Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Merhaba;

Ultima Online dünyasının yavaş yavaş silinmeye başladığı bugünlerde Ultima Online için okulu asmanın, işten kaytarmanın veya saatlerce emek harcamının verdiği keyfi tekrar yaşatmak adına bir atılım gerçekleştirdik. İnsanlık için pek büyük sayılamayacak bu atılımla inatla Ultima Online oynamaya devam eden ve bundan keyif alan oyuncuları Britain UO çatısı altına çağırıyoruz.

Sunucu Bilgileri
Sphere : 56B - 6x Client
Skill Cap : 7x
Stat Cap : 225
Sunucu Tarzı : Power Play
Dummy Alanı : Var
PH Durumu : Skillere göre değişiklik göstermektedir. Action için kullanılan skillerde PH %100 olarak aktiftir.

https://www.britainuo.com
https://www.facebook.com/britainultimaonline/

Sistemlerimiz
Eşyalar
Binekler
Bonuslar
Skiller

Sunucumuz 16 Eylül günü açılacak olup saati gün içerisinde facebook sayfamızdan bildirilecektir.

Öncelikle başarılar diliyorum umarım karşılığını alırsınız ama bir tavsiyede bulunmak istiyorum site tasarımı acilen değiştirilip özelliştirilmeli.

Site tasarımı gibi durumlar bizim için basit. Görsel tabikide çok önemli. Ama görsellikten daha çok bizler için oyuncunun oyundan zevk alması önemli. Kaliteden bassediyoruz. Oyunun sekteye uğramadan devamlılığı, oyun içerisindeki bazı sistemlerin oyuncuların önerileri doğrultusunda anketler düzenlenerek oyuncunun kafa yapısında bir sunucunun oluşması en büyük arzumuz. Hedefimiz bu yönde. Ultima Online tarihinde bir çok sunucu açıldı ve kapandı. Bizler Ultima Online'da bir iz bırakmak istemiyoruz. Ultima Online'nın kendisi olmak istiyoruz. Yanımızda bizimle beraber olacak tüm oyunculara buradan hoşgeldiniz diyoruz. Umarım birlikte uzun soluklu ve devamlılığı getiren bir aile oluruz. Yapılan eleştirilere her zaman pozitif yönden bakmakla yükümlüyüz. Bir şekilde eleştirilirsek bile bu bizim ortaya koyduğumuz emekten kaynaklanacaktır. Sorun ne olursa olsun yapıcı ve onarıcı bir tutum sergileyeceğiz. Şimdiden yanımızda olan tüm oyuncularımıza saygı ve sevgilerimizi iletir, iyi oyunlar dileriz.

Öneri ve talepleriniz için forumlarımıza bekliyoruz.
www.britainuo.com / Ana Sayfa
www.britainuo.com/forum/ /Forum 

Bu konu Typeus tarafından düzenlendi(2017-09-04 15:25, 6 yıl önce)
#427786 Typeus:

Site tasarımı gibi durumlar bizim için basit. Görsel tabikide çok önemli. Ama görsellikten daha çok bizler için oyuncunun oyundan zevk alması önemli. Kaliteden bassediyoruz. Oyunun sekteye uğramadan devamlılığı, oyun içerisindeki bazı sistemlerin oyuncuların önerileri doğrultusunda anketler düzenlenerek oyuncunun kafa yapısında bir sunucunun oluşması en büyük arzumuz. Hedefimiz bu yönde. Ultima Online tarihinde bir çok sunucu açıldı ve kapandı. Bizler Ultima Online'da bir iz bırakmak istemiyoruz. Ultima Online'nın kendisi olmak istiyoruz. Yanımızda bizimle beraber olacak tüm oyunculara buradan hoşgeldiniz diyoruz. Umarım birlikte uzun soluklu ve devamlılığı getiren bir aile oluruz. Yapılan eleştirilere her zaman pozitif yönden bakmakla yükümlüyüz. Bir şekilde eleştirilirsek bile bu bizim ortaya koyduğumuz emekten kaynaklanacaktır. Sorun ne olursa olsun yapıcı ve onarıcı bir tutum sergileyeceğiz. Şimdiden yanımızda olan tüm oyuncularımıza saygı ve sevgilerimizi iletir, iyi oyunlar dileriz.

