Arkadaşalr bakın şöyle bişi düşündüm yapmayada çalıştım ama olmadı.Başı boş bineğin xx saniyede silinmesini istiyorum şöyle yaptım

on=@click
message <name>
timerf 10,remove
return 1

Başı boşken silinio tmm ama üstünde biri varkende silinio bunu nasıl yapıcam.Bindikten sonra timeri -1 yapmayı düşündüm ama nasıl ypıcam?

Bu konu mahmure tarafından düzenlendi(2007-10-05 23:43, 16 yıl önce)
Silindi
Members
0
timerf n,remove

Dclicke bunu eklersen remove işleminin timerını -1 olarak ayarlamış olursun yani durdurursun sanırım.(denemedim)

Bu konu Bengal tarafından düzenlendi(2007-10-05 19:33, 16 yıl önce)
Olmadı consolda hatal alıorum n die
Olmadı :( undifidnt syembolmudur nedi öle dio "n" ye

Kafayı yicem ya sabahtan beri bununla uraşıom.Olmuooooo
Silindi
Members
0
timerf -1

Böyle denermisin birde sonuna function eklemeden
Yok olmadı ya.Analamadım gitti bi türlü neden olmuo ya.:(:(:(:(

he bide consolda şu hatayı aldım

19:35:ERROR:(binmelikler.scp,26)TimerF function invalid parameter '-1'.

Ya başka bi yöntemle yapmazmıyız ben fazla script bilmiorum anca bu kdr.Ltfn biri yardım etsiin
cok basıt sende

on=@dclick
timerf -1
return 1

bunuda ekle
Ama ozaman bineğe binmio onu düşündüm yaptımda return 1 ekliince dclikt binee binme şeyiyisini bilsem yapardım ama işte olmuo.Halada yapamadım yardım bekliorum.
on=@click
message <name>
timerf 10,silelimnix <uid>
return 1

[function silelimnix]
if !(<uid.<hval <argn>>.flags> == 08000000)
return 1
else
remove
endif

timerf in o şekilde durdulabilceğini sanmıyorum.. denemedimde zaten al bunla takıl sen şimdilik.

edik: timerf -1 olayıyla revision loglarında karşılaştım, gerçekten böyle bişiy var ama nedense konsolda hata alıyorum. çalıştıramadım -1 mevzusunu.. sen en iyisi şimdilik bunu kullan.

Bu konu Nixdorf tarafından düzenlendi(2007-10-06 16:41, 16 yıl önce)
Silindi
Neophyte
0.2
Bende revision loglarında okumuştum ordan yola çıkarak söyledim ama hatalı galiba.Sphereserver'a bildirmek lazım :ters
Master
59.2997
- Sync (Vjaka): character function TIMERF N,FuncName to cause a timed execution of a
  function FuncName in N secs. Specifying N as -1 will clear all TIMERF list.
  These functions are not saved, so do not store hours in the list, the purpose
  of this is to decrease overhead due to timered memory items opeations.

Timerf N,remove nin çalışması lazım :ters Benim scriptleridede timerf -1 hatası alıyorum ancak sadece consol hatasından ibaret yani bi sorun oluşturmadı şu an kadar.
timerf n,remove zaten çalışıyor oraya kadar bir problem yok..
ama bu timerf i verdikten sonra iptal etmek gerektiğinde nasıl yapıcas. revision loglarında timerf -1 verince olur yazıyo ama konsolda hata alıyoruz..

kesin çok basit bişiydir yine ama aradım bulamadım ben. bi bilen çıkıp söylese iyi olucak.
Master
59.2997
"timerf -1" timerf i iptal ediyor sphere de hata çıkarıyor sadece ama iptal ediyor.
yoo hayır iptal etmiyor.. yanlışın var senin..
56 değilmi.
Master
59.2997
Evet 56b. Yapmış olduğum tekrar etme sisteminde timerf -1 olarak kullanıyorum ve sorunsuz şekilde iptal ediyor.

[events tekrarla]
on=@UserWarMode
events -tekrarla
ctag.tekrarsayisi 0
tag.tekrarsayisi 0
ctag.tekrarsuresi 0
timerf -1, tekrarlayap
sysmessage <def.sys> Eşya tekrarlama işlemini durdurdunuz.

Bu şekilde ve iptal ediyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.