Merhaba Ultima Online severler;

Öncelikle Ellia Inc. sunucusu hakkında sizlere yakında açılacak olan sunucumuz hakkında biraz ön bilgi vermek istiyoruz.

Sunucu hizmete açılış tarihi
5 Mayıs 2017 - Cumartesi

Ellia Inc. çalışmaları 2016'nın Kasım ayında başlayan ve halen devam etmekte olan bir PP [Power Play] projesidir. Sunucu genel yapısı siz değerli oyunculara
stabil, sade ve bir o kadarda eğlenceli bir UO platformu sağlama anlayışıyla üzerine kuruludur.

Bizler ilk önceliğimiz olarak sunucuda oluşabilecek sorunları en stabil hale getirip oyun işleyişinden zevk alacak hale getirme yönünde yoğunlaşarak çalışmalarımızı bu yönde iletlettik. Ellia Inc. içerisinde mevcut sistemlerin yanında oyun içerisindeki ticareti ve iletişimi daha sık hale getirecek şekilde yönlendirmeye çalışıyoruz. Bunun ilk adımı olarak şehir vendorlarındaki hammaddeler kalktı, Hayvan Ehlilleştiricisindeki [Animal Trainer] At fiyatları bi nebze yükseltildi vb değişiklikler yapıldı.

2000'li yılların bizlere vermiş olduğu Ultima Online heyecanını en stabil haliyle tekrar yaşatmak ve Ultima Online'nın günümüzde halen en zevkli bir MMORPG olduğunu göstermek ve sizlere sunmak için hazırlanan Ellia Inc. sunucusuna siz değerli oyuncuları görmek isteriz.

Sunucu Özellikleri
CPU:      Intel  E3-1231v3 - 4c/8t - 3.4GHz/3.8GHz
RAM:      16GB DDR3 ECC 1600MHz
Disks:    240GB SSD
Bağlantı: 1Gbps (Paylaşımsız)

Emulator Versiyonu : 56b-Nightly
Sunucu Türü : Power Play
Skill Cap : 8x
Stat Cap : 225

Sunucumuzda açılıştan ve ilerki dönemlerinde devam edecek olan PH oranı ise şu şekilde düzenlenmiştir;

Combat : %95
Crafter: %60 ~ %70
Tamer  : %50

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.);
-) Skill dummy alanı var mı?
-) Sunucuda skill dummy mevcut olup Britain banka üzerinde yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

-) Özel robeler mevcut mudur?
-) Sunucuda özel robeler yerine Mageler için Magic Resistance yeteneğini aktif kullanabilecekleri şekilde düzenlenmiştir. Yine Warriorlar için ise herhangi bir özel robe mevcut değildir. Bunun yerine giydikleri zırhlar ile armor kazanabilir, içtikleri potionlar ile statlarını büyü karşısında düzene sokabilir.

Sizlere Ellia Inc. sunucusu için aktarabileceğimiz ön bilgi şimdilik bu kadardır. Bizleri takipte kalın. İyi Forumlar dileriz.

Bu konu Marshall tarafından düzenlendi(2017-03-05 22:38, 7 yıl önce)

Başarılar diliyorum...

Bu konu Realwar tarafından düzenlendi(2017-03-08 10:23, 7 yıl önce)

Selamlar :)

Map çok hoş görünüyor.Sunuculardaki oyun kolaylıklarının yarattığı en büyük problem olan herkesin her klasmanda karakteri olması ve ticaretin dönememesi buna ek olarak ph konusunda ve oyun içi dinamiklik açısından zor olan tamer karakterlerin tek geçim kaynağı olabilecek bineklerin zamanla değersiz ötesi değersizleşmesi husunda ciddi bir çalışılma yapılması gerekiyor.Böyle sunucularda sıkça rastlanan durum ve oyun sürekliliğini bir hayli etkiliyor.Nacizane tavsiyem eğer ki ciddiyseniz bu konuda (ki eminim öyledir) PH oranlarını özellikle craft ve tame konusunda bir hayli düşürmeniz.Şuan ki ortamda bu cesaret ister tabi ama hatırlarsanız yazımda da belirtmiştim zamanım yok yalanı(herkes için değil büyük ölçüde bence) tamamen kolaya alışmış oyuncuların baheneleri..Oyun bölümlerinin her kademesinin keyfine varmayı öğrenmeli.Çok uzun uğraş vermiş bir oyuncuyu emin olun kaybetmek çok daha zordur.Bu da doğal olarak sunucuların lehine bir durum oluşturuyor ki bence böyle bir strateji konulmalı.Dediğim üzere oyun içi para ve item kolaylığının yaşattığı sorunlardan ders alıp ona göre umarım güzel bir sistem kurabilirsiniz.Bir taraftan çok verip diğer taraftan çok alma(örneğin pişmiş balık vendorda 15 gp ye satılıyor ama ev kirası diyelim günlük 100 k) gibi taktikleri bir çok sunucu kullandı ama yinede başarılı olamadı.Çünkü bu oyun kolay oynanacak bir oyun değil formatında fıtratında yok :) Nacizane fikrim iyi çalışmalar dilerim..

