Legend : Nemesis Zekaküpümüsün Toprağaam ya ML kullan diyo bende 2gb lik uo var ben verdatayı kücültmeye çalışıyorum sen bana ml kullan diyosun :D

sen şu cümlede bir çıkışma seziyorsun ya neran senden bunu beklemezdim vallaha !! neyse saoalsın topraaam özür dilerim madem öyle ben çıkıştım hakaret ettim ben haksızım

import export olayına gelim bütün verdatayı aktarıyor içerisindeki yaratıgı diil ozmnda 10mb lik verdata aktardıgın verdata 20se 20ye cıkıyor :S içinden yaratıgı nası alabilirim ?
Hah neyse şimdi boşum anlatayım verdatadan başka bir verdataya aktarmayı xD mulpatcher adlı dosyayı indiricez. Version 9.7 olmasına dikkat et daha kaliteli. Neyse şimdi bu mulpatcheri indiriyoruz tamam mı ? İndirdin orda load olabilicek herşeyi load et. Bunları yaparken uo kapalı olmalıdır uo ile ilgili herşey. Neyse load ettik verdata dahil herşeyi. Şimdi altta bi tab var yok tiledata bilmemne bu tabın en solunda , tabı sola kaydırmaya yarayan bi ok var. Anim0 ı görene kadar kaydır o tabı sonra gir anim0 bölümüne. Şimdi sıra geldi felce. Bu bölüme geldik ya işte şimdi gidiceksin aktarıcağın yaratıkların idlerini tek tek araştırıcan orda. Allahtan verdataya eklenmiş npcler yşeil olarak gözüküyor. Kırmızı olanlar boş demek. Neyse şimdi yeşilleri bulucaz mesela diyelim atıyorum 0x40 diablo oluyor bu id ye sağ tıklayıp save to file dicen (.vd uzantılı oluyo) bu yaratıgı kaydedicen sonra mulpatcheri kapatıcan tekrardan herşeyi load edicen ama bu sefer verdata senin yaratıkları aktarıcağın verdata olmalı. Gene herşeyi yap gene anim0 bölümüne gel ve kırmızı yazılı herhangi bir id ye gelip sağ tıkla Load From file to verdata de. İşte o kaydettiğin fileyi load ediceksin. Neyse load ettin şimdi gel gene şu bütün dosyaları load ettiğin yere ve verdataya gel Save de ve yeni verdatanı kaydet. Ayrıca animleri yüklerken memory bla bla diye bi hata verir takma kafana o anim mulu memory yüzünden kaydedemiyiceğini bişeyler anlatıyo neyse yukarda dediklerimi kaydediceğin bütün yaratıklarda tekrarla. Ayrıca bazı idlerin sol tarafında P: diye bişey yazıyo o giyilen itemlerin animi oluyo mesela shirt giyiyon onun oyunda görünüşü. Sanırsam P: ye binilicek binek animide ekleniyordu neyse.

(Ne zamandır bi tutorial yapmıyodum bi kaç şey hazırlayıp atsammıki mulpatcherde static fln :D)

Bu konu Xantier tarafından düzenlendi(2007-08-22 08:34, 16 yıl önce)
www.ultima-strike.com
Override : www.ultima-strike.com
ha ?
Michaell sen msnden bana yaz ben sana anlatayım nasıl ekleyeceğini
Silindi
Novice
1.1
Cok kolayı zorlastırmısnız :) Neyse aradan baya zmn gecmıs :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.