Arkadaşlar Ben Kendi Serverıma Deişik Bir Robe Eklemek İstiyorum Fakat Görünümü Farklı Olucak Yani add i_robe Normal Gözükücek Benim Eklediğim İse Diyelim add i_verrobe Verdata'ya Eklediğim Görünüm Gibi Olucak .Araştırdım Akillis "Boş Gump Bulmanız Lasım" Gibi Bişi Demiş Ama Boş Gump Faln Nasıl Bulabilirim.

Vede Ayrıca Bazı İndirdiğim Animayson Uzantıları "xxx.uop" veya "xx.wmpl" gibi bişi die cıkıyor buınları nasıl Düzeltim Gumpedit ile servera eklerim

Yardımcı olan herkese tşk
o .uop gibi sorun bendede var yardımcı olun :selektor
Beyler bilen yokmu ya bi yardımcı olun
Bak kardeşim sitede dökümanlarda var sen npcyi gumpeditörle nasıl ekledim onu bilmiyorum ama msn adresim [email protected] ekleyin bunu edeyim
Beyler Bilen Yokmu Su uop. Olayını Anlatın Bare :(
Anladim sorununu zamaninda bende cok ugrastim. Ama simdi Grafik le ugrasıyorum. Servera yeni bi item sokmak istiyorsun. Robeden ayrı tamamen bagımsız bi robe yapmak isiyorsun.

Anlatiyim nasıl yapıldıgını. Once robeyi oyuna sokmak icin yapman gereken asamalar var. En basıtınden soyle yaparsin adamın ustundeki gorunusunu degistirmen zor olur onu burda anlatamam cunku animasyona giriyor orasi. Orjinal robenin animasyonun kullanirsin. Artidx.mul da itemlerin yerdeki gorunusu var oraya istedigin robeyi ekliceksin ayrıca orda gecen kod senin itemdef kodun olcak. Scp yazman icin o kod gerekli. Daha sonra Tiledata.mul dan robeyi bulcaksin ve ozelliklerini ayarlıcaksin. Onlarda bitti diyelim sonra verdatana robeni ekliceksin. Bunu inside uo kullanarak cok rahat bi sekilde yaparsin. Bunuda yatin sonra scp yanizip kullanabilirsin yanlız clientin icine yaptigin tiledata.mul + artidx.mul eklemen lazim playerler goremez. Bunu yapmaktaki amacin robeyle senin ekledigin robeyi ayırmak ayrı ıkı ıtem gibi kullana bilirler.Yanlız gene soyluyorum adam sadece cantasinda , yerde duruken ve paperdolda gorur. Ekranda adam yuruken gormek istiyorsan farklı seyler yapman lazim onuda burda anlatamam...Kolay gelsin....

Daha sonra eklenen mesaj 3 dakika

Ayrıca bisey daha ekleyim

indirdigim animasyonlar xxx.uop dıye cıkıyor demissin zaten oyle olmasi gerekiyor
soyle yapman lazim bi dosya ac o xxx.uop onun icine at verdataninda icine at Verdata.mul olarak xxxx olanyerleri ( patch.uop ) ismini aynen boyle yap patch programi bulan lazim arasan kolaylıkla bulursun.Onuda dosyanın icine at patch le sana yeni verdata olusturcak Örn: xxxx.uop gibi onun isimini verdata.mul yapcaksin bukadar. Tabi sonra onun scp sini yazman lazim.. Eger msn adresin varsa pm le yollarsan yardimci olabilirim

Bu konu lokman tarafından düzenlendi(2006-09-06 22:42, 17 yıl önce)
Verdata Patcher yardim.
Oncelikle uo klasorundeki verdata.mul ' un kopyasini yapıp yanına koyun . adınıda verxxx.mul olarak degistirin.
Sonra .uop uzantılı dosyanızı uo klasorune atın (michelangelo.exe ' ide atın)
michelangelo.exe ' a tıklayın
File - Settings ' e basın
verdata.mul hues.mul tiledata.mul dosyanızın konumunu oraya girin. (uo klasorunuzun icindedir bu dosyalar)
Sonra open deyin . .uop uzantılı dosyanızı seçin.
Save buttonunun iki kademe sağındaki buttona tıklayın (Export to verdata.mul)
Include origional verdata'yı check li hale getirin.
... (browse) ' ye basın verxxx.mul dosyasını secin gelen herseye ewet deyin.
5 sn bekleyin.
Simdi verdata.mul dosyasını silin . verxxx.mul dosyasının adını verdata.mul olarak degistirin.
Bu yeni verdatanızın uzerine yeni patch yapmak isterseniz . aynı islemleri yeni verdatanızda uygulayın.
(( Bide script olayı var. uop dosyasının yanında script vermemislerse isiniz zor. Inside UO ile bulunuo dediler ama bulamadım ben))

BIRCOK VERDATA PATCH ICIN(scriptli):
https://www.tanjiers.org/modules.php?name=Verdata_Patches

[email protected] (halledemesseniz ekleyin konusalim)
virus war.
Bakiniz: Mulpatcher.exe

Butun bos gumplari herseyi gosteriyor, verdata'daki bosluklari ...
Eğer sıfırdan robe yapacam diyorsa animasyon demektir. Yani robe ile herhareketi teker teker çizmen yada bi şekilde eskisine göre editlemen gerek. Yok normal robe profilde değişik görünsün diyosan arama yaptır. Sadece bunları biliyorum.
Gumpedit ile sadece gumplara ekleme yapabilirsin yani dialog panellerine sen anim olarak kullanmak istiyosan yani ekledğin şeyi karakterinin üzerinde veya elindede kullanmak istiyosan birininci elinde uop ların olması lazım bazı sitelerde mevcut ama ben onu tavsiye etmiyorum
ml yüükle ful pach yap mulpacher progarmını aç bütün boşlukları loadla anim2 anim 3 anim 4 anim 5 olan yerlere gel istediğin itemi seç sağ tıkla ve save ile kaydet ama ama orda def kodunu unutma birazdan lazım olcak sorna kapa mulpacheri tekrardan aç ve tekradan loadla anim1 gel kaydettiğin def kodunu bul anim 1içinde zaten kırmızı renk te gösterecektir sağ tıkla load verdada de sonrsa verdata ya gel save de kaydet
56b release scp elinde varsa onu kulllan inside uoya aç tiletada kısmında eklediğin itemin resmini bul orda 0x??? gibi defler olcak sen ekledğin itemin resmini bul ve defini al oyuna gir .add 0??? yaz itemin çıkar sonra .info dan kodunu öğren .add i_war_katana (salladım) sonra scp içinde ara istediğin oynamayı yap

hee https://www.ultima-strike.com/dokuman/verdatadan-item-eklemek burdakide işe yarar ama bu sefer scp karışır ama sen genede dene ekledikten sonra scp kısmı kolay
2006-09-06 17:42 GMT
uplamaya ne gerek var?
bu yazdıgım sadece onun için deil her gün bi dünya topiç açılıyo bu konu ile ilgili detaylı şekilde anlattımki millet arama yaptıgında bulsun die kapiş ?
dökümanlarda resimli olarak anlatıldı bu konular. oraya bakmayan insan buraya hiç bakmaz. boş yere uplayacağına sende bi döküman hazırla.
Nexima : dökümanlarda resimli olarak anlatıldı bu konular. oraya bakmayan insan buraya hiç bakmaz. boş yere uplayacağına sende bi döküman hazırla.

Oraya Bakmak İçin Bile Üşenenler Var :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.