Devlette olsa Özel de olsa okuldan okula değiştir. Bursa nın en disiplinli okullarından birinde okuyorum fakat her tenefüs müdür yardımcısının yanında çay içip muhabbet ediyoruz çoğu zaman pc sinede ben oturuyorum
KeLL : Lise yi özel okulda okuyorum.Fayda mı zarar mı sen karar ver en sevdiğim olay okulda hiç bir hoca yönetici vs. karışamıyor sana =) istdiğin gibi derse gir istediğin gibi çık dersten kavganı et okuldan kaç hiç bi ceza vs almıyorsun =) onun dışında pek bi farkı yok devletten.Devlet okulunu özledim açıkcası devletteki ortam yok zengin çocukları kaynıyor..

bir arkadasım özel okulda okuyordu
ve okuldan kacmaya 3.5 atıyodu kactıgı gün evini arıyolardı

özel okulun zararları
1-dünya para
2-ögrencilerin yarısından counun bitarafı 1 metre havada
3-okuldan kacamıosun kacsanda ailenin haberi oluyo eve gidince bi yıgın laf yiosun
vs.vs.vs.
Fredy : Kusura bakmayın ama Özel okullarda hiçbirşey yok.Resmen züppe yetiştiriliyor.Para için g*tunu satar özel okulları.Devlet okullarında hiç değilse disiplinin ne olduğunu bilirsin.
Şimdi size bir soru?
Devlet okulunda okuyan insan mı askerde disiplin yönünden rahatlık çeker,özel okulda okuyan mı?

Cok guzel yazmisin tebrik ederim ... Benim babam emekli havaci general, o yuzden bende deli gibi disiplin var, gerekli egitimleri aldik pederden hala aliyoruz masallah :) Dedigin gibi Ozel okulda pic cok fazla ... ama adam gibi adam olanida var ve benim cevrem oyle idi, piclerle takilmazdim, mrb falan sunardim tek ... Devlet lisemde cok eglenceli idi, kabadayilarimiz, adam gibi insanlarimizda vardi ...
Ozel Okul devlet okulu diye ayrim yapmayınız...2'side ayni sey.Özel Okullar sadece imkanı olabilen kisilerin gittigi ve hava atmalarını saglayan bir kaynak.Devlet okulu ile Ozel okul aynı dersleri aynı konuları işliyor.Ama ozel okullar cok disiplinli ve dersleri cok yavas ve agirdan aldıkları icin daha ögretici.Devlet okullarında öyle bir imkan yok.Özel Okulda haftada 8 saat matematik varsa Devlet okulunda 4 saat vardir.Ozel okulun tek faydasi o.Dersleri daha yavas islemeleri.
Adam olan ve ders işleyip öğrenmeye meraklı olan herkes devlet okulunda yapabilir.Kusura bakmayın ama özel okullardakiler (burslular hariç) genellikle zengin çocuğu.Burjuva hümpesi.Benim birçok arkadaşım (ilkokuldan) özel okula geçince hepsinde ufaktan ufaktan bir p**'lik havası sezildi.Yani nasıl desem arkası kalkmış işte.Artısı ne özel okulun istediğin saygısızlığı yapabilirsin, disiplinsizlik hat safhadadır, hocalar ağzının içine bakar çünkü onların geçim kaynağısındır, not gibi bir derdin olmaz okula 1000 YTL bağış yaparsın tüm notların beş olur.
Bir de devlet okuluna bakalım;
Not almak için arkanı yırtarsın, herkes seni küçük görür, her türlü pislik iftira olarak üstüne yüklenir,it gibi ders çalışmak zorundasındır,öğretmenler ağzına ***'mak için fırsat kollar.
Bütün fark bu işte :) Özel okullarda okuyanlar genelde arkası kızıllardır ve de zor işleri çekemezler.Fredy'nin dediği gibi onları askeriye gibi hayatın tadına bakıldığı yerlerde görmeyi de isterim.
Bu arada özel okullar dersleri yavaş işlemezler.O bahsettiğim burjuva p**'leri konu olarak bizden önde :)

Bu konu M.Ceritoglu tarafından düzenlendi(2008-01-30 16:17, 16 yıl önce)
Sayın Ceritoğlu; Burjuva Züppesi değilde, onlar olsa olsa Burjuva HÜMPESİ olur :)
Ya okuldan okula gerçekten fark var. Biliyorum kaçılması fln disiplinsizlik göstergesi ama yani çoğundan kaçılıyo diye hepsi böyledir diyemeyiz. Bi arkadaş evi arıyolar demiş. Evi arıyolar ama şuan benim okuduğum okuldan kaçabilen kimse yok. Okula servisle girdikten sonra kaçma ihtimali yok kimsenin zaten dağın başında merkezden bir buçuk saat sürüyo okula servisle gelmek. Kaçsan nereye kaçacan zaten etraf tel örgü her yerde kamera var g*tü yemiyo insanın kaçmak. Dersler desen daha derine inildiği doğrudur. Ama ders aynı ders müfredat aynı müfredat müfredatın işlenmesi okula değil öğretmene bağlıdır. Öğretmen işini seviyosa derinden gider. Sevmiyosa yüzeysel geçer. Sonuçta ebesinin şeyi kadar para yatırmaktansa benim ailemin yerinde olsam kendimi devlet okuluna verirdim. Cebimede ayda okula verdiği paranın yarısını her ay koyardım. Ama ailem okumamı istemiş bende onların bu isteğini gerçekleştirmeye çalışıyorum. Bana seçme hakkı verilmedi :D
M.Ceritoglu : Adam olan ve ders işleyip öğrenmeye meraklı olan herkes devlet okulunda yapabilir.Kusura bakmayın ama özel okullardakiler (burslular hariç) genellikle zengin çocuğu.Burjuva hümpesi.Benim birçok arkadaşım (ilkokuldan) özel okula geçince hepsinde ufaktan ufaktan bir p**'lik havası sezildi.Yani nasıl desem arkası kalkmış işte.Artısı ne özel okulun istediğin saygısızlığı yapabilirsin, disiplinsizlik hat safhadadır, hocalar ağzının içine bakar çünkü onların geçim kaynağısındır, not gibi bir derdin olmaz okula 1000 YTL bağış yaparsın tüm notların beş olur.
Bir de devlet okuluna bakalım;
Not almak için arkanı yırtarsın, herkes seni küçük görür, her türlü pislik iftira olarak üstüne yüklenir,it gibi ders çalışmak zorundasındır,öğretmenler ağzına ***'mak için fırsat kollar.
Bütün fark bu işte :) Özel okullarda okuyanlar genelde arkası kızıllardır ve de zor işleri çekemezler.Fredy'nin dediği gibi onları askeriye gibi hayatın tadına bakıldığı yerlerde görmeyi de isterim.
Bu arada özel okullar dersleri yavaş işlemezler.O bahsettiğim burjuva p**'leri konu olarak bizden önde :)

Bence tamamiyle yanlış düşünüyon. Özel okul istediğini yapabilcegin bir yer degil. Son derece disiplinli özel okullarda var. Beklerim bir gün gelebilirsen :) ( Bazıları dışında, ama sen hepsini kötülemişsin :) ) Ama dediğin gibi o p.clerin hepsi özel okullarda var. Ama öyle olmayanları da var. ( burslular haric :) )

Bu arada özel okulda da not alabilmek icin bi yerlerini yırtıyorsun. Gecen seneden ve bu seneden biliyorum. Bu sene kadın beni 43'te bıraktı ve 45 yapmadı ne kadar g.tümü yırttıysamda. Gecen sene ne yaptıysak ne ettiysek gecemedim sınıfı. ( düşün artık okul sahibi bile yakın tanıdık :) ) Ama okul yönetimi buna pek s.kne takmıyor :)

