Yardım edin napıcam sag en altta bisi cıkıyo ona tıklayınca netten spyburner diye birşey indiriyo spyları buluyo tam silcek active etmen gerek diyo yardım edin sinir oldum format atacak kadar zamanda yok suan off daha yeni format attıydım :(
Ne kadar spy, virüs vs. prog. varsa hepsini sil. Kaspersky'i yükle update et makinaya bi reset at sonrada tarattır..
Teşekkurler deniyim.
Olmazsa Başlat/Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/Sistem Geri Yükleme buradan bilgisayarını virüsün bulaşmadığı ve ya tehdit edilmediğin tarihe alırsan Spy lardan kurtulabilirsin
ad-aware adlı progrmaı kullan o spyları bulup sıler
Sistem geri yükleme önlem olarak algılanabilir fakat şu yıllarda virüs , spy , trojan vs . yasadışı programları kodlayan kişiler sistem geri yüklemeyi göz önünde bulunduruyorlar o yüzden o kadar etkili bir yöntem olamayabilir.

Benim sana tavsiyem ;

* Spyware Doctor adlı programın full sürümünü bulman.
* Bilgisayarın donanım olarak güçlü ise norton , panda antivirüslerinin güncel bir versiyonunu yüklemen.
* Bilgisayarın donanım olarak güçlü değil ise kaspersky , nod32 antivirüslerinin güncel bir versiyonunu yüklemen.

Bu programları yükledikten sonra bilgisayarını taratman fakat arayüzde değil.
Sana tavsiyem bilgisayarına 1 tane anti-virüs programı yükle. Yoksa makinan gereksiz yere şişer :no
Benim demek istediğim yanlış anlaşılmış galiba benim söylemek istediğim eğer bilgisayarınız donanım olarak kuvvetli ise panda , norton antivirüslerinden bir tanesinin güncel olan bir versiyonunu eğer donanım olarak yeterli değil ise nod32 , kaspersky antivirüslerinden bir tanesinin güncel olan bir versiyonunu indirmeniz.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.