Earl : Rohancım biz boş yere konuşuyoruz daha öncede söyledim A yerine @ Ş yerine $ kullanan mankafaların aklına bunları sokamayız.

Sokmak istedikten sonra öyle bi sokarız ki..... (Yanlış Anlaşılmasın...)

Burda amacımız insanlara gelecekte ne olacagını göstermek..Biraz aklı olan insan bu çagrımıza cevap verecektir...

Morfin : Oke bundan sonra Türkçe'ye dikkat edelim :kikirik

Al işte Morfin gibi aramızda barınanlar olursa tabiki yapamayız...

Bune ya biz burda adam akıllı bi şeyler yapmaya çalışıyoruz, adam gelip ciddiye bile almıyor, sonra süresiz banlanıyor,
bide yetmezmiş gibi tekrar acc alıp aramıza geliyor...

İnsanlar ilginç... Çok ilginç...
Novice
0.6
Kampayayı başlatan siteye bakın hele ZEKIRDEK. Arkadaşlar tamamen reklam için yapmışlar, eğer iyi niyetli olsalar sitenin adı doğru olurdu ZEKIRDEK ne demek? Çekirdek'ten daha mı iyi?
Silindi
Novice
0.6
bence sen zekirdeği iyi tanımamışsın ve tabiyki zeki kayahan coşkunu ve matrax adlı programını.
eğer tanısaydın bu söylediklerine kendin bile inanmazdın canım!
Arkadaşım reklam felan değil o siteyi sana özetliyeyim..

200.000 üyesi olan Matrax-çıların buluştuğu sitedir...
Yaklaşık 5 yıldır vardır...
Her gün ortalama 500.000 kez tıklanır...
İstersen siteye git biraz araştır , böyle güzel çalışmalara imza atan sitedir...
Forumuna gir bi konu açılsın, sayfayı yenile o konu en az 5 birim aşagıya inmiştir...
İste Kutay'dan (Yöneticisi) istatistiklerini, mailine göndersin..
Reklam için yapıyor demişsin, Sana şunuda söyliyim o sitenin artık üyeye ihtiyacı yoktur...
Açıkçası öyle küçümsenecek bir site değildir..

Not: Bizlere(Zekirdekçi-Matraxçı) göre adı gayet güzel...Ki bu siteden de illaki üyesi vardır...Ayrıca reklam yapmak istesek böylesine hassas ve insanların vicdanından vuran bi konuylada reklam yapmayız...

Saygılarımla...

Daha sonradan eklenen mesaj...

'bence sen zekirdeği iyi tanımamışsın ve tabiyki zeki kayahan coşkunu ve matrax adlı programını.
eğer tanısaydın bu söylediklerine kendin bile inanmazdın canım!'

The Raskol ilgin için teşekkürler...

BEn bu yazıyı yazarken domaininizin değerini öğrenin diye bi başlık açılmış al işte sana kanıtı (U-S'yi küçümsemek istemem ama):

U-S : 7000$

Zekirdek : Estimated Domain Name Value: $436,104.00

Al gör..
Silindi
Journeyman
2.8
ilgi değil abi doğrular bunlar.

@zekirdeğe karşı ön yargılı olan insanlar
Haftaiçi hergece saat 23.00'dan 02.00'a kadar bir hafta boyunca dinleyin.
Hayatınızda herşey değişecek!
Ve bir radyo programı nasıl olurmuş göreceksiniz!
arkadaşlar Osmanlı Türkçesi bile öztürkçe değil, içinde Arapça ve Farsça kelimeler var, siz en iyisi alın kazakça, özbekçe öğrenin orda ya Türkçe ya Rusça ya İngilizce var :D veya gidin Orta Asyada Kazaklarla, Özbeklerle yaşayın Öztürkçe konuşmak istiyorsanız, Ben modern Türkçe konuşacağım, he;Modern Türkçe deyince hemen aklınıza aha "yes" diyecek , "orrayt" diyecek gelir aklınıza, yoo ben normal hayatımda gayet güzel normal Türkçe konuşuyom, E internette niye öyle yazıyosun?? Benim için internette farklı evde farklı konuşmak kolay, ben normal hayatımda hiç "ok" demedim Türkçe konuşurken, ama kolayca yazıyorum, başkası internette nasıl yazıyorsa ve öyle nette yazdığı gibi de okuyorsa orası onun sorunu
Bi kere yazdıkların gayet güzel ancak şurda hatan var ; Biz Osmanlıca Konuşalım Veya KAzakça KOnuşalım diye bağırıp çağırmıyoruz..Bizim istediğimizde modern Türkçe Altını çiziyorum --Türkçe-- İngilizce veya Fransızca Değil Bilmem Anlatabildim mi?Adam gelmiş karşımıza türkçe konusuyorum diyerek ingilizce konusuyor...Biz buna karşıyız...
Silindi
Journeyman
2.8
bir üstteki mesaj niye boşyere alıntı yapılıyor ki.
kötü duruyor bence vebruer!
Tamam! Sildim! HAklısın! :D:D
DoomSword ve hedene çok güzel cevaplar vermiş.Kendilerine katılıyor arkalarında olduğumu en içten dileklerimle bla bla neyse +1 dewam et :D [Şaka no polemik plz]
hedene : başkası internette nasıl yazıyorsa ve öyle nette yazdığı gibi de okuyorsa orası onun sorunu

benim aslında anlatmak istediğim kısım bu idi :D ama biraz uzun oluyor yazılarım ne yapayım :D
Tabiki doğru söylüyorsun ancak neden internet ve gerçek yaşam farklı ki bunu anlamadım...
0
Eğer ki Turkce'yi sovalyeler gibi boyle savunuyorsaniz sizin de cok iyi Turkce kullanmaniz gerekmektedir.Fakat ben anlamıyorum daha Turkceyi %100 sekilde tam konusamayan insanlar herkese Turkce dersi veriyor?

Amac nedir? Eger boyle bir kampanyayi destekliyorsan yaz bir döküman herkesi bilgilendir.Bu kampanyayı Zekirdek'ten buraya taşıyanların postlarını bir inceleyin bir ton hata mevcut.

Türkçe sadece 'eet' 'ii' 'ok' vs. den ibaret değil.Birşeyi savunuyorsam tam manasi ile savun ve uygula.

bknz:Zekirdek'ten özenilesi duygular

Bilgisayar'da yazilan seyler bilgisayarda kaliyor.Ben sanmiyorum ki 'eet' 'ii' 'np' turu seyler kullanan arkadaslarimizin gercek hayatta da kagida bir yazi yazarken bu kisaltmalari kullandiklarini..

Dipnot : Benim de postlarımı kurcalayın bir çok hata bulacaksınız.Ama hiçbiriniz beni sorgulayamayacaksınız çünkü ben böyle bir kampanyanın savunucusu değilim ve hatali Turkce kullananları fırçalamıyorum.

Bu arada,amacım tartışma veya polemik yaratmak değil.Zaten ortada bir tartışma mevcut ben de bu tartışmada düşüncelerimi söyledim,e haksız da değilim.
Ya arkadaşım biz burda türkçemiz elden gidiyoru savunuyoruz..Kimseyide fırçalamıyoruz ya bu ne dir... Heralde yani hiç hata yapmayın hiç hata istemiyoruz %100 türkçe konusacaksınız demiyoruz ancak bazı beyinler öyle algılıyor e dolayısıyla böyle muhabbetler açılıyor zamanında bizde yapmışızdır (HATA - YABANCI SÖZCÜK KULLANIMI)..Bizim demek istediğimiz olabildiğince alt seviyelere çekmek (yabancı sözcük kullanımını)
d4rkz : Eğer ki Turkce'yi sovalyeler gibi boyle savunuyorsaniz sizin de cok iyi Turkce kullanmaniz gerekmektedir.Fakat ben anlamıyorum daha Turkceyi %100 sekilde tam konusamayan insanlar herkese Turkce dersi veriyor?

Amac nedir? Eger boyle bir kampanyayi destekliyorsan yaz bir döküman herkesi bilgilendir.Bu kampanyayı Zekirdek'ten buraya taşıyanların postlarını bir inceleyin bir ton hata mevcut.

Türkçe sadece 'eet' 'ii' 'ok' vs. den ibaret değil.Birşeyi savunuyorsam tam manasi ile savun ve uygula.

bknz:Zekirdek'ten özenilesi duygular

Bilgisayar'da yazilan seyler bilgisayarda kaliyor.Ben sanmiyorum ki 'eet' 'ii' 'np' turu seyler kullanan arkadaslarimizin gercek hayatta da kagida bir yazi yazarken bu kisaltmalari kullandiklarini..

Dipnot : Benim de postlarımı kurcalayın bir çok hata bulacaksınız.Ama hiçbiriniz beni sorgulayamayacaksınız çünkü ben böyle bir kampanyanın savunucusu değilim ve hatali Turkce kullananları fırçalamıyorum.

Bu arada,amacım tartışma veya polemik yaratmak değil.Zaten ortada bir tartışma mevcut ben de bu tartışmada düşüncelerimi söyledim,e haksız da değilim.

Nuriye sonuna kadar katılıyorum.

Son zamanlarda herkes birbirinin mesajına bakıyor türkçe hatalarını arıyor. Bu sadece burda değil bütün forumlarda böyle. Şimdi biri gelip bana derse ki türkçe nin baş harfi büyük yazılıyo demediğimi bırakmam ona.

Ben günlük hayatımda gayet düzgün türkçe kullanan biriyim ama gel gör ki klavyede bazen harfleri yutabiliyorum.

Mesela "nebiliyim" yerine "nebilim" "görüşürüz" yerine "grşz" bunun gibi kısaltmalar yaparım. Niye yaparım el alışkanlığı + zamandan kazanma. Ama hiçbir konuşmamda v yerine w k yerine q kullanmamışımdır. Okadar iddalıyım. Sadece lakabımda var bu oda eskiden kalma ve bunu bozmak istemediğim için.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.