Merhaba arkadaşlar.. forumlara ara sıra girip elmden geldigince yardım etmeye calısıorm ve elmden gelmedigi zaman yardım istemeye giriorm ama her girdigimde Ultima online ölüormu ultima online bittimi gibi konular görüorm..Eet ultima online öldü ama bunu siz öldürdünüz...

Bu oyun 2D bi oyun görsek efektleri yok ama max pc gereksinimi 128 mb ram p3 işlemci ama sizin nasıl öldürdügünüzü söyleyeyim....
ÖNcelikle connectör koydunuz speed die bi olay cıktı engellenmedi bunu yapmak gerekti oyunun gereksinimi arttı
Sonra yok mysql baglantısı en iyi plaer en katil player en iyi guild cıkardınız pc gereksinimi dahada artıı...
Cokmu gerekli ? bunu sitede yazdırmanız hersaniye şunu şu şurda öldürdü diye yazması cok önemli birşeymi e-market cokmu önemli bşrley ndn bu oyunu bukadar batırdınız rezil duruma soktunuz??
Ben bu oyunu p3 işlemci 64 mb ramli pcde oynadıgımı hatırlarım uçardım speede ne gerek vardı normali zaten yeterince iyiydi ama bikaç kendini bilmez cıktı speed actı teot yaptı...sonra 56b cıktı teot otomatik fixlendi speed gene kaldı bu gözle görülen birşey scplede azbuz engellenen birşey siz sadece speedi fixlemek icin bkadarrrrrrrrrrr özellik isteyen şeyler yaptınız cogu playeri benim gibi ultimadan mahrum bıraktınız....Benim sikayetci oldugum sizsiniz.Öncelikle o connectörleri yazmak icin ugrasan arkadaşların emegine üzülürüm sonra o serverlere emek harcayanların emegine üzülürüm sonrada ultimanın bu duruma geldigine üzülürüm...Öldü arkadaşlar ultima yok artık..200 player xxxxx serverinde ise 2000 player bu connectörler yüzünden oyuna giremez oldu :)
1-) bu oyunu bukadar güzel yapan böyle afilli olmasımıdır?
2-) bir connectör p4 işlemci 512 mb ram istior bunedir :D yazdıgınz oyun bukadar istemior...
3-) Toplayın kendinizi player kitlesi.. Oynamakta kolik oldugunuz oyunun anasını belliyorsunuz...
55i zamanı güzeldi sitede sadece bi rarlanmış client bide kayıt sistemi vardı o kadar şimdi dediğin gibi e-market ondan sonra kim kimi kesmiş kim kimi dürtmüş... çok gereksinim istediği doğru ama artık yeni cıkan pclerin nerdeyse en az 1 GB ramı oluyor en az. Benim görüşüm bu
!?!
kabul ediyorum mahküm benim !?!?
Yeni cıkan pcler yetior diyorsun amd 3500 2,8 ghz işlemci 512 mb ddr 400mhz ram 256 mb 128 bit veri yolu agp 8x 7200 fx ekran kartı olan bir pc xxxxx adlı connectörün gereksinimini karşılamıyor nediyim... Öldürdüler işte ultimayı ... Hangimiz kalkıp Bunu oynamak icin pc alır desem hepimiz ben dicez ama para yok olmuor yane ben bu pc ile pes 2010 u raatlıkla oynuorm ama Ultima oynuyamıorm öldürdüler sonnda harbiden saolsunlar :) sitede kimin kimi kestigi yazmasa En iyi guild yazmasa oynanmaz zaten bu oyun dimi.. heal size.
Override : 55i zamanı güzeldi sitede sadece bi rarlanmış client bide kayıt sistemi vardı o kadar şimdi dediğin gibi e-market ondan sonra kim kimi kesmiş kim kimi dürtmüş... çok gereksinim istediği doğru ama artık yeni cıkan pclerin nerdeyse en az 1 GB ramı oluyor en az. Benim görüşüm bu

