pack kullandıgımda sorun yok diyor ama..

hem Neran da denemiş.
0
Scriptlerde naptiysak neettiysek olmuyor iste.Clientten de değil cunku az önce de söledigim gibi Unicode yapınca çökmüyor ama sora speechleri tanimiyor..

Makinada sorun oldugunu dusunuyorum bende fakat Host'u aldigim yere sordugumda unicode destegi var,sizin scriptlerde sorun vardir (?!) yanitini aliyorum.
Adept
4.3
Büyük ihtimalle öyledir, sonuç olarak hem sunucuda hem localde olan bir sorun... Bence bütün scriptleri tek tek denemek kalıyor geriye... Tek tek ekstra scriptleri çıkarıp denemek lazım, sorun ne zaman halolursa, en azından şüpheli scripti bulmuş oluruz.

Ayrıca unicode kullanımı için:
messageua 666,0,0,trk,
sysmessageua 666,0,0,trk,
sayua 666,0,0,trk,
Messageua bildiğim kadarıyla message'lerden yada sysmessage'lerden daha fazla işlemciyi yoruyor, eğer sysmessage'lerde ş gibi karakterler kullanmak isterseniz, fonts.mul'daki $ harfini s'nin altına bir nokta koyarak kaydedebilirsiniz, ç, ö vs içinde kullanılmayan diğer karakterleri seçebilirsiniz, böylece script içinde $ kullandığınızda oyunda ş olarak gözükecektir...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.