Tymaron : Konunun açılması iyi olmuş birşey dikkatimi çekti ben dahil Türk oyuncuları yabancı isimlerde özen gösterirken Türkçe isimlerde acayip cıvıtıyor neden acaba? =)

Onu bilemiyorum ama hakikaten Eurovision sonra DumTekTek kullanırdım. Ondan öncesine bakılırsa adımı kullanabilirdim.
Genel olarak bi bakarmısın arkadaşların ve benim söylediğim isimlere :D
@Tymaron

Çünkü türk isim olarak çok fazla uyan isim yok örnek Owner Osman bana gerçekten çok çirkin geliyor he Owner Black kulağa hoş geliyor anladınmı adlında olay bu :D
oramagomaburamago *

Bu nasıl?
;-)
bunu bilirik :DD:D:D:D
ciddi anlamda düşünürsek kişinin ad soyadı olabilir.
benimki olmaz güzel durmaz :D:D
türkiyede isimler anlam bakımından konuluyo diğer çoğu ülkede isimler kulağa hoş geliyosa konuluyo.

Mesala Blake tek başına bir anlam ifade etmeyen bu ad çok yaygın.
Silindi
Expert
4
Ugur Arkadasim Ve Bir Kac Arkadasim Daha Ciddi Cevaplar Vermisler ..Kendilerine Tesekkur Ederim ..Turkcemizi Dahi Kullanmiyan Arkadaslarda Lutfen Geyik Yapicaklar ise Yazmasinlar ..

Bence Turkcede ki isimleri Arastirip Daha Detayli Bilgi Alan Arkadaslarim , Gayet Guzel isimler Bulucagina inaniyorum.. Evet Owner Osman Yazan Arkadasim Osman Elbbette Guzel Durmuyor ..Ama Turkcemiz Ayse, Fatma,Osman, Ahmetle Bitmiyor ...

Belki Bu Orneklerde Su Anda Cok Hos Secenekler Olmayabilir Ancak Yinede Guzel isimler .. Kayra , Pusat , Vs.. Gibi .. Arastirilirsa Cok Daha Guzel isimler Cikicagina Eminim ...
Peki Türkçe isimleri kendi içinde iyi veya kötü, Eski veya Modern olarak ayırmak ne kadar doğru?

Adım Ardıl bilmeyenler varsa söyleyebilirim eğer kullansaydım adımı kullanırdım 2 farklı anlamı bulunmakta.

1. Yeryüzü
2. Ateşli Yürek

Ancak dediğim gibi isimleri iyi, kötü veya eski, modern diye ayırmak yanlış olur
Mülayim - Abuzer :utangac1
Bu Nick Köyde Babamın Nickiydi :D nick derken Lakabı Gecelerin Yargıcı
Adama akşam 8 e kadar çalışır 8 den sonra da 12 gece 1 e kadar allahın dağında tek başına dolanırdı :)
şimdi nerdeee çık istanbulda onun bunun evlerinin arasındaki dar sokaklarda gez gez dur :p

daha fazla araştırsak

Owner Karanlığın Kapanı // bu lakap da babamın cocukluk arkadaşının lakabıydı :)
Owner Kara Şimşek // bu sağlam yerli yerine oturdu :D
Owner Efendi
Owner Padişah
Owner Çılgın Kovboy
Owner Deli Yürek // cesur yürek varda deli yürek yokmu
Owner Saygıdeğer // bu nicki çok beğendim :)
Owner Kara Şahin
Owner Şahin.K // :p buda esprisi olsun
vb vb vb :)
Ben Mert koyardım açıkcası fakat marlock'u ultima online'i öğrendiğimden beri kullanırım yani benim için çok değerli olmasada bir geçmişi var.
Emektar Koyardim .. ! xD
En yakın arkadaşım Hazırcı lakabını taktığı için Hazırcı koyardım :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.