dürtmüş :D gece gece koptum ya :D
ultimaya gelince UO ölü zaten
@Mrs.xaRiyla

o zaman sunucu aç sen kurtar bu durumdan playerları :)
Ben server açarım bu durumu düzeltirim iddasında bulunmadım bunu sadece Scripterim diyen sunucu acıcam diyen arkadaşlara söyledim.Eğer bana Finansal olarak yardım ediceksen açarım..Sadece sen böyle dedin diye açarım...Birşeyler yapabiliyorum sunucuyu hiç sorunsuz acabilecegimi biliyorum simdi diceksin coluk cocuk scpterim diye geçiniyor diye ama hani tanyanım bilenim vardır zamanında burdan cogu insana yardım ettim :) sunucu zamannda actm yane bikaçtane 55r 402 zamannda :) hani o ultimanın güzelll hatırlandıgı zamanda simdi olsa imaknım gene açarım :) Ben sadece genel görüş olarak bunu söyledim ve fark ettiysen cogu insan bana katılmış :) Senide tanıyoruz awe her serverde staffsın her servere girmek icin artk taklamı atıyorsun diylim ısrarmı ediyorsun diyelim sadece kuru kuruya stafflık yaptıgını bliyorum sadece..Siz sadece basit oynamayı bilmeyen kolayı zorlaştıran işi olmaza sürenlere destek verdiğiniz için böyle oluyor...Ultima online'nin bir web sayfasıyla alakası nedir anlamadım..Top10 mu gerekiyor bunu scpt'le yapabiliorz kimi kimin öldürdügünüde scptle yapabilirsin bunu siteye koyman servere lag yapıyor bile bile bunu koyuyorsun... ben bunu yapanlara söyledim laf sana yada bir başkasına direk gönderme yapmadım :)
koyuyorsun deme benlik bir durum yok :)
Benlik bi durum yok diyorsunda sen stafflık yapan biri değilmisin.Ben bir playerm ve bu platformda benimel aynı düşüncelerde bir başkası varmıdır diye bir konu acıyorum Ultimanın ne hallere ne yüzden geldigini söylüyorum (banagöre) ve sen bana ozaman sen server açta düzelt diosun..Seni staf alıcak insanalra yada almıs insanlara ben bi playerin böyle böyle digi zamanda Git bi server açta kurtar milleti dedim diye söylede sonradan yanlıslık olmasın...Bilmem demek istediklerimi anladınmı...Ve ben inanıyorumki bnmle aynı fikirde cok insan var artık uo oynamak icin amd athlon x2 6600 3,0 ghz işlemci 2 gb 1066mhz ram isticek günlerde yakındır yane hiç şaşırmam..electronic art's bizim bu serverlerimizi görse adamlar AGA BUNEDİR demezse birşey bilmiyorum :) kendi yaptıkları bile bukadar olmuyor ya adamların orjinal oyunları bile bkadar olmuor :D nese varsa dogrusun yanlıssın diecek olan buyursun desin soncta konusmak amacıyla fikir alıp fikirlerimi söylemek amacıyla acılmıs bi konu Awe konumuz fazla uzamasın sen işine ben işime :) işini dogru yapamayanlar üzülsün...
''işini dogru yapamayanlar üzülsün...'' onlar kendilerini biliyorlardır zaten
Evet ultima zaten yerlerde fakat bu bilgisayar sistem gereksiminden çok bilinçsiz oyuncu ve stafflardan kaynaklanıyor. =)
Yok demek istedigim tam anlamda sistem gereksinimi değil hani bukadar basit bi oyunu bukadar zorlaştırmak icin çabalıyorlar ya ona üzülüyorum o yüzden birazda bu çöküş..Bi sunucuda 100 player var bunların 30 tanesinin pc'si eski kalmıs pc 20 tanesininki cok güzel kalan 50'ininki ortalama bu 100 playerden 2si speed accak multi yapcak die bi connectör geliyor 30'tanesi isyanlara oynuor sorna bırakıyor.. online 70'e düşüor pcsi idare ortalama güzellikte olanlarda bi zaman sonra gidior online düşüor kalıyor 20 player sonrada stafflar verdigimiz emegin karşılıgını biz alamıyorz gereken ilgiyi göremiyorz diye 20 playerin icinden o speed acan hile yapan 2 kişiyi cıkar 18 kişiyi üzüceklerini bile bile server kapatıyorlar ama server kapanıncada Stafflar öyleydi böyleydi diosunz arkadaşlar...Hani ben sitede spawntakip sürelerini görmesemde olur oyunda görünüor top5 guildmiş zaten iyi olan guild kendini gösterir en seri katilmiş en seri katil serverce tanınır zaten x player y playeri z yerinde kesmiş Bunu oyunda duyuru olarak geçersin yada 10 satırlık bi dialog'da sürekli deişken olarak gösterirsin sen zorlarsan şansını kaybedersin zaten.kaybetmeyi bırak oyunuda yokusa sürükleyen adımların bitanesinide sen atarsın...Staff suclu nie suclu o 2-3 hile yapıcak playere imkan tanımamak adına 30 playeri devre dısı bırakıor ama kmse belkide bnm gibi konusmadıgı icin bu connectörler normal karşılanıyor...Yeni pc alırım almasına sorun o değil hani ultimanın geldigi bi nokta var ve bu noktaya gelen sebeblerden biriside bu girin bakın cogu sitede gereksiz şyler var :)
artık tecrübesiz staffmı diyelim kalitesiz playermi diyelim bilemem ama onca güzel sistemler yazılıyor onca emekler harcanıor aradan aylar gecior ve sizden sonra acılan bir server ilk gün 500 player cekior Oraya giden o 500 playere ayıptan baska birşey denmez :) bir server icin bir serveri bırakana bişi denmez gün gelir orasıda kapanır :)
Çoğuna katılıyorum.. Ancak o kadar bilinçsiz oyuncular varki conn olmasa 1 sn lik takılma yaşasa rakibi speed yapıyor diye page atmayı bırak forumlara konular açıyorlar.
İşte o gibi playerler gelip güzelim oyunu mahfettikleri icin üzülüyorum ya...Hem birde şu var onca sistem özellikleri istior onca yüksek paralara satılıor ama yinede speedi engelleyemior hiçbir connectör :) madem yaposunz dogru düzgün yapın tek seferde yapın öyle satın değilmi v1 v2 v3 nedir...Bide o eski sürüm acık olabilir diyorlar..Madem eski sürüm o senin yapın yane bana sorsalar xxx connectörü güzelmi derimki böylböyle acıkları var. Ben kötü tanıdım kötü tanıtırım müşteriyi sen kaybedersin :) Neyse İnş düzelmeler olur biraz akıllanır player biraz gözlerindeki perdeler kalkar belki...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.