Ha birde geçim kaynağı ile bağış olayına girelim. Madem öyle öğrencilere tasdiknamelerini bile vermemeleri lazım. Nede olsa okulu zengin eden biziz ? :) Ama öyle değil işte. Kaç kişiye tadsiknamelerini verip yolladılar. Ne dinlediler nede taktılar. Bu arada aklımada gelmişken okul sahibi tanıdık dedim ya bizim, kendi akrabasını bile okuluna sokmadı, neden acaba?
Okulun vizyonu önemli maddi amaç içinde açabilirler okulu, gerçek amacı içinde. Seçtiğin okulun ne olduğunu bileceksin (unutmadan o 1000YTL bağış yapsan hiç kimse yüzüne bakmaz çünkü aylık 1000YTL.)
Şimdi şöyle bir şey var . Ben 3. sınıftayım ama şu anda 4 yıllık müfredatımız bitti ve deliler gibi test çözüyoruz . Dersane ihtiyacımızı ortadan kaldırıyor . Ama aynı zamanda eski konularada durmadan dönüyoruz . Bir de disiplinsizlikten bahsetmişsiniz ama İstek'te burslu olmayan , özel okul tayfası da var ve her sene kafadan bir 15-18 arası insan atılıyor okuldan . Başka İstek'lere gitmeye çalışıncada alınmıyorlar . Kaçma olayına gelirsek ; demirler var 15 metre uzuyor , her kapıda 2 güvenlik var ve her yerde kameralar var . Öldürsen kaçamazsın . Ve gene kendi okulum için konuşursam o kadar disiplinliki hani biz bursluyuz para vermiyoruz kolejlileri anlatayım ; lacoste içine beyazdan başka tişört giyemiyorlar ve ayakkabı siyah değilse , saç veya sakal uzunsa okula alınmıyolar . Okula rüşvet teklif eden zaten eğitimden men edilir o derece yokederler bizde adamı :) Reklam oldu baya :)
ya o kötüymüş ya en azından bizde kıyafete okadar bakmıyolar :D Ama komik olan kazağın eskiyse yeni bişi al lan diyenler oluyo :D Saça karışmıyolar sakalla almıyolar ama aynen :D
Ya geçen sene geometri hocamız, haftanın 2 bazende 3 gunu okul sonrasında bizlere ders veriyordu. Ve her seferinde o derslere giriyordum. Ve test soruları çözüp eksiklerimi yakaladıgında direk o konuya kısa bir giriş yapıyordu :)

Basic'inde dedigi gibi vizyon ve maddi kzanc saglamak uzere kurulan 2 okul türü vardır. Ama hepsi maddi kazanc saglamak icin degil, senin yazında oyle oldugu yazıyor. :)

Şimdi kıyafeti okudum, kıyafet konusunda da cok sıkı bizimkiler ama bazen sadece bu kurala uymayan cok oluyor, benim gibi :) Sadece istemedikleri 0 yaka kazak giyiyorum, bazen kızıyorlar ve alıyorlar bazende gormezden geliyorlar artık :) Uzun sac ve sakala kesinlikle okul berberine yolluyorlar :)

Ve yine aklıma geldi, telefonlar... Gecen sene kaptırdım sene sonuna kadar vermediler :)
Öyle ya hoşgörü olmazsa olmaz bişi benim 4 tane kazağımı almıştı hoca sonra yine giymiştim geri verdi hepsini :D Tamam yeter artık diye

Telefona en son 8. sınıfta kızıyolardı bi gün acaip kar yağdı evlere gidemedik kimsede elefon yok o günden sonra telefon serbest oldu :D
@Basic
Hangi şehir ? hangi okul?
own.curtis der ki:

Bence tamamiyle yanlış düşünüyon. Özel okul istediğini yapabilcegin bir yer degil. Son derece disiplinli özel okullarda var. Beklerim bir gün gelebilirsen :) ( Bazıları dışında, ama sen hepsini kötülemişsin :) ) Ama dediğin gibi o p.clerin hepsi özel okullarda var. Ama öyle olmayanları da var. ( burslular haric :) )

Bu arada özel okulda da not alabilmek icin bi yerlerini yırtıyorsun. Gecen seneden ve bu seneden biliyorum. Bu sene kadın beni 43'te bıraktı ve 45 yapmadı ne kadar g.tümü yırttıysamda. Gecen sene ne yaptıysak ne ettiysek gecemedim sınıfı. ( düşün artık okul sahibi bile yakın tanıdık :) ) Ama okul yönetimi buna pek s.kne takmıyor :)

Ha birde geçim kaynağı ile bağış olayına girelim. Madem öyle öğrencilere tasdiknamelerini bile vermemeleri lazım. Nede olsa okulu zengin eden biziz ? :) Ama öyle değil işte. Kaç kişiye tadsiknamelerini verip yolladılar. Ne dinlediler nede taktılar. Bu arada aklımada gelmişken okul sahibi tanıdık dedim ya bizim, kendi akrabasını bile okuluna sokmadı, neden acaba?

--------------------
İstisnalar kaideyi bozmaz |-)

Bu arada 1000 YTL sadece bir örnekti :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.