@fistandantilus

bu acaba hangi okul ? Çok şey çekmişsiniz valla kendim olsam adamı döverdim herhalde:)

Roman Yaz Bence =) .. fistandantilus Destanı ... =)
Benden sana tavsiye gitme

en basitinden oradaki insanların çoğu parasıyla artislik taslayan tipler

vede ben 3 sene okudum ozel okulda hıc bı hayrınıda gormedım hayatımı karartan tek sey o dıyebılırım hoca yuzunden sınıfta okuma yazma bılen varmıydı dıye dusunuyordum annem ogretti bana sonra hocamız değişti yeni gelen hoca eskisinden daha iyiydi ama açıkları kapatmadı devlet okuluna gittim vede cok memnun kaldım özel okulların hepsi hikaye bence.
Silindi
Novice
6
Aramachus : Benden sana tavsiye gitme

vede ben 3 sene okudum ozel okulda hıc bı hayrınıda gormedım hayatımı karartan tek sey o dıyebılırım hoca yuzunden sınıfta okuma yazma bılen varmıydı dıye dusunuyordum annem ogretti bana sonra hocamız değişti yeni gelen hoca eskisinden daha iyiydi ama açıkları kapatmadı devlet okuluna gittim vede cok memnun kaldım özel okulların hepsi hikaye bence.

1'nci sınıftan beri kolejdeyim lise 3 bitti ve aileme çok teşekkur ediyorum beni özelde okuttukları için yabancı dilim devlettekinden daha çok gelişti, Fizim, Kimya gibi derslerim gelişti OSS için meslekten tekrar Düz liseye geçicem FEnerbahçe Kolejine ve çok iyi bit eğitim beni bekliyor Fenerbahçe kolejinden çıkanların hepsi Boğaziçi, Marmara gibi üniversiteleri kazanıyor... Devletteki hocalarıda gördüm o kadar fazla sınıf o kadar seviyesiz bir ortam dersi bitiripte gitsek ayağındalar 2 kişi parmak kaldırdımı butun bir sne ders o 2 kişi ile geçer ama özelde öyle değil nedenmi sınıf az hocalar öğrencilerle ilgileniyor dersi kötü olanın dersini düzeltmeye çalışıyorlar... :no
Expert
34.0001
özel okul mezunuyum ama bencede her özel okula gitmeyin :D Kendini kanıtlamış okulların dışında kalanlardan kaçının devlet okullarından daha kötü oluyorlar..
ByTymaron :
Aramachus : Benden sana tavsiye gitme

1'nci sınıftan beri kolejdeyim lise 3 bitti ve aileme çok teşekkur ediyorum beni özelde okuttukları için yabancı dilim devlettekinden daha çok gelişti, Fizim, Kimya gibi derslerim gelişti OSS için meslekten tekrar Düz liseye geçicem FEnerbahçe Kolejine ve çok iyi bit eğitim beni bekliyor Fenerbahçe kolejinden çıkanların hepsi Boğaziçi, Marmara gibi üniversiteleri kazanıyor... Devletteki hocalarıda gördüm o kadar fazla sınıf o kadar seviyesiz bir ortam dersi bitiripte gitsek ayağındalar 2 kişi parmak kaldırdımı butun bir sne ders o 2 kişi ile geçer ama özelde öyle değil nedenmi sınıf az hocalar öğrencilerle ilgileniyor dersi kötü olanın dersini düzeltmeye çalışıyorlar... :no

Hee evet 2 kişi ile ders işleniyor inanki devlet okullarındaki ortam oradan 10000 kat daha iyidir garanti veriyorum.
devlet okulunda edındıgım arkadaslıklar ile özeli karşılaştırırsam tabiki devlet okulundaki diyebilirim özel dende arkadaşım var elbet ama onlar oyle parasıyla artislik taslamayanlar sankı benım elımde degıl bu ona bakarsan bende alırım paramla artıslık taslarım ama aramızda bir fark var oda ben bu durumda kesınlıkle onlardan daha hoşgörülü + daha zeki durumda olmam .
Silindi
Novice
6
Söylediğim şeyin tam aksine bir yorum yapıyorsun devlet okuluna gittim ama inan hiç birşey öğrenemedim ve özele tekrar geçtim ilk dönem bırakmıştım okulu... Ve özelde şiddet yok ama devlette var bunuda inkar edicek değilsin herhalde...
ByTymaron : Söylediğim şeyin tam aksine bir yorum yapıyorsun devlet okuluna gittim ama inan hiç birşey öğrenemedim ve özele tekrar geçtim ilk dönem bırakmıştım okulu... Ve özelde şiddet yok ama devlette var bunuda inkar edicek değilsin herhalde...