Öneri ve talepleriniz için forumlarımıza bekliyoruz.
www.britainuo.com / Ana Sayfa
www.britainuo.com/forum/ /Forum 

Kalite dediğiniz sadece oyun içi oluşan bir durum değil aksine ultima online'ı bir puzzle gibi düşünün site,connector vb durumlar bu puzzle'nin önemli parçaları o yüzden dikkat edilmesi gerek bence kolay gelsin :)

Master
59.2997

@Marshall

Öyle bir kural yok. Bu altı üstü bir UO sunucusu.

Bugün sosyal ağlar üzerinden işini halledebilen pek çok şirket bile web sayfasının tasarımıyla uğraşmazken bir oyun için böylesine bir şey söylemek çok doğru değil.

Bir sunucu sitesi ne için kurulur? Dosya linklerini, varsa üyelik sistemini paylaşmak için. Sunucu dinamiklerini, sistemlerini tanıtmak için. Zaten bunların pek çoğu da genelde hazır bir forum sistemine yazılıyor, index'e link veriliyor. Neden kallavi bir site kurmak için uğraşılsın ki? Kime ulaşmak hedefleniyor? Bir sunucu için bir blog, bir facebook sayfası açıp dahi işini fazlasıyla görebilirsin. Tasarım işin süs kısmı. Süse pek ihtiyaç yok. Dünyadaki diğer çoğu sunucuda wiki sayfaları dışında sadece index sayfaları falan yer alır. Onlarda bizdeki connector denen ucubeler de yer almaz. Bir UO download linki, bir UOSteam linki, sunucu IP adresi. Bu kadar. En fazla sunucu hakkındaki temel bilgiler yer alır. Bunun ötesine zaten ihtiyaç yok. Dinamiklerim çok farklı, tanıtmak istiyorum dersin. O zaman güzel bir rehber yazarsın, o zaman ihtiyaç olur. Genelde bunu da yapmıyoruz.

Bu içeriklerin tümüne şöyle bir bakmak 2 dakikanı bile almaz. Pek çok oyuncu 2 dakikalığına bile siteye girmiyordur. İşini gören bir daha sunucunun sitesine mi girip geziniyor? İşi varsa anca forum başlıklarına bakar, bir şeyler yazar. Bu sebeple sitenin oyuncu üzerinde bir getirisi-götürüsü var demek bence doğru değil. Eskidendi o şaşalı flash siteler yapmak, hazır templateleri çok güzel site yaptık diye pazarlayarak göz boyamak. Çünkü millet kanıyordu. Şimdi kim kanacak? Aa sitesi çok güzel olmuş, haydi burada oynayalım mı diyecek? Hayır.

Kaldı ki bu site de gayet kullanışlı ve sade olmuş. Biraz renk tonları göz yoruyor, kabul. Ama işini fazlasıyla yapıyor.

@Typeus

Hitabetinizde göze batan problemler var. Yazdığınız tanıtım yazısı da bu yazı da çokça hata ve mantıksız cümleler içeriyor. Söylemek istediklerinizi pek ifade edemiyorsunuz. Bence bir gözden geçirin.

Sunucu için ise söyleyeceğim çok bir şey yok. Standart bir Türk sunucusu olmuş. Scriptler tanıdık. Sistemler 10 sunucudan 9 tanesinde vardır. Süslü cümleler bunları daha iyi pazarlamayı sağlamıyor, tecrübe ile sabittir. Görünen o ki forumlarda, platformlarda bir coşku da yaratamamış. Elbette olan biteni zaman gösterecek. Bu sebeple umarım dilediğini elde edebilirsin. Başarılar.

Hayırlı olsun başarılar dilerim.

#427789 Slothere:

@Typeus

Hitabetinizde göze batan problemler var. Yazdığınız tanıtım yazısı da bu yazı da çokça hata ve mantıksız cümleler içeriyor. Söylemek istediklerinizi pek ifade edemiyorsunuz. Bence bir gözden geçirin.

Sunucu için ise söyleyeceğim çok bir şey yok. Standart bir Türk sunucusu olmuş. Scriptler tanıdık. Sistemler 10 sunucudan 9 tanesinde vardır. Süslü cümleler bunları daha iyi pazarlamayı sağlamıyor, tecrübe ile sabittir. Görünen o ki forumlarda, platformlarda bir coşku da yaratamamış. Elbette olan biteni zaman gösterecek. Bu sebeple umarım dilediğini elde edebilirsin. Başarılar.

Eleştirin için teşekkür ederim. Bizim burda süslü cümleler kurupta, fark ortaya atmaya çalıştığımız falan yok. Olanı düzgün bir dil ile anlatmaya çalışıyoruz. Ayrıca sistemler açısından bakarsan zaten ultima online'da herhangi bir sunucunun artık dinamiklerine oturmuş şeyler tabiki olacak. Bizim yaptığımız işler kimisinin üzerine eklenti, kimiside kimse kusura bakmasın sunucuya özeldir. Yani burda bunu tartışmanın bir önemi yok aslında bakarsanız. Ama sizin burda forumlar hakkında yaptığınız negatif eleştiriniz herhangi bir oyuncuyu etkileyeceğini sanmıyorum. Sunucu daha açılmadı bile. Tarih daha var.  Yazınızdaki tek bir eleştiriye katılabilirim. 'Elbette olan biteni zaman gösterecek.' kısmı benim için yeterlidir. Yinede olumlu olumsuz eleştirileriniz için teşekkür ediyoruz. Bir süslü söz daha sanırım. Ama nezaket bunu gerektiriyor. Süs mü nezaket mi her insan kendi karar verecektir. Teşekkürler.

Hayırlı olsun. Umarım deneme frsatımız olur.

Master
59.2997
#427792 Typeus:
#427789 Slothere:

Eleştirin için teşekkür ederim. Bizim burda süslü cümleler kurupta, fark ortaya atmaya çalıştığımız falan yok. Olanı düzgün bir dil ile anlatmaya çalışıyoruz. Ayrıca sistemler açısından bakarsan zaten ultima online'da herhangi bir sunucunun artık dinamiklerine oturmuş şeyler tabiki olacak. Bizim yaptığımız işler kimisinin üzerine eklenti, kimiside kimse kusura bakmasın sunucuya özeldir. Yani burda bunu tartışmanın bir önemi yok aslında bakarsanız. Ama sizin burda forumlar hakkında yaptığınız negatif eleştiriniz herhangi bir oyuncuyu etkileyeceğini sanmıyorum. Sunucu daha açılmadı bile. Tarih daha var.  Yazınızdaki tek bir eleştiriye katılabilirim. 'Elbette olan biteni zaman gösterecek.' kısmı benim için yeterlidir. Yinede olumlu olumsuz eleştirileriniz için teşekkür ediyoruz. Bir süslü söz daha sanırım. Ama nezaket bunu gerektiriyor. Süs mü nezaket mi her insan kendi karar verecektir. Teşekkürler.

Çok yanlışlarınız var. Bunları kötülemek için söylemiyorum. Eleştiri olarak almanız sizin yararınıza. Bir forum başlığının amacı sadece iyi dilek sunmaktan ziyade sizi ileriye taşımak da olmalı öyle değil mi?

Öncelikle konuları düzgün anlatamadığınız için uyarıda bulunmuştum. Yazıları en azından bir kez okuyup yayınlamak sizin yararınıza. Gerçekten aklınıza gelen ilk şeyi karman çorman yazıyorsunuz gibi görünüyor. En azından günlük yaşamında bir şeyler okuyan, cümlenin başıyla sonlarını birleştirebilen birisine yazdırın. Mesajlarınızı okumak çok yorucu oluyor.

