Devletiniz.. size fakirlik sınırının yarısı kadar bile asgari ücret vermezse..
Devletiniz.. size eğitim veremez, üni için dershaneye.. iyi bir eğitim için özel okula gitmeniz gerekirse..
Devletiniz.. sizi ölme yaşınız geldiğinde emekli etmek isterse..
Devletiniz.. ödediğiniz vergileri ihtiyaç sahibine değil, oy potansiyeli olan yerlere kömür diye dağatırsa..
Devletiniz.. kan ile alınmışı para ile satar sizi "gavur"a muhtaç ederse..
Devletiniz.. enflasyon tek haneli diyip sizleri her gün fakirleştirirse..
Yahu bu devlet ne hayırlı şeymiş der de.. erkin koryarın "ankara rüzgarı" namı değer "e bu mendili icad edenin, ya ya yalıca ya ya.." şarkısını ıslıkla mırıldanmaz mısınız?

başlığı okurken bir laf dikkatimi çektide Anlamıyorum eğitim konularıda cok ağır diyorlar ondadamı devlet suçluyorsunuz merak ettim? Yaw herşeyde devlet şöyle herşeyde devlet böyle okuyan nası okuyor? demekki sorun sizde ona buna cirkef atıcagınıza biraz kendinizde bulun. HER MİLLETDE DEVLET KİM OLURSA OLSUN FAKİRDE VARDIR ZENGİNDE BUNU DEVLET KARŞILIYAMAZ. NORMAL GENEL OLARAK BAKARSAN DEVLET SANA BİŞİ VERMEK ZORUNDA BİLE DEĞİL BUNU SAKIN UNUTMA ! okuyan okuyor dimi arkadaş ana babası calısan adam okuyor fakirde olsa .. okumuyorsada kaderinde devlet bu TANRI değil herkezi görebilsin dış borçdan devlet kalmıyacak hale gelmisiz herkez kendini düşünüyor lol bunda bile devlete laf ettiniz ya afferim size bilmiş insanlar.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.