#427369 grecth:

Selamlar :)

Map çok hoş görünüyor.Sunuculardaki oyun kolaylıklarının yarattığı en büyük problem olan herkesin her klasmanda karakteri olması ve ticaretin dönememesi buna ek olarak ph konusunda ve oyun içi dinamiklik açısından zor olan tamer karakterlerin tek geçim kaynağı olabilecek bineklerin zamanla değersiz ötesi değersizleşmesi husunda ciddi bir çalışılma yapılması gerekiyor.Böyle sunucularda sıkça rastlanan durum ve oyun sürekliliğini bir hayli etkiliyor.Nacizane tavsiyem eğer ki ciddiyseniz bu konuda (ki eminim öyledir) PH oranlarını özellikle craft ve tame konusunda bir hayli düşürmeniz.Şuan ki ortamda bu cesaret ister tabi ama hatırlarsanız yazımda da belirtmiştim zamanım yok yalanı(herkes için değil büyük ölçüde bence) tamamen kolaya alışmış oyuncuların baheneleri..Oyun bölümlerinin her kademesinin keyfine varmayı öğrenmeli.Çok uzun uğraş vermiş bir oyuncuyu emin olun kaybetmek çok daha zordur.Bu da doğal olarak sunucuların lehine bir durum oluşturuyor ki bence böyle bir strateji konulmalı.Dediğim üzere oyun içi para ve item kolaylığının yaşattığı sorunlardan ders alıp ona göre umarım güzel bir sistem kurabilirsiniz.Bir taraftan çok verip diğer taraftan çok alma(örneğin pişmiş balık vendorda 15 gp ye satılıyor ama ev kirası diyelim günlük 100 k) gibi taktikleri bir çok sunucu kullandı ama yinede başarılı olamadı.Çünkü bu oyun kolay oynanacak bir oyun değil formatında fıtratında yok :) Nacizane fikrim iyi çalışmalar dilerim..

Evet aslında bir nebze haklısınız diyebilirim. Zaten Animal Taming yeteneğini %50 olarak tutmamızın nedenlerinden biriside bundan dolayıdır. At fiyatlarını bu yüzden orantılı bir şekilde yükselttik ki Tamer arkadaşlarımız bu spawnlarıda basitsemesin ve bir Atın bile bir değeri olsun dedik. Sunucu içi ticareti canlandırmak adına mesela hammadde olan odun, kalas, kumaş vb. gibi eşyalarıda kaldırdık. 

Ve emin olun sunucu dengeleri olabildiğince stabil duruma getirilmektedir.

Ayrıca değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. :)

Rica ederim :) Ancak bahsettiğim durumun işte tamda bu..Örnek olarak verdiğiniz at fiyatlarında ki artış ne olursa olsun scribe veya atıyorum balıkçılıktaki ticari kazancın kolaylığı birşeyi değiştirmiyor.Vendorladan o tür hammadde itemlarının yanı sıra deri setleride kaldırırsanız belki craft arkadaşlar için güzel olabilir.%50 Ph açıklığını bir oyuncu olarak kolay görüyorum yine de..Yani ne kadar kafa patlatırsak patlatalım bir yerde fire veriliyor isterse istemez formattaki kolaylık yüzünden.Çokta işinize karışıyor gibi oluyorum ama zor sunuculara hasretim felaket. :) Hem kişisel arayış hemde bence oyunun kalitesi açısından öyle olmalı yani..Aksi takdirde sunucunun atıyorum 3. ayında vendorlar ne binek ne de item satılabiliyor.Çünkü herkesin her karakteri mevcut olmuş oluyor.Neyse eminim ki sizlerde bunları biliyorsunuzdur sadece dikkat çekmek istedim konuya  :) İyi çalışmalar

#427377 quantin:

Başarılar Diliyorum İnşallah Yakın Zamanda Güzel Bir Sunucu Olucaktır Sabırla Bekliyeceğiz :)

Teşekkür ederiz,çalışmalarımız o yönde :)

Sunucu şu an açık mı ?

Hayırlı olsun, başarılar dilerim.

Günlük işlerimiz ile beraber yavaştan hazır hale getiriyoruz 

Hizmeti açılış tarihi olarak 5 Mayıs 2017 dediğiniz yeri düzeltebilirsiniz. O tarihi görüp, hala websitesi linki görmeyince hiç açamadığınızı düşündüm. Aşağıları okuyunca anca anladım.

Başarılar dilerim.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.