Sonrasında Ultima dinamiklerine oturmuş şeyler diye bir şey de yok. Şehir efsanesi haline getirilen şeyler bunlar. Zamanında biz bazı packleri, scriptleri yayınlamasaydık en basitinden senin sunucundaki sistemlerin yarısı mevcut olmayacaktı. Tıpkı diğer mevcut tüm sunuculardaki pek çok sistemin mevcut olmayacağı gibi. Bunlar farz değil. İnsanların kolaylarına geldiği için, sistemleri kurcalamaya lüzum olmadığı, yeni baştan sistem yazmak gerekmediği için kullanılan sistemler bunlar. Bu sebeple her 10 sunucudan 9 tanesinde mevcutlar.

Zaten oyuncuyu etkilesin, sunucunuz karalansın diye yazmıyorum. Burayı kim okuyacak da kim kararını değiştirecek? Konular hakkında az biraz tecrübesi olan birisi olarak nacizane bir yorum yapmak istedim hepsi bu.

Öncelikle, kişisel olarak benim dil bilgim ile ilgili yorumlarınızı kendimce gereksiz görüyorum. Bu şahsi fikrimdir. İkinci olarak gayet güzel cümle kurabilen ve dil bilgisi olan biriyimdir. Bu konunun kişisel olan kısmıydı. Sunucu kısmına geçersek, tabikide eleştirileriniz önemli. Bunları dikkate alıyoruz. Teşekkürler.

Başarılar Dilerim Arkadaşlar Herkes Konuşur Herşeye Kulak Asmayın İşinize Verin Kendiniz..

#427804 The_Nos:

Başarılar Dilerim Arkadaşlar Herkes Konuşur Herşeye Kulak Asmayın İşinize Verin Kendiniz..

Desteğiniz için teşekkür ederiz. Kimse kötü niyetli değil. Herkesin + ları -leri vardır.  Önemli olan birbirimizi yıpratmadan  iyi bir şekilde iletişim kurabilmektir.

#427797 Slothere:
#427792 Typeus:
#427789 Slothere:

Çok yanlışlarınız var. Bunları kötülemek için söylemiyorum. Eleştiri olarak almanız sizin yararınıza. Bir forum başlığının amacı sadece iyi dilek sunmaktan ziyade sizi ileriye taşımak da olmalı öyle değil mi?

Öncelikle konuları düzgün anlatamadığınız için uyarıda bulunmuştum. Yazıları en azından bir kez okuyup yayınlamak sizin yararınıza. Gerçekten aklınıza gelen ilk şeyi karman çorman yazıyorsunuz gibi görünüyor. En azından günlük yaşamında bir şeyler okuyan, cümlenin başıyla sonlarını birleştirebilen birisine yazdırın. Mesajlarınızı okumak çok yorucu oluyor.

Sonrasında Ultima dinamiklerine oturmuş şeyler diye bir şey de yok. Şehir efsanesi haline getirilen şeyler bunlar. Zamanında biz bazı packleri, scriptleri yayınlamasaydık en basitinden senin sunucundaki sistemlerin yarısı mevcut olmayacaktı. Tıpkı diğer mevcut tüm sunuculardaki pek çok sistemin mevcut olmayacağı gibi. Bunlar farz değil. İnsanların kolaylarına geldiği için, sistemleri kurcalamaya lüzum olmadığı, yeni baştan sistem yazmak gerekmediği için kullanılan sistemler bunlar. Bu sebeple her 10 sunucudan 9 tanesinde mevcutlar.

Zaten oyuncuyu etkilesin, sunucunuz karalansın diye yazmıyorum. Burayı kim okuyacak da kim kararını değiştirecek? Konular hakkında az biraz tecrübesi olan birisi olarak nacizane bir yorum yapmak istedim hepsi bu.

Yazıda bir iki anlam bozukluğu dışında rahatsız eden bir şey göremedim. Oldukça güzel bir dil kullanılarak tatlı bir üslupla anlatılmış. Sanırsam aranılan dil abuk sabuk kullanılan ve kısaca "hede hödö hoşgeldin" tadında bir şeyler.

