Kimimben : İşe yeni bir boyut katayım.Türkiye'deki büyük ultima online kitlesini hepimiz biliyoruz.Nereden baksak 600-800 arası kişi vardı ve bu sayıyı aklımdan rahatça söyleyebildim fakat Ultima'yı öldüren ne sürekli açılan gereksiz sunucular nede birbirinden bilinçsiz oyuncular.Ultimayı hepimiz öldürdük ( suçluyuz ! :D polis falan basarsa şaşırmayın )."Bak şöyle bir sunucu açılmış daha kolay yeteneklerimiz geliştiriyormuşuz girip bakalım mı ?" o açılan sunucunun gerekli alt yapısı olmadığını bildiğimiz halde o sunucuya girdik.Oynadık ardından 3 ay sonra kapandı.Böyle başka bir sunucu açıldı " bak bu tarz bir yer açılmış gene belki bu kalıcı olur " edasıyla o sunucuyada göz attık ama kapandı.Eski ve daha uzun süre kalması kesin olan sunucuları yetenekler zor kasılıyor diyerek veya ön yargılarımızla kendimizden uzaklaştırdık.Oynadığımız sunucuda edit olduğunu gördüğümüz halde oynadık.Bu durumdan sıkılan oyuncular pvp sunucularına doldu ama orada kazandığın eşyanın, paranın veya bir savaşta ölmenin hiç bir değeri yoktu.O rahatlığa alışan oyuncuda eski günlere geri dönmek istemedi istese bile en fazla yarım saat dayanabildi.Bir süre sonra ise onun için oyunun önemi kalmadı.Bu gün kaç kişiyiz 200 mü ? 150 mi ?
Mrs.xaRiyla

ultimayı sadece eklenen aktiviteler mi öldürdü bumu söylüyorsun bana ! ne demek şimdi yani bu daha fazla performans isteyen connectorlerin öldürdüğünü düşünmen bence yanlış bu gün herkezin evinde 1 gb rami var bunu kimse yalanlayamaz herkez bilgisyardan ufak tefekte olsa anlar durumda gidip kötü bilgisayar alan yok eski pc si olanlar pc sini değiştireli çok oldu sayın Mrs.xaRiyla ultima online ı geliştiremeyen scpterler öldürdü yaratıcı düşünceye sahip olmayan scpterler kapanan serverler öldürdü giden emek ultimadan soğuttu Daha binbir neden!!! yapmayın allah aşkına sayısız topic açıldı bu konu hakkında herkez hemfikir
Tamam herkeze benden 1 gb ddr 2 ram. :=) maksat uo yaşasın. :P
Adres veriyorum 8-/ eskilerinide sana vereyim takas etmiş oluruz xD
Söylediklerimi anlamak istemeyenlerede yorum yaptıkları için teşekkür ediyorum başta FairyTaLe sana teşekkür ediyorum...
Hani konuyu sapıtmak yerine biraz okusan söylediklerimi anlamya calıssan tmm dicem söylediginde haklısın ama bnde 512 ram var ve 512 mbddr 400mhz bi ram 57 ytl alamıyorum hani 1 gb ye yükseltsem dicem ama ben bu pcde 1024x768 çözünürlükte pes 2010 oynarken uo oynayamamak koyuyo insana :) ben sadece connectörleri katmadım işin icine gereksiz sistemleride söyledim hani basit olanı zor yapıyorsunuzda dedim...Oyunu kimisi gerçek hayattan esinlenerek yapmaya calıstıkca kimisi bunun sanal oldugunu unutmadı sanala ayarladı sonra pp-pvp-Rp cktı ortaya player birazda böyle bölündü sonra herkez ben PVP ciyim bn PP ciyim bn RP ciyim demeye basladı playerler arasında çatışma cıktı hani bösssssss bölük olduk UO ya bi polat alemdar lazım :D
Bugün bi Pvp server acılsa ne var? 10 tane stone 100 çeşit binek renkli rareler bi tane safe okadar..
Bugün bi PP server acılsa ne var?%80 ph ama git gide kapancak sözler....Hazine sistemi yok gm topuk yok expo yok bomber man ve bu etkinlikler hep actionun oldugu zamanlarda yapılıp action öldüren etkinlikler oluyor
Bugün bi RP server acılsa ne var?Zor ph rol yapcaksın ve RP mi bozdu die şikayet eden adamlardan baska hiçbişi yok...
Bu söylediklerimdede haksızmıyım?
verdataya LBR binek koymuslar VAOVVVV hadi orda oynayalımda kagıttan yapma gibi duran bineklere binelim die oraya buraya akmıyomuydunz ilk LBR cıktıgında :D
ultima ölmez çunku efsaneler asla ölmez ayrıca ultimayı daha iyi yerlere getirebileceğini inanıyorsan soyliyim bence bunu bu kitleye değil ultima camiasına ilet ayrıca ultimayı bu şekilde sevmeseydik ne yıllarca oynarık nede bu milyonlarca insan oynardı.!
ahka1234 senin gibi düşünen kaç kişi var acaba..BEn ultimayı iyi bi yerlere getiririm demedim herkez kafasına göre Dik bakıor konuya ama neyse destk cıkan olursa iyi yerlerede getirrim...Hakekden server rabet görmezken 2 ay sonra kapanıcagı belli olan serverler ilk günden 200 player vuruor sistemlride bi okadar saçmayken...Bizim playerimizde sorun var belkide .? Ultimayı milyonlarca insan oynamıo emin ol türkiyede en fazla 1.000 kişi oynuodur oda belki..Dünya çapındaki ultima böyle değil bi yabancı serverine girin grün kaliteyi düzeni sistemi :) Gavurlar kazanmasın die türk serverinde oynamak istiozda kendi dilimizi kullanarak oynamak istiozda yok ila yabancıya gönderiorlar bizi
Arkadaşın söledikleri doğru ama 55r 55i de sunucuyu 2 saniyede çökertiyolardı.Asıl o zaman emeklere yazık oluyordu dediğiniz gibi ben ftp serverda server açmış adamım ftpde asıl nasıl zor oluyordu hostcuyu bekliyordun sunucuyu acmak için telnet vardı böle vps falan yoktu yani:)
Ftp'de bir zaman konsola r r atmak için hosta söylüyordun o atıyordu :)
Neophyte
-1.7
EA Games bir client çıkarsın adam gibi her hile fixli olsun UO eski haline döner. AMA yabancı ülkelerde oyunun tadını çıkarıp hile kullanmadıkları için EA Games böyle bir işe kalkışmıyor bizim Türk insanı her şeyi kolay yoldan halletmeye çalıştığı için bütün bunlar oluyor. Biraz oyunun zevkini yaşayın yahu hile açıyorsunuzda ne oluyor sadece kahkaha atıyorsunuz haha hihi hoho sonra geliyorlar yetkililer ip ban atıyorlar 9999 tane küfür sayıyorsunuz arkalarından... Olacak iş değil.
bence herkesin farklı farklı düşünceleri var.benim düşüncem ise şu bir sürü yeni sistem bilmemne cıktı bizler 2000 yılından beri uo oynadık çoğumuz..nerde o klasik uo renksiz vs.vs. ama herşeyi geçtim uonun ölmesinin bi sebebi pvp serverları..
KooL : bence herkesin farklı farklı düşünceleri var.benim düşüncem ise şu bir sürü yeni sistem bilmemne cıktı bizler 2000 yılından beri uo oynadık çoğumuz..nerde o klasik uo renksiz vs.vs. ama herşeyi geçtim uonun ölmesinin bi sebebi pvp serverları..

Saçma. Suçu pvp sunucularına değil kalitesiz oyuncularda aramalısınız..
Arkadaşlar PVP sunucusu UO yu öldürmez mrk etmeyin..Kalitesiz seviyesiz player öldürür öldürüoda ztn yawaş yawaş :D

çok pis konu hortlatırım. hakketten öldü, başımız sağolsun..

No. Asıl ultima şuan canlanıyor. İzle

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.