Death Bringer : valla anlattıklarını yaptıysan merak ettim ben bu acc sistemini :D

Yakında göreceksiniz.. Aslında Ultima Online'ı bıraktım. Ancak Ayın 21-28'i arasında askere gidiyorum. Gitmeden Uo Alemine bi katkım olsun dedim. Ne yapabilirim diye düşündüm, bu aklıma geldi :D

Fredy : Aktivasyon kodu?
Panel'de mail adresi değişirken şifre+pin istesin.

Panelden üyelik e-mail onaylı veya onaysız ayarlayabilme, (Yani isteyen e-mail onaysız da yapabiliyor. Direk kayıt ediyor)

Zaten mail adresi değiştirirken şifre soruyor. Ancak bunu değiştirmeyi düşünüyorum.

lethal : pin kesınlıkle gerekli + bide bukadar guzel bi sistem yapcaksın madem tam olsun bide site için guvenlık kodu yapabilirsin pin kodunun yanına ozaman tam super olur kolay gelsın guzel calısma olcaga benzıo

Dediğiniz fikir çok hoşuma gitti. Web güvenlik şifresi, Oyun şifresiyle aynı olamaz. Böylelikle iki kat güvenli olmuş olur..

Mail adresi, şifre veya pin değiştirirken Web Güvenlik Şifresini girmek zorunda kalır. Böylesi daha güzel olacak gibi.

Önerinizi ekliyorum. Bakalım nasıl olacak. (Pin aynı işlemi yapmaz, pin oyunda da kullanılır. Ancak Web Güvenliği daha önemlidir)

EK NOT: Oyun şifresi MD5 olarak kaydediliyor. Pin normal.
aynen pin oyunda guvenlık webde:yes
Çok güzel birşey olucak ^^
Arkadaşlar şu an web güvenlik şifresi bütün değiştirme işlemlerinde kullanılıyor.

Peki bu Web Güvenlik Şifresi değiştirme olsun mu ?
tukrok file işlemlerinden degilde sphere&mysql ilişkisinden yola çıkarsan daha iyi şeyler elde edebilirsin bence :) kafamda öyle bir sistem var hatta algoritması tam oturdu gibi
Mysql ===> Sphere kısmı hazır.. (Kayıt, Şifre değiş, Pin değiş, Banlama, Yetki verme)

Eh nedimden rica ederiz,

Sphere ===> Mysql kısmını da o hazırlar (:

Oyundan birisini banladığınızda, mysql'e girilir. Böylelikle, siteye de giremez (:

Yahu yapmışken, Dosyalar, forum, haberler falan da ekleyeyim diyorum.

Zamanım olursa onları da ekleyecem :)

Edit : Herkes 56b Kullanmıyowwwwwww :D

Bu konu tukrok tarafından düzenlendi(2008-02-09 08:29, 16 yıl önce)
web guvenligi kesinlikle oneririm
ayrica sabirsizlanmaya basladim merak ediyorum:)
https://img87.imageshack.us/img87/1315/demvg9.jpg

https://img222.imageshack.us/img222/1151/dem2nh5.jpg

Üyelik formunda soru işaretlerine tıklayınca, bilgi pencereleri açılmakta ve eksik girilen form olduğunda yapması gerekeni açıklamakta.

Üyelik Sayfasında 4 adet seçenek var (şimdilik).

Bunlar yine ajaxla, patır patır aşağıya doğru açılıyor. Çok sevdim ben :D

Yeni Şifreniz : ________________

Web güvenlik Şifreniz : _________

Gibi bloklar var. Tabiki bunların hepsi, her ihtimale karşı check ediliyor. çşöğ@!$ gibi ingilizce olmayan harfler kullanılmıyor.

Site harici herhangi bi yerden gönderilen formlar reddediliyor. (Yok yok.. Ben bunu görmedim, sen de bunu yapmadın. Tamam ? En sevdiğim kısmı :D )

Boş şifre, yanlış şifre, yanlış kullanım.. vs aklıma gelen bütün hataları check ettirdim.

Merak ettiğiniz veya öneriniz varsa her zaman değerlendiririm.
Aklıma gelebilcek en uc nokta olarak girdigin accountnameyi hemen check edip kullanilabilir işareti cıkması olabilir oda cok cok luxu olur artık:)
Ne zaman İndircez...
Gökhan madem kasıyorsun. Madem güzel şeyler yapıyorsun.

Bi fikirde benden olsun. Yaparmısın bilmem :D.

Banlanacak accountları admin panelden yada mod panelden. yapacak bişeyde olabilir sanırm. accu ya block=1 ekler bi block tablosuna ekler. daha sonra web page de bi link altında kim ne zaman niçin blocklanmış yazar.

Nasılım :D

Mysql kısmına gelince :D 15 satırlık bişey yaw o :D ben bile ayarlarım :D nedim çok meşgul bu aralar.

Ek:

Eğer TC kimlik nosunu kayıt sırasında yazdığımızda tckimlik.gov.tr mi ne işte oradan kontrol edebilme ve isimleri o şekilde geçme sansımız warsa. yada dogum yılını check ettirtme sansımız warsa :D önümüzdeki 4,5 senelik :D akp iktidarında neler olacgını kestiremedigimizden belki ilerisi için yatırım olabilir.

Peki bu Web Güvenlik Şifresi değiştirme olsun mu ?
Bence olacaksa sadece en yetkili kişi yapabilmeli çünkü malum herkese güven olmaz staff içinde olsalar bile.
Hımm olabilir aslında ünsaç. Yaparız be dostum. Sen istedin de ben mi yapmadım (:

Bu arada, zaten banlanan accountlara block 1 ekliyor (:

Not: Farklı bir adrese kurmayı sanırım devre dışı bırakacağım. Yaptığım denemeler sonucu çalışmadığını gördüm. Eğer çalıştırabilirsem, yine devreye sokarım.

Script kod olarak doğru ancak, ftp'den scp ye yazmıyor. (?)

Bu konu tukrok tarafından düzenlendi(2008-02-10 05:54, 16 yıl önce)
yaparsın sen onu yazdırırsında :D

hacı bide diorum wap sistemi mi kursak o konuyuda ben araştırayım wap ile erişim :D account sistemine yada direk konsola
Konsol olayını ben araştırmıştım bi ara, 6600 da uzak masaüstü bağlantısı yapılıyordu :D
Üfff üfff uzak masa üstü yaparsak çok süper olur :D kontorleriniz benden :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.