Bununla beraber aşırı özgüven büyük şeyler kaybettirir. Yazdığınız her 10 scriptten 9'unu sphere forumlarında siz yazmadan önce başkası tarafından yazılmış olarak bulabilirim. Hatta şunu 100 scriptten 99'u yapalım. Kabul etmek gerekir ki Türkiye'de de bir kaç server tarafından başlatılmış ve oyuncuların kabul ettiği belli başlı şeyler var. Türkiye'deki UO oyuncuları (RunUO oynayanları bundan biraz daha ayrı tutuyorum) diğer ülkelerin sunucularında rahat edemezler. Ultima dinamiklerine oturtulmakla anlatılmak istenenle sanırsam sizin anladığınız bir değil. 

Bir konuya sadece eleştirel bakıp eleştirmeye kalkmak kolay olmasa gerek

Slothere'nin mesajını özetlemek gerekirse;

Sade site yabancılarda da var ama sizinki göz yoruyor
Yazıları okuyan biri yazsın kötü olmuş beğenmedim
Ben yazmasaydım, pack yayınlamasaydım Türkiye'deki Ultima Online sunucularında script mi olacaktı?

Höh? O ne özgüvendir. Senin ismini bile bilmediğin bu işi hobi uğraş olsun diye yapan, sadece kendi dünyasını kurmak için uğraşan ne scripterlar var. Kaldı ki yabancı forum tırtıklayıp 'esinlenmekle' de yetinmiyorlar. Biri birilerine güzel yazılmamış bu dediğinde de dikkatim ister istemez bunu diyene kayıyor. Oturup inceliyorum, inanır mısınız mantıklı eleştirilerinizin ardından sizin yazılarınızı da inceledim. Ben yapıcı eleştiri yapıyorum kisvesi altında 'En iyi, en güzel benim kafası'ndan kaynaklı bulantı hissini şöyle bir kenara bırakarak konuşmak gerekirse pek parlak sayılmazsınız...

Gündelik hayatta ne iş yaptıklarını bilmem ancak UO emülatörü olan Sphere'ı ben yarattım pozları hoş değil. Uğraşsızlıktan mıdır, yoksa başka bir şeyden midir nedir anlamadım. Bu mesajı hayırlı olsun gibi kısa bir mesaj olarak tutmak isterdim ancak gelen cevaplara bir göz atma talihsizliğinde bulundum.

Konuşmak için konuşmanın yerini sanal alemde alan 'ben buradayım, görün beni, ben iyiyim, süperim!' mantığı alalı kısa da bir süre olmuyor aslında niye alışamadıysam...

Serverınız hayırlı olsun, oyuncu olarak aranızda bulunamayacağım ancak fırsat buldukça girmeye çalışırım

Bu konu LordTrinsic tarafından düzenlendi(2017-09-08 15:25, 6 yıl önce)
Master
59.2997

"Bununla beraber aşırı özgüven büyük şeyler kaybettirir. Yazdığınız her 10 scriptten 9'unu sphere forumlarında siz yazmadan önce başkası tarafından yazılmış olarak bulabilirim. Hatta şunu 100 scriptten 99'u yapalım"

Bunu sabırsızlıkla bekliyorum. Baya bir eskiye girip baya bir arşiv kurcalaman gerekecek. Eğer scriptlerimi sphere forum gibi yerlerden kopyaladığımı iddia ediyorsan bunu detaylıca kanıtlaman gerekiyor.

Sana kolaylık olsun diye en son yazdığım ve bahsi geçen 10/9 sunucuda da bulunan scriptlerin bir kısmını barındıran, kendi paylaştığım, çoğunu kendi yazdığım pack. Senin için araştırması kolay olur. Link web.archive'ın Ağustos 19, 2010 imajından alınma. Link hala daha aktif, dosya indirilebiliyor -geçen haftaya kadar iniyordu, alternatif yere yükledim.- Scriptlerimin kalanlarını da forumdan, script bölümünden -ki sanırım yeni tasarımda bu bölüm kalktı- bulabilirsin. Aşağı yukarı ne yazdıysam paylaşmıştım. Hepsi buralarda bir yerlerde.

