benim bilgisayar 256 mbram ekran kartıda geforce 4200 dü uo oynarken actionda ve kalabalık yerlerde oyun kasıyordu gittim 1gb ram ve yeni ekran akrtı aldım radeon hd 2600 pro hiçbirşey değişmedi hala takılıyor kasıyor napmam lazm niye rahat oynayamıyorum yardım edin lütfen
Sırf bu yuzden erkan kartı aldıysan zarardasın ancak güzel bir ekran kartı edinmi$sin ki ileriye donuk(diretx10 destekli) ancak, 256mb ekran kartıyla UO dahil birçok oyunu rahatlıkla calistirabilirsin kii UO'nın gerek duydugu sistem gereksinimleri yok denecek kadar az yani; UO oynarken kasiyorsa sorun; oynadigin sunucu veya internet baglantindaki yava$lik olabilir(tabiki bu modemin ile ilgili bir sikintin oldugunu gostermez, yenisini edinmenin bir anlami olmaz:] )
O kartı geri ver, biraz daha para koy üstüne 8800GTS al :D

Sonra ver elini Crysis :D
Ultima Online Hardware açısından fazla bir gereksinim istemiyor.Sorun Senin Oynadığın Sunucuda...
hayir ben 5 yıldır uo oynuyorum lag ı ve takılmayı ayırt edebiliyorum kalabalık yere girdimmi hemen takılmaya başlıyor lag değil veya ekranda 3-4 kişi koşturdukmu kasıyor deepfreeze kullanıyorum virüs girmeside düşük ihtimal en iyisi formatlayıp herşeyi tekrardan yüklemek yardımlarınız için saolun
Bu kasılmalar oldugunda Fanın sesinde yukselme oluyormu? veya baska bır oyun çalıştırdığında durum nasıl?
Uo Ekran kartı istemez ben 8mb lıkta bile oynadım bi problemle karşılaşmadım ama asıl uo işlemci istiyor çok düşük bi işlemcide p3 800 1000 arası işlemcilerde kalabalık brit banka brit mezar gibi yerlerde donmalar yapar takılmalar daha dogrusu ha tabiki oynadıgın serverdanda olabilir ama belli olur zaten makinanınmı kastıgı serverınmı kastıgı senın makinan kasıyor ise intel 1.6 üstü yada amd 1.2 1.4 üstü işlemci kullanıp action felan atarkende bi gönderip yada almama ya çalış :D
5 Yıl önce bende şu özellikte pc vardı:

p3 540 mHz
onboard ekran kartı..
128 ram felan..

Bazı yerlerde takılma olsada gayet iyi oynuyordum...
Ultima Online için Sistem Gereksinimi Pek Önemli Değil.

Benim 6 Sene Önceki Bilgisayarım

128mb Ram
32mb Ekran Kartı
P3 İşlemci

Vardı

Çok Az Kasıyordu.

Muhtemelen Bilgisayarında Virüs,Worm Vardır.
Bazı Virüsler DeepFreezeyide Etkiliyor.
yok ondan degıl sonuçta 5 6 yıl önceki serverlarla şimdiki serverlar arasında dağlar kadar fark var ve connector %100 cpu kullanıyor p3 degıl artık p4 pc ler bile zorlanıyor bu yüzden oynadıgın server ve connector yüzünden virüsle alakası yok
Silindi
Journeyman
0.2
128 ram
Ekran kartı yok(Anakart destekli (onboard))
p3 1.2 snrm işlemci.

sorunsuz oynuyorum.Ama 5x clientlerde bazen kasıyo :D
neyse sağolun ben format çekiyim yükleyim en iyisi
Mişell Doğum Günün Ne Zaman ? Core2Duo Bilgisayar Hediye Edicem Sana :)
benim çift cekirdek 1.6 islemci 2 gb ram vista 512 ekran karti var ve uo acikken %90 islemci 11.5 gb ram yiyo ve cok lag ve cok kasio yani eski makinam hala duruo 128 ram 32 tnt 2 m64 ekran karti celeron 1.1 islemci var onda arasira cok kisi oldugunda kasio ne alaka :D
bence oyun için kullanıosanız pc'yi vista kullanmak çok saçma vista zaten ramin 750mb'ını yiyo xp kullanırsanız sizin içinde daha verimli olur.

CPU=P4 2.6Mhz
RAM=1gb DDR2
Ekran Kartı=512mb ATI

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.