Master
59.2997

Bazı facebook sayfalarında birkaç kez Fatalwar adlı sunuculara denk gelmiştim. Hepsi de apayrı sunucular olsa gerek ki hepsi bir aşamadan sonra "biz gerçeğiz, biz doğruyuz" mesajları yayınlamışlardı. Sonra bir tanesi kapandı diye hatırlıyorum. Bir ara buralardan eski bir scripter olan bir arkadaşımız da yanlış hatırlamıyorsam Ömer Kara ile iletişime geçip tekrar açmayı planlıyordu. Sanırım sonunu getirmedi. Ortada bir keşmekeş var gibi görünüyor.

Tüm samimiyetimle ve meraktan soruyorum. Bu sunucu gerçekten, keyifle oynadığımız o eski Fatalwar'un en azından manevi açıdan devamı mı?

Ben Ultima Online ile gerçek manada Fatalwar ile tanıştım. Aktif olarak oynadığım vakitteki en büyük keyfi de muhtemelen bu sunucunun dinamiklerinden almışımdır. Şimdiki ucube Türk sunucu dinamikleri dahi henüz yokken Fatalwar kendine özgü, sistematik bir yapıya sahipti. Brit Bank'da explosion tuzaklayarak afk'lar ile az eğlenmemiştik. :) Sonrasında explosion yasaklandı. Hatta ondan sonra bizim sunucularda adet haline geldi explosion'ı kapatmak... Çocukluğumuzu, gençliğimizi heba ettiğimiz sunucudur Fatalwar. Bugünlerde bir heves uğruna mazisinin heba edilmesini istemem. Bu sebeple ardını sorgulamak istedim.

Wildgenie hala connector yapıyor mu bilmiyorum. Yapıyorsa keşke ona yaptırsaydınız da şimdi bu ne üdüğü belirsiz ucube yazılımlara kalmasaydınız. Sırf bu connectorler yüzünden Türk sunuculara girip en azından şöyle bir göz dahi atmıyorum. Ne üdüğü belirsiz, çakma ve işlevsiz, potansiyel olarak malware olan bu programlara admin yetkisi verip açacak kadar delirmedim.

Since 2004 demeyin bari. 2004 ten beri açıyoz açıyoz kapıyoz diyin :D

#427806 Slothere:

Bazı facebook sayfalarında birkaç kez Fatalwar adlı sunuculara denk gelmiştim. Hepsi de apayrı sunucular olsa gerek ki hepsi bir aşamadan sonra "biz gerçeğiz, biz doğruyuz" mesajları yayınlamışlardı. Sonra bir tanesi kapandı diye hatırlıyorum. Bir ara buralardan eski bir scripter olan bir arkadaşımız da yanlış hatırlamıyorsam Ömer Kara ile iletişime geçip tekrar açmayı planlıyordu. Sanırım sonunu getirmedi. Ortada bir keşmekeş var gibi görünüyor.

Tüm samimiyetimle ve meraktan soruyorum. Bu sunucu gerçekten, keyifle oynadığımız o eski Fatalwar'un en azından manevi açıdan devamı mı?

Ben Ultima Online ile gerçek manada Fatalwar ile tanıştım. Aktif olarak oynadığım vakitteki en büyük keyfi de muhtemelen bu sunucunun dinamiklerinden almışımdır. Şimdiki ucube Türk sunucu dinamikleri dahi henüz yokken Fatalwar kendine özgü, sistematik bir yapıya sahipti. Brit Bank'da explosion tuzaklayarak afk'lar ile az eğlenmemiştik. :) Sonrasında explosion yasaklandı. Hatta ondan sonra bizim sunucularda adet haline geldi explosion'ı kapatmak... Çocukluğumuzu, gençliğimizi heba ettiğimiz sunucudur Fatalwar. Bugünlerde bir heves uğruna mazisinin heba edilmesini istemem. Bu sebeple ardını sorgulamak istedim.

Wildgenie hala connector yapıyor mu bilmiyorum. Yapıyorsa keşke ona yaptırsaydınız da şimdi bu ne üdüğü belirsiz ucube yazılımlara kalmasaydınız. Sırf bu connectorler yüzünden Türk sunuculara girip en azından şöyle bir göz dahi atmıyorum. Ne üdüğü belirsiz, çakma ve işlevsiz, potansiyel olarak malware olan bu programlara admin yetkisi verip açacak kadar delirmedim.

Öncelikli Merhaba,

Doğrudur şuanda facebok üzerinde birden fazla facebook sayfası var güncel olanını kullanmatayız, Aslında şöyle eski yöneticilerden Peace isimli şahısla ortak açtık ortaklık çerçevesinde 1. anlaşma sebebim olan edit olmayacak olayını kendi kişisel egosu durumuna getirmesi sebebiyle tek taraflı olarak sonlandırdım. Akabinde Ömer KARA ile iletişime geçtim ve Fatalwar' ın orjinal olan 2009 son save halini açtım.

Fatalwar manevi açıdan devam etmektedir, ninja ırkı hariç sunucuda herşey aynı birde abartı 3,5 tane set silindi silah damagelerinden tutun world üzerindeki tek canlıya kadar aynı noktadadır.