Scriptlerin üstlerindeki imza bölümünde adım yazan her scripti inceleyebilir, internette istediğin yerden aratabilirsin. Arada geçtiğim dipnotlara da dikkat et, bazı kopyaladığım fonksiyonlarda "// xx'e teşekkürler vs. "notları bulacaksın. Onları görmeyip "bak bunu çalmışsın!" deme.

https://web.archive.org/web/20100819081913/https://www.dosya.tc/files/XQtzrD/scripts.rar.html

https://web.archive.org/web/20100819081913/uo-esenyel.net

https://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=07165171708772592093

Dipnot: Bu pack hiçbir zaman tamamlanmadı. Direk kurarak bir server açılmaz, boşuna heveslenmeyin.

"Sade site yabancılarda da var ama sizinki göz yoruyor
Yazıları okuyan biri yazsın kötü olmuş beğenmedim
Ben yazmasaydım, pack yayınlamasaydım Türkiye'deki Ultima Online sunucularında script mi olacaktı?"

İlk ikisini kısmen doğru özetlemişsin. İlk cümle biraz şüpheli. Orayı doğru anlamamışsın.

Son yazdığına da ben bir şey söylemeyeyim. Sonra "egoist" oluyoruz, malum. Eski bir hesabı olan, eski günleri hatırlayanlar yorumlasınlar.

"Höh? O ne özgüvendir. Senin ismini bile bilmediğin bu işi hobi uğraş olsun diye yapan, sadece kendi dünyasını kurmak için uğraşan ne scripterlar var. Kaldı ki yabancı forum tırtıklayıp 'esinlenmekle' de yetinmiyorlar."

Özgüven kötü bir şey değil. İnsanı zinde tutar, aktiviteyi artırır. Esas aksinden çekinmek gerekir. 

Yeni bir üyelik olduğundan Türkiye'deki scripting dönemlerinin ne kadarını biliyorsun, ne kadar geçmişe ve sphere scriptinge hakimsin bilmiyorum. Forum kayıtları sitenin başlarına -aşağı yukarı Türkiye'de Ultima'nın başladığı dönemlere kadar- duruyor. Bir bakmanı öneririm.

Doğru, ne cengaverlerimiz var. Sphere'ı benden çok daha iyi kullanan, oyunu çoook daha iyi tanıyan pek çok kişi tanıyorum. Hiçbir zaman en iyisiyim gibi bir iddiam olmadı, olamaz da. Hele bugünlerde bazıları iyice uçmuş gitmiş. Ben 7 yıldır tek satır bir şey yazmadım. Bu aralıkta emülatör bile değişikliğe gitmiş.

Tırtıklama zırvasına en başta diyeceğimi dedim.

Başlık sahibinden şahsım adına özür dilerim. Bu konunun burada tartışılmasını istemezdim.

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2017-09-08 16:45, 6 yıl önce)
Expert
34.0001

Slothere haklı ama uzatmanın anlamı yok. O günlerin şahidi tek ben kaldım sanırım sitede :)

@Slothere

Son söz olarakta kişisel olarak artık Ultima Online ile bağlarımı koparmanın vakti geldi geçiyor bile. Hayatımı rezil ettiğim bu gereksiz uğraş uğruna yeterince yıprandım yıllardır, kayıplarım oldu. Eğlendim demek isterdim buradan ama insan sürekli çalışınca pek eğlenmeye fırsatı olmuyor. Siz siz olun, bunun oyun olduğunun bilincine varın, öyle davranın.

Güzel demişsin işte, bu tartışmalar çok saçma ben şunu yazdım falan boşver :)

edit: haha scriptlere göz attım da olm commentary'den adımı silmişler diye dert yanmışsın ama bu pack'te senden başkasının adı yazmıyor :D:D demek ki biz script yazmadıysak hiç :p mantığı çözdüm isim yazmayanlar benim sanırım :D:D

Bu konu Kell tarafından düzenlendi(2017-09-08 18:45, 6 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.