Moonglowda bir yere Safe alan yapmak istiyorum fakat tam ortada heykeller var heykelleri kaldırmak istiyorum.yani ultimayı yükleyince static dosyalarıyla birlikte gelen alanları silmek.Resim bkz
https://img11.imageshack.us/img11/5194/resim01rh4.jpg
Bknz.. Dökümanlar + Multool Kullanımı...
multool'la öyle yerleri silmiyor dökümanlarada bakıyorum ama bulamıyorum.Multoolla sadece sonradan kendin yaptığın static alanları silebiliyosun.
Axis kullan.
pehlione : multool'la öyle yerleri silmiyor dökümanlarada bakıyorum ama bulamıyorum.Multoolla sadece sonradan kendin yaptığın static alanları silebiliyosun.

Yanlış bilgi...İstersen full haritayı bile silersin. Multool herşeyi siler.
Axis'te open sphereworld diorm statics item'se basınca static itemler cıkmıyor yani heralde ultima'nın orjinal static alanı olduğu için galiba.
Multool silmedi kardesim, sonradan yaptıgım bi alanda denedim oldu onda olmadı ama.
Haritada static itemlerine bakman istediğin alana axisin Static Tool haritasından mouse yardımıyla kare yaparak zoomla sonra Static tuşuna bas.
axislede yaptım kare içine aldım static items'e bastım seçtim ordan hangi itemleri sileceğimi ve dynamic e bastım.heryer bozuldu deprem olmus gibi :) Normaldede axis'le hep öyle oluyor.iki kere basıyosun falan dediler bir kere bastım yine oyle olmustu, 56bdemi böyle oluyo acaba :S
Resimle Anlatıcam !

İlk Olarak Multoolu yükle :

Ultima Online Klasöründeki Staidx0.mul ve Statics0.mul u multool Klasörünün içine at

Multoola gir

Altı Çizili olan yerleri doldurman gerekir .where ile koordinatı alıp yazman gerekir hemen diğer resimde örneği war

resimde yazan koordinatları altı siyahla çizili olan yere yazıp clear a tıklarsan o kare içersinde ne varsa silinir !
Xenox bunu bende daha once yapmıstım Ultimayı bırakmadan once daha dogrusu sphere'yi bir suru alan silip duzeltmiştim en sonda starı yeni bastan dekore ettim yani kısacası bu çok işinize yarıyor ancak belli bi sure icinde(ki bu sure 4 ya da 5 saveyi gecmemeli zararlı olabilir) alanları bitirmen gerekiyo orası ayrı tabi Xenox'a tesekkurler
Bu programramla alanımızı nasıl static yapıcaz?Yada yapabiliyoz mu?
Gerekli bilgi Dökümanlarda çok güzen anlatılıyor.
Tıklayınız...
Teşşekkür ederim.
Afiyet olsun..
Paylaşım İçin Teşşekkürler Bilmeyenler Faydalanir. :O_o

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.