Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

İnsanlar artık eleştiriyi saldırı gibi anlıyorlar. Ben yapılanların daha iyi olması için önerilerde bulundum ama ters anlayıp savunmaya geçildi. Bunun üzerine kendi şahsıma kurulan;
calamitous : Gerçi senin bilmemen normal. Neyse karalama yapmaya devam ediceksen başka tasarımlar da paylaşabilirm.
bu cümle canımı sıktı. Ve bende arkadaşın yanlış düşündüğünü belirtmek amacıyla halen karşısında kibar olmaya çalıştım ancak arkadaşın "kirlilik yapma" gibi cümleleriyle canımın sıkıntısı biraz daha arttı. Bir süre sonra bende söylenen sözleri kendime yediremeyerek arkadaşın halen yanlış düşündüğünü vurguladım. Ama bunun üzerine arkadaş ben her zaman bu siteye yazı yazıyormuşum gibi laflar etmeye başladı. Tartışmaya girmeyeli uzun zaman oldu halbuki sanal ortamda =) ancak herşeyi bildiğini sanan bu arkadaşımız kendisini çok üstün görerek kendi söylemiyle "uzuuuun uzuuunn" açıklama yaptı. Daha sonra zaten Özgür ve Buğranın da düşüncelerini dile getirmesiyle arkadaş bir daha cevap yazmaya bile teşebbüs edemedi.

Diyeceğim şu, bir insan karşısındakini tanımadan niye ona hakaret derecesinde sözler eder? karşındakini küçük görüyorsan ya onu iyice araştırırsın neler yapmış neler etmiş bakarsın, yada oturup susarsın. İnsanlar öyle bir alışmış ki "bu hiç bir bok bilmiyor" demeye. Ulan sen nerden biliyorsun benim ne bilip bilmediği mi? Beni daha ismen bile yeni duyuyorsun daha ne konuşuyorsun?

Arkadaşın asıl amacını ben anladım, tamam site yapmış bir şekilde ve kendi emeğinin başkalarına kazanç olmasını istemiyor. Ancak niye kendisine yapılan eleştiriyi kabul edemiyor anlamış değilim. Kıskançlıktan bahsediyor birde.. Ben yaklaşık 5 yıldır bu sitedeyim ve 11 yaşımdan beri iyi veya kötü, öğrenmeye yönelik veya tecrübelerimi aktardığım siteler yapıyorum. Eleman gelmiş sen ne bilirsin ki diyor. Buna açıkcası yarıla yarıla güldüm. O insanın kişiliğine, sarfettiği sözlere... Eğer bu tartışma daha çok uzayacaksa özel mesaj yoluyla devam edilsin. Öyle devam edilsin ki arkadaş bari sadece bana rezil olsun.
Vebruer abi bırak arkadaş tasarım paylaşmış söylediği sözler elbette senin gibi yıllarını bu işe adamış adama ayıp günah ama bırak çabalamış free templates bile olsa birşeyler katıp paylaşmış emeqine sağlık diyelim geçelim abi.:S
angellostos : Vebruer abi bırak arkadaş tasarım paylaşmış söylediği sözler elbette senin gibi yıllarını bu işe adamış adama ayıp günah ama bırak çabalamış free templates bile olsa birşeyler katıp paylaşmış emeqine sağlık diyelim geçelim abi.:S

+10
Novice
-0.500001
Abi Internetten Yaklasık 6 aydır uzagım 6 ay once nasıl bıraktıysam site hala aynı adam iyi niyetle koyuyor biri geliyo yok su oyle su boyle kardesim adam bunların hepsini birlestirerek ortaya guzel bir kopozisyon koymus dion ki yok footer sana ait deil sura sana ait deil

Ayrıca Bumu Yapıcı Elestiri?