Edecem tabikide

şiddetten kastın ne ? hiçbir zaman ne tokat nede kulak çekilmesi ( haa bir kere çektiler okuldan kaçtım bır arkadaşla o öğretmenlede iyi bir bagım vardı o hoca yakaladı benı dersın ortasında nasıl gorduyse son ders servıslere gıderken gormus :D )

ona bakarsan benım gıttıgım ozel okuldada ben bısı ogrenmedım.

vede hocalarımdanda memnundum.

inanki hiçbiryerde bulamayacagın ınsanlarla karsılacaksın.
devlettede arkadaşlarım var özeldede ama iki tarafında yeri ayrı.okuldan okula değişir bu ama özeldekiler birazcık havalı oluyor:)
Silindi
Master
3.1
Ya havalı demeyin işte şuna bende özele gidiyorum ama bugune kadar benim bunun havasını yaptığımı görüp duydunuzmu yapmayın lütfen bazı devlet okulları var özelden iyi bazı devlet okulları var öğrenci hocasını dudukluyor anlayın artık benim savunduğum nokta genelleme yapılması ama ona bakarsanda benim gittiğim devlet okulundada hoca elinden gelse çekicek silahı vurucak derecedeydi... savunma yaparken şu şu okul iyi deyin geçsin genelleme yapmayın bu sene bir çok devlete gittim öğrenci hocanın karşısında sigara içiyor bir devlete gittim öğrenci hocasından tırsıyor dövücek vurucak diye ama iyilerinide gördüm öğretmen öğrenci ilişkisini kaybetmiyen ve bazı özellerden daha iyi olduğunuda gördüm devletlerin ama bazıları genel olarakta bir ortalama yaparsak çoğu devlet okulu götü özelde 2 tane olay çıkıyorsa devlette her çıkışta bir olay patlak veriyor...
sen niye genelleme yapıyorsun ?
@Tymaron

en sana havalı demiyorumki,benim gittiğim çoğu özel okul havalı diyorum.:)
Silindi
Master
3.1
Aramachus : sen niye genelleme yapıyorsun ?

Genelleme yaparsak dedim... Yazdıklarımımı anlamıyorsun yoksa benmi anlatamıyorum...

@Spawnsas

İlk cümlenden öyle anlaşılmıyor (ama özeldeki[ler] birazcık havalı oluyor)

Zaten bana diyorsun demedimki :selektor
pekala cümleyi yanlış kurmuşum:)bende özeldeydim,ayrılma nedenim yaramazlık:) ama bunu kendim yapmıyordum ilgisizlikten oldu.ailem benimle pek zaman bulamıyordu.herhalde bu psikolojimi etkiledi.İlgide lazım,yoksa çocuk yaramaz işe yaramaz küfürbaz birisi oluyor.bunları ben yaşadığım için sölüyorum:)
Silindi
Master
3.1
Aile ilgisi sadece özel ve devletle alakası yok genel olarak ailenin çocuğa karşı okul olarak ilgisi olması lazım, bazı arkadaşlarımın aileleri fazla ilgilenmiyor okul geneli olarak ve arkadaşlarımda sanırım psikolojik olarak banane ya özelde okuyoruz o kadar para veriyoruz öylede böylede geçicem diyor ve bu aileden kaynaklanıyor çocuk okulu bitirdiğindede meslek sahibi olamıyor devlette direk bırakıyorlar, ama benim ailem ilgilendiği için sorun yok benim için sadece genel konuşmak yanlış ve o serseri tipler hem devlette hem özelde oluyor... Eğitim olarak dersenizde ne olursa olsun sonuçta 8 saat ders avantajı var özelde hangi bölümü okursanız okuyun ve yabancı diliniz ister istemez gelişiyor, devlette bilmiyorum ama özellerde anasınıfından temeller atılıyor 7. sınıfta fransızca veya almanca görüyorsunuz lise 2. deldiğinizdede hem fransızca hem almanca, ingilizceyi söylemiyorum o zaten temel olmuş bir ders... Mesela Ted kolejinde belki çok havalı çocuklar var ama japoncasına kadarda var orada japoncada görüyorsunuz. Ama devlette böyle bir avantaj yok artık bir sekreterin bile türkçe hariç en az 3 dil bilmesi gerekiyor iyi bir yerde çalışabilmek için...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.