Fatalwar' ı nasıl bıraktıysanız şuanda o şekilde bulabilirsiniz, Biz biraz daha klasik kalmayı tercih ettik ilk öğrendiğimiz halindeki gibi.. Exp olayı dediğiniz gibi çok keyifliydi ama bir süre sonra kontrolden cıkınca kapatıldı halada kapalıdır. Merak etmeyin Fatalwar bizim için önemliydi o değeriyle yaşatacağız elimizden geldiğince.

Wildgenie malesef ki yapmıyor connector işini bir arkadaşa editlenmiş ve düzenlenmiş olarak bize has haliyle yaptırdık. Bildiğiniz üzere piyasa connector işini yapan 3 kişi var bunların alternatifi yok..Bizim connectorumuzu taratıp deneyebilirsiniz.

@Lydia

Çok komiksin gerçekten eğleniyormusun bari?

Master
59.2997

@The_Nos

Cevap için teşekkür ederim.

Ninja'nın kalktığı iyi olmuş. Düzen bozan bir class idi. Sanırım kelle toplayıp raider olma vb. devam ediyor olsa gerek. Bir ara göz atmayı planlıyorum.

Başarılar.

#427814 Slothere:

@The_Nos

Cevap için teşekkür ederim.

Ninja'nın kalktığı iyi olmuş. Düzen bozan bir class idi. Sanırım kelle toplayıp raider olma vb. devam ediyor olsa gerek. Bir ara göz atmayı planlıyorum.

Başarılar.

Rica ederim bilgilendirmek görevimiz, ninja ırkı uzun süre hiding olarak hareket edebilmesi ve saldırı yapabilmesi sebebiyle dediğiniz gibi dengeyi etkiliyordu, şuanda orc lar kelle kasarak evrim geçirebiliyor.

Teşekkür ederiz.

Master
59.2997

İzlenimlerimi yazayım.

- Sunucu hakikaten eski Fatalwar. Taşların yerlerine kadar eski save duruyor. Bir tek pazar yeri değişmiş sanırım, onun dışında her şey aynı yerinde duruyor.

- Sanırım sunucu hala o zamandaki altyapısında sürüyor. Sphere R402 olsa gerek. Sistemler, her şey aynı şekilde devam ediyor.

- Gördüğüm tek sıkıntı; popüler yerleri gezmeme (Britain, Cove, Minoc, Vesper, Jhelom, 4 evler, PK kalesi) rağmen çok oyuncu göremedim. Pazarda 5-6 afk, Britain bank'de 1 tane afk, 1 tane de yeni skill kasan gördüm. An itibariyle 66 online'ın çoğunun macro'da vs. olduğunu zannediyorum. Ya da bilmediğim bir yerlerde bir action vs. dönüyor. Diğer ihtimali dillendirmek istemiyorum.

(17:37 - Moonglow, Magincia, Trinsic, Britain Mezar, Ettinler, Yew gibi yerlere de şimdi baktım. Oralarda da kimse yok.)

Çok ön yargılıydım ama açıkçası beni şaşırttı. Türkiye şartlarına bakınca oynanabilecek bir sunucu olmuş. Ama bu dinamiklere çok daha fazla oyuncu lazım ki keyif alınsın. O eski Britain köprü action'larının dönmesi lazım. Oyuncuları macro'dan çok oyuna çekecek şeyler yapılması lazım. Altyapı çok müsait, ırk sistemi vs. değişik deneyimler sunuyor. Bunu oyunculara anlatabilmek lazım. Mevcut oyuncu kitlesi bu sadelikteki bir sistemi bile kaldıramayabilecek kadar sığ ama yine de bir şansı denemekte fayda var. Elbette crafter vb. oynamak istiyorsanız zaten Fatalwar bu tip bir oyun için ideal bir server. 

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2017-09-09 17:38, 6 yıl önce)

Genel olarak gözlemleniz doğru bizim player kitlemiz genelde unu eleyip eleği asan kişilerden oluşmakta yaz sezonununda vermiş olduğu bazı eksiklikler var tabiki ama zamanla özlediğimiz action sahnelerine şahit olacağımıza eminim vaktinizi ayırıp gözlemlediğiniz için teşekkür ederiz..

Başarılar dilerim.Güzel bir çalışma yapmışsınız.Ama yeni oyuncu kitlesi,eski oyuncuların verdiği keyfi vermiyor.İnşallah devamını getirdiğiniz eski sunucuya eski insanlarda gelir o güzel günler geri gelir.

Başarılar diliyorum.

#427829 violance:

Başarılar dilerim.Güzel bir çalışma yapmışsınız.Ama yeni oyuncu kitlesi,eski oyuncuların verdiği keyfi vermiyor.İnşallah devamını getirdiğiniz eski sunucuya eski insanlarda gelir o güzel günler geri gelir.

Başarılar diliyorum.

Teşekkür ederim, amacımız öncelikli eski oyuncuları kazanmak sonrasında yeni arkadaşlarında katılacağını düşünüyorum classic ultima online sunucusu günümüzde kalmadığından dolayı farkımız var diğer sunucularla biz her zaman açığız ve öyle kalacağız sizide bekleriz.

Asgard ailesi olarak gerçekten Role Play alanında takdir ettiğimiz tek sunucu. Başarılarınızın devamını dileriz. 

#428141 AsgardUo:

Asgard ailesi olarak gerçekten Role Play alanında takdir ettiğimiz tek sunucu. Başarılarınızın devamını dileriz. 

Merhaba güzel düşünce ve dilekleriniz için teşekkür ederim.. 

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.