Vebruer : yahu, en basitinden footer kısmındaki ejderhalar sana ait değil, kenarlık desen milyon tane sitede kullanıldı. Parşomenler ortalıkta sürünüyor yıllardır. Burda sana ait olan tek yer menü kısmı olabilir, diğerlerinin hiç birisi direk senin çizimin değil.
@calamitous
Emek senin olabilir belki sen tasarlamıssındır ama adamlar senden daha önce yayımlamış ayrıca bu çizimleri cok yerde gördüm ejderhalarda uo verdatasında vardı saırım:D
Vebruer e bilmişlik yapmıssında yanlıs hatırlamıosam o adam prof :D
Şimdi sen burda packi yayınlamaktansa senn tasarımını caldıklarını idda ettigin kişilere tasarım bana ait kullanıyorsunuz ama altın adımı yazın diyebilirdin. eğer yazmazsalar Bunu yapabilridin simdi sen bu siteyi yaydın kim alıpta kullancak? kullanan görsen buraya konu accanbenim tasarımım bak bnlarda almıs felan dicen :) cocuksu haraketler bunlar :D
Bence gayet yerinde bir eleştiri. paylaşan arkadaşa teşekkür fakat "Tarafımdan yapılmış bir Free Template'dir." yerine "tarafımca düzenlenmiş" dese daha doğru olurdu. Sonuçta ne resimler ne de full tasarım kendisine ait değil. yıllardır free template olan bir tasarımı alıp sağına soluna 1-2 basit eklenti yapmakla birşeyi ben yaptım ben ettim diyemezsiniz. burada vurgulanmak istenen bu fakat o kadar gerginiz ki eleştirileri daha doğru dürüst anlamayı geçtim yazılanları bile doğru dürüst anlamıyoruz. işimiz çok zor...
sanırım packi indirenler şunu farketmiştir
Copyright by Red Ultima Online Shard Design - FineWeb® yazıor altta:D https://www.fineweb.gen.tr/ die bi siteye ait sanırım site:D
bu cernobel profesyonel bir site tasarımcısıysa profesyonellige yakısmayan bi haraket bu :D
Belki fineweb le ilişkisi vardır?
Yada orda çalışıyordur?
Merhaba,
Uzun süredir platform'a girme fırsatı bulamıyorum fakat bazı konulara açıklık getirmem gerekiyor sanırım. Öncelikle biz kimseye "kendi kodlamamız, bize ait vb." cümleler kullanmadık, Tasarım'ı download ettik ve Demo paketi olarak VPS sunucu alan müşterilerimize ekstra (Hediye olarak) belirledik.

Kimsenin emeğini para vb. ile satmak gibi bir durum söz konusu değil, Günümüzde oyun sunucu olupta tasarımı olmayan kişiler çoğunlukta. Bizde o kişilere bir nebzede olsa faydalı bir kampanya başlattığımızı düşünüyoruz. Para ile satılsa amenna ne derseniz haklısınız. Fakat bizim amacımız müşterilerimize yukardada bahsettiğim gibi bir nebzede olsa faydalı olmak. Sonuçta sunucu (vps) ücreti aydı, değişen birşey yok yani atıyorum "vps normalde 50 tl tasarımlı 60 tl" olsa 10 lira ben tasarımdan kar almış olurum ama dediğim gibi BÖYLE BİRŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL.

*Not: Chornobel'den bahsetmişsiniz tam anlayamadım fakat eğer doğru anlayabildiysem tasarım semih'e ait ise ben bizzat görüşürüm. Kendisi benim dostum olur problem değil yani.
Cernobelle Finewebin alakası yoktur. Calamitous Finewebde yer alan bir kişidir. Tasarımı editlemeyi bile beceremiyen bir host şirketi :) güzelllll
Master
59.2997
Hiç bir tasarıma grafikleri tamamen sıfırdan tasarlanmadan, sadece görsel olarak yerleşim ve uygulamasını yaparak "bu site tamamen benimdir, ben tasarladım" denilemez. Tamam, üzerinde uğraşıp o resimleri alıp uygulamış olabilirsiniz. Sonuçta o da bir emektir saygı duymak gerekir, ancak "bu tamamen benim başkası benden çaldı" şeklinde bir hak iddaa edebilmek için sitenin herşeyinin tamamen size ait olması gerekir.

Bu konuda Vebruer'ın yaptığı eleştiriler gayet yerinde bence. Bu konuda aşırı tepki veren kişi sizsiniz. Ayriyetten şunu da söylemeden edemeyeceğim, ilk kimin tarafından kullanıldı, kim tasarladı bunu bilmiyorum. Ancak eğer böyle bir şey var ise onu bu şekilde, herhangi bir değişiklik yapmadan, aynı şekilde kullanmak acizliktir, ayıptır.
Valla bugüne kadar bitane site yaptım onada uğraştım bn yaptım diyebilirim yane 1 aydır html 'le ugrasan birien görede yapabildigime inanıyorum.yaptıgım serverinde sponsoru bu hostteknoloji.Eğer benim temamı alıp yayınlarsa altta desing by mr.yapuk yazdıgı sürece sorun yok ama aynı temamı alıp desing by hostteknoloji yazarsa ozaman hoş olmaz.ben sitenin dosyalarını yayınlamam öyle birşeyde yapmam ben ne yapabilecegimi denemek icin yaptım o siteyi eski siteleri biraz kullanışsızdı bi amatöre göre güzelde bi site yaptıgımı düşünüyorum emek verdim 3 gün ugrastım yane kalkıpta bunu birisi alıp ben yaptım derse zoruma gider bende aşırı tepki veririm ama.bi siteyi alıp resimlerini deiştirip icerigini deiştirmiş olsam aman derim geçerim.

yaptıgım sitede www.lucionuo.gen.tr ( reklama giriorsa özür dilerim ) benim yaptıgımdan tam emin olmak isteyen varsada www.mryapuk.tr.cx buda kişisel sitem( tr.cx yönlendirmeli sitemynettir. amatörlük dönemimde bi hosta para vrmektense böyle imkanlardan yararlanmak daha mantıklı geldi :D ) reklama giriyor ise tekrardan özür dilerim..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.