Türkiye'de 2 büyük kulüp var Fb ve Gs. onların maçları hazırlık maçıda olsada çok önemlidir. onