Değerli “Ultima-Strike” üyeleri,

Merhaba,

Bildiğiniz üzere, ‘Ultima-Strike’, bünyesinde çalışmak üzere köşe yazarları alacaktır. Öncelikle ‘Ultima-Strike’ platformu içerisinde bulunan sunucuların kalite-kontrolden geçmesi hedef alınacaktır. Sunucuları incelerken oluşturacağımız aşama;

1- Bağlantı Programı. (Connector, kalite standartları gereğince test edilecektir.)
2- Yetkililerin forum üslupları, şahıslara verdikleri cevaplar. Genel davranışları(Topiclere cevap verme süresi, yazdıkları yazıda Türkçe’yi kullanma becerisi.)
3- Oyun içi yetkililerin oyunculara yaklaşımı, davranışları.
4- Etkinlik takvimleri, oyunun sıkıcı geçmeye başladığı süreçte bunu fark edilip oyuna yenilik getirme.
5- Bekleyen pageler,
6- Page çağrısı atıldığı anda yetkililerin ilgilenme süresi. ( Günün belli saatlerinde sürekli kontrol edilecektir.)
7- Sunucunun farklı ve yeterli kılınmasındaki etkenleri ön plana çıkarmak.
8- Yenilikler.
9- Sistemler arasında ki, doğru/ters fonksiyonların analizi.
10- Yetkililerin şahısları anlama becerisi, sorunlarını çözebilirlilik/yeterlilik derecesi.
11- Oyun içi ekonomiyi sarsan/koruyan temel öğeler dikkate alınacaktır.

Dip Not: ‘Ultima-Strike’ hiçbir sunucunun account sistemi hakkında yeterli olma durumunu iddia etmemekle beraber kesinlikle ve kesinlikle güvenlik problemleri karşısında sorumlu tutulamaz.
Kalite-Kontrol bünyesinde adaylardan istenilen şartlar;

1- 18 (on sekiz) yaş ya da üzerinde olmak, (TC Kimlik No ile kontrol edilir)
2- Kişilere kendini anlatmakta ve anlamakta güçlük çekmeme durumu.
3- Oyun içi dengeleri iyi okuyabilmeli.
4- Fizibilite ve uygulamada vakit kaybetmeme becerisine sahip olmak,
5- Ultima Online konusunda referans gösterecek kadar bilgi sahibi olmak,
6- 7/24 ulaşabileceğimiz telefon numarasına sahip olmak
7- Yapılan fizibilite sonucunun üst yetkililere aksedilmesi, akabinde gerekli yazıların rencide edilmeden, düzgün bir Türkçe ile taraflara bildirilmesi,
8- İş ahlakı oluşmuş ve bunu kanıtlayabilecek kişilikte olmak,
9- Sunucu kalitesini belirlerken izleyeceği tavırla, pratik zekâsı gelişmiş, en önemlisi tarafları ayırmadan yorumlarını aksettirebilme becerisine sahip olmak,
10- Günlük olarak düzgün bir internet kullanımı, “Ultima-Strike” yetkilileri ile irtibatı koparmadan aşama aşama çalışmalarını kanıtlayabilecek konumda olmak,
11- En önemlisi; Bir oluşun/olgunun meydana gelmesinde iyi ya da kötü bir emeğin geçtiğini bilen/bilincine sahip olan, yorumlarını saygı çerçevesinde yapabilen bir birey olmak,
12- Türkçe’yi kurallarına saygılı bir şekilde, etkili ve anlaşılabilir şekilde kullanabilmek.

Hatırlatma: ‘Ultima Online’ oyunu içerisinde ister istemez, herkesin gönül verdiği ya da içerisinde görev aldığı bir sunucu mutlaka olmuştur/olacaktır. Köşe yazarı olarak tanımlanan kişilerin sunucu ayırımı, hak ettiğinden az ya da fazla övgü/yergi, yaptığı anlaşılırsa görevinden süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

Başvurular;
İlgilenen adayların,
Sayın Lucretius'a , 02.04.2009 tarihine kadar özel mesaj ile ulaşmaları gerekmektedir. Zaman ayırıp okuduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Up!
Sonunda yavaş yavaş gerçekleşiyor bu konu. :)
Umarım doğru kişiler seçilir.
inşallah sorumluluklarını yerine getirebilecek, doğru kişiler seçilir.
İnşallah dogru kişiler secilir. :)
Up!
Yazar olacak kişilerin hiçbir sunucuda yetkili olmaması lazım.Kimi bulacaklar böyle acaba :?
Seçilecek kişi görevinden ayrılır olur biter. Büyük bir problem değil. Bu görevi üstlenecek kişi zaten o olgunluğa erişmiştir diye düşünüyorum.
Michaell : Yazar olacak kişilerin hiçbir sunucuda yetkili olmaması lazım.Kimi bulacaklar böyle acaba :?
mesela yıllarca oyuncu olarak uo oynayan ve yaş olarak da büyük kişiler :)
Hmm cidden merak ediyorum nasıl bir durum ortaya çıkacak.izleyip göreceğiz.
Doğrusu bende nasıl bir durum çıkacağını çok merak ediyorum.
Servera eleştirmen olarak giren kişi süre bakımından ne kadar araştırma yapıcak? Sağlıklı eleştiri yapılabilmesi içim en az 3 hafta gibi bir süreçte serverda oynuyor olması lazım.Fakat bu iş için görevlendirilen kişininde sosyal hayatında bir işi vs.. gibi durumlar olucağından zaman ayarlamasını nasıl yapıcaksınız?
zaman ayarlamasında bi sorun olmaz bence çünkü zaten başvuru şartlarında belirtmişler;
@Znock
10- Günlük olarak düzgün bir internet kullanımı, “Ultima-Strike” yetkilileri ile irtibatı koparmadan aşama aşama çalışmalarını kanıtlayabilecek konumda olmak,
bence süper olucak ;)
Köşe yazarlarının başarılı olup olmadığını us üyeleri belirleyecek yöneticiler değil.Ona göre düzenlemeler yapılır.Hele bir başlansın bir bakalım xD
Michaell : Yazar olacak kişilerin hiçbir sunucuda yetkili olmaması lazım.Kimi bulacaklar böyle acaba

Uo'da kendi serverım kapandığı yıllardan sonra 56b kullanamadım bile birdaha Ultima Online işine hiç girmedim. Benim gibi bunu yapan çok kişi vardır diye düşünüyorum.Özellikle işi bilgisayarda olan kişilerin saatde sorun yaşıcağınıda sanmıyorum. Örneğin ben gittiğim yerlerde bile genelde bilgisayar kullanırım ve hdd yanımda olduğu için evdeki bilgisayarımın aynısını orda kullanma şansım, sadece programlarımı yüklemiyorum misal.

Hoşuma gitmiyen - yönü var yalnız bu kadar özellik belirtmişsiniz hoş, güzel ama 1 kişiye bir sunucu verildi diyelim adam tutup hepsinimi yapıcak ? Şahsen bir kişinin hepsiyle tektek uğraşması yerine her kişinin bir sunucu uğraşması yerine görevler verilir.O grubda örneğin ; "Client üzerindeki güzelliği, eksik yönleri veya web sitesini takip ediyorsa bu işle uğraşan içeri gidip oyun dengesini, sistem uyumluluğunu dikkat etmesi açıkcası "iç sıkıcı" böyle bi grub olur onlar staffları dener - web dener - client vsvs özellikle çevresi geniş yani çoğu kişiyi geçmişini bilen biri olursa karşısındakinin ne yapcağını azda olsa kestirir veya scriptingde ilgilenmiş tecrübeli biri olursa oda scpterın ne düşündüğünü çok rahat anlıyabilir.Ama sadece playerlığa kendini vermiş birinin yetkili tarafından bakcağına inanmıyorum. Oyunculuğu çok iyi olan biri oyun dengesine sistemlere bakar. Yani Anlatmak istediğim yetkili alırken herkezde bütün özellikleri aramak yerine "BU kişiler web programlama veya görsel tasarım, client görünüşleri iyi eleştirebilecek hataları bulabilecek oyun yetkililerini ilginç zamanlarda denetliyebilecek kişiler olur." Oyun tarafına bakanlar ise bunun başka konulardaki tecrübesi onlarıda anladınız sanırım

Not: Üslubumda terslemek veya yanlış yapıyorsunuz benim dediğim doğru olur gibi yazmış olabilirim fakat sadece kişisel görüşümdür. Amaç gazete benzer insanların yorumları okurken "Acaba bu yarın konuşulcak mı ? veya Hakkımızda ne yorumlar yapılcak" diye karşıdakinin düşündürmesi en azından uo işni ciddiye alan sunucular düzelteceğine inanıyorum gerek üslub olarak gerek içerik olarak..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.