Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

GALATASARAY'IN İLK 11'İ: Ufuk Ceylan, Ali Turan, Gökhan Zan, Servet Çetin, Serkan Kurtuluş, Musa Çağıran, Lorika Cana, Mustafa Sarp, Serdar Özkan, Arda Turan, Mehmet Batdal

FENERBAHÇE'NİN İLK 11'İ: Volkan Demirel, Bekir İrtegün, Bilica, İlhan Eker, Santos, Baroni, Selçuk, Stoch, Kazım, Alex, Gökhan Ünal

Saat: 21.00
Hakem: Thorsten Kinhöfer (Almanya)
Stad: Borissia Park
Yayın: D-Smart

EZELİ REKABETTE 365. RANDEVU
Fenerbahçe ile Galatasaray, Almanya'nın Mönchengladbach kentinde oynayacakları Spor Toto Dostluk Kupası maçıyla birlikte, tarihlerinde 365. kez karşı karşıya geliyorlar. 17 Ocak 1909 tarihinde, şimdiki Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın bulunduğu "Papazın Çayırı" olarak adlandırılan yerde yapılan ve Galatasaray'ın 2-0 kazandığı özel maçla başlayan 101 yıllık ezeli rekabette, galibiyetlerde ve gol sayısında Fenerbahçe'nin üstünlüğü göze çarpıyor.

Sarı-lacivertliler, geride kalan 364 maçtan 138'ini kazanırken, sarı-kırmızılı ekip bu süre içinde 116 kez galip geldi. Ezeli rakipler 110 maçta ise eşitliği bozamadı. "Sarı Kanaryalar"ın attığı toplam 511 gole, "Cim Bom" 463 golle karşılık verdi.

FENERBAHCE 1 - 0 GALATASARAY

Fenerbahçe ve Galatasaray sezonun ilk derbisine Mönchengladbach'ta çıktı. Ezeli rakipler Borussia Park Stadı'nda oynanan Spor Toto Dostluk Kupası maçında kozlarını paylaştı. Fenerbahçe karşılaşmayı 1-0 kazandı.

Maçtan Dakikalar:

Bir Galatasaray'lı olarak diyorum ki. Artık bu iki takım arasındaki maçlar " DERBİ DEĞİLDİR ". Kimse kusura bakmasın.
Neyse bir dahaki sefere marsda denersiniz napalım :asik2
Michaell : Neyse bir dahaki sefere marsda denersiniz napalım :asik2
Deneriz ya birgün çok fena intikammızı birileri alacak 10-0 gibi :) :)
Hakem tam bir gerizekalı beceriksiz egoist bi aptaldı :D.
bari dostluk maçlarını versekte gs kazansa, rekabet falan kalmıyor böyle hep biz hep biz :)
RieL :

1-0 bile kazansanız 10-0 kazanmış gibi sevineceksiniz zaten :D
Master
59.2997
Galatasaray'ın da eksikleri vardı Fenerbahçe'nin de. Yine de güzel bir karşılaşma oldu. Maça her ne kadar hakem damgasını vurup sertleştirmiş olsa da temiz bir şekilde sonuçlandı.

Galatasaray'da Arda bu şekilde devam ederse ve sakatlıkla karşılaşmazsa güzel bir sezon geçirecek gibi duruyor. Zira Serdar da bu şekilde. Kanatta gayet etkili oldu bu maçta. Yeni transfer Cana'nın biraz daha ısınmak için vakte ihtiyacı var. Batdal'ın da takıma biraz ısınması gerekli. Bu maç biraz heyecan dan mıdır eksiklikten midir bilinmiyor ama pek bir şey gösteremedi.

Fenerbahçe'de ise Stoch'u çok beğendim ben yerinde bir transfer olmuşa benziyor. Takıma biraz daha ısınırsa gayet güzel işler çıkartabilir. Ancak önüne doldurduğu topları işleyebilecek bir oyuncu gerekli. Nokta bir transfer ile o sorunun da çözülmesi gerekiyor. Ayrıca Bekir'i de çok beğendim maçta, hırslı ve etkili oynadı. Bilica bu takımdan gönderilmeli. Yer yer yerinde işler yapmayı başarsa da takım oyuncusu değil. Her an oyundan atılmaya çok müsait.
Arda gerçekten güzeldi , fakat Bekir pek fazla oynatmadı Arda'yi.

Sonuç herzaman ki gibi ortada :D
Ben serdarı ve emre çolağı beğendim heleki emre çolak çok özgüvenli birisi.
Topu iyi çeviriyor.
Xandra : Bir Galatasaray'lı olarak diyorum ki. Artık bu iki takım arasındaki maçlar " DERBİ DEĞİLDİR ". Kimse kusura bakmasın.

selpak.com, asdfasd

Buna inanmıyorsan "Bir Galatasaray'lı olarak diyorum ki." ifadesini değiştireceksin :)

"Takım tutmayan biri olarak söylüyorum ki " diyecektin =), hazırlık maçı idi. Bu sene alıcaz anahtarınızı... :)
Syntax :
RieL :

1-0 bile kazansanız 10-0 kazanmış gibi sevineceksiniz zaten :D
Fenere yenilmek sorun değilde,biz oynuyoruz top hep bizde atakları biz yapıyoruz sonuç olacak galip fener.Top feneri seviyor.Aziz imam tutmuş galiba kaleyi okutturuyormuş.

@Slothere
Birşey duydum solthere Trt Ömer Üründülün yerine seni alıcakmış.:)
Bilica, Selçuk Fenerbahçemizden acilen gönderilmeli. Eğer iyi bi santrafor alırsak Bent, Oliç, Cardozo, Gignac, Gyan gibi (gyan'dan kuskuluyum gerçi) bu sene ligde iyi işler yapacak gibiyiz. Aykut hocanın oynatmaya calıstıgı futbolu çok beğeniyorum.
Galatasaray'a yuh diyorum Köln'ün 5 attığı takıma gol atamadı :selektor
Gereksiz post atacağınıza o nazik parmaklarınızı hiç yormayın lütfen.

@Nexima

Aynısını arkadaşa söyledim ama bu seferde lig maçlarında yenildiklerinde biz sizi hazırlık maçında yendik diye böbürlenirlerdi :)

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.