herkese iyi akşamlar ve selamlar

özel okulda okumanın faydaları nelerdir ?

eskiden özel okulda okurdum ama kıymetini bilemedim şu an devlet okulundayım ve özel okulda okumanın kıymetini bilemediğim için şu an buna üzülüyorum

acaba özel okulda okumanın faydaları ve zararleri nedir arkadaşlar ?
Expert
34.0001
Lise yi özel okulda okuyorum.Fayda mı zarar mı sen karar ver en sevdiğim olay okulda hiç bir hoca yönetici vs. karışamıyor sana =) istdiğin gibi derse gir istediğin gibi çık dersten kavganı et okuldan kaç hiç bi ceza vs almıyorsun =) onun dışında pek bi farkı yok devletten.Devlet okulunu özledim açıkcası devletteki ortam yok zengin çocukları kaynıyor..
özel okulda en büyük disiplin vardır sanırım sizin okulda yoktu ama eski okulumda vardı
Silindi
Master
3.1
Ozel okulda okumanın en buyuk faydası yabancı dıl daha sonra guzel bır arkadas cevrenın olması yanlıs anlamayın ama devlet okulunda bazıları kendını cok bırsey sanıyor daha sonra 40 ksılık bır sınısta okuyup egıtım alıcagına 15 kısılık bır sınıfta okuyup hocalar tarafından daha cok ıglı gorup daha ıyı bir egitim alıcaksın... Aklıma Geldıkce Yazarım 1 sene evlete gittim hata yaptım konusma tarzım arkadas cevrem bır anda dustu kız arkadasımdan ayrıldım ve kızlar benden uzaklasmaya baslamıstı ama sımdı yıne ozeldeyım ve eskı hayatıma gerı dondum cok mutluyum bu durum derslerımede etkı ettı
Spawnsas : özel okulda en büyük disiplin vardır sanırım sizin okulda yoktu ama eski okulumda vardı

İstisnaların kaideyi bozmayacağı görüşündeyim, sizin okul belki disiplini elinde tutabilir ama çoğu özel okul çiftlik gibi...

Devlet okulundan atılma safhasına gelen arkadaşlarımın çoğu tastiknameyi almadan özel okula geçiyor. Ayrıca kuzenimin arkadaşı Doğa Koleji'nde öğretmen bir gece üçümüz otururken aradılar bunu notları çok düşük vermişsin 4-5 yap bunları diye. Tekrar düşünmekte fayda var...
acaba hangi özel okula gittiniz veya gidiyorsunuz yazarmısınız

Özel Ege Lisesi \İzmir
Silindi
Master
3.1
Okuyacak adam her yerde okur.Özel okulun tek faydası yabancı dil.
Sen Liseye geçtinmi la =)
Konak Vali Vecdi Gönül lisesi =) memnunum hiç artis yok sınıfımız özel okuldakiler gibi 17 kişiyiz Hocalarımla aram çok çok iyi çoğu da beni sever derslere istediğim zaman girip çıkabiliyorum =) Hiçbir problem yok benim için gayet de memnunum...

Buda okulumun sitesi =)
Expert
34.0001
Ayrıca kuzenimin arkadaşı Doğa Koleji'nde öğretmen bir gece üçümüz otururken aradılar bunu notları çok düşük vermişsin 4-5 yap bunları diye. Tekrar düşünmekte fayda var...

bende doğa kolejinde okuyorum ve olanları anlattım :) senin dediğinden başka neler neler oluyor acaba bir öğrenebilirmisin hocanın adını ve hangi okulda olduğunu =)
Özel ege lisesi sadece lise eğitimi değil sanırım orası ilköğretim de oluyodu. Benim arkadaşım okuyorda ordan biliyorum.
bende doğa kolejinde okuyorum ve olanları anlattım senin dediğinden başka neler neler oluyor acaba bir öğrenebilirmisin hocanın adını ve hangi okulda olduğunu =)

Bostancı Doğa Koleji'nde öğretmendi ama adını hatırlamıyorum...
Silindi
Novice
0
Publisher Bostancı doga benım eskı olum sayılır soyle sayılır eskıden tepeydi sonra gokdil ıle tepe birleserek bostancı doga oldu
Xantier : Özel ege lisesi sadece lise eğitimi değil sanırım orası ilköğretim de oluyodu. Benim arkadaşım okuyorda ordan biliyorum.

eğitim ile sınırlı değil

özel okullardaki gibi yemekhane kütüphane var

ayrıca bu okulda özel lise binası özel basketbol alanları havuz kafeteryalar özel spor merkezi(yürüyüş bantı ağırlık kaldırma vs)
Expert
34.0001
Ben tepe den bostancı doğa kolejine geçenlerdenim ByTymaron sen o okulda mı okuyordun ?
Devletiniz.. size fakirlik sınırının yarısı kadar bile asgari ücret vermezse..
Devletiniz.. size eğitim veremez, üni için dershaneye.. iyi bir eğitim için özel okula gitmeniz gerekirse..
Devletiniz.. sizi ölme yaşınız geldiğinde emekli etmek isterse..
Devletiniz.. ödediğiniz vergileri ihtiyaç sahibine değil, oy potansiyeli olan yerlere kömür diye dağatırsa..
Devletiniz.. kan ile alınmışı para ile satar sizi "gavur"a muhtaç ederse..
Devletiniz.. enflasyon tek haneli diyip sizleri her gün fakirleştirirse..
Yahu bu devlet ne hayırlı şeymiş der de.. erkin koryarın "ankara rüzgarı" namı değer "e bu mendili icad edenin, ya ya yalıca ya ya.." şarkısını ıslıkla mırıldanmaz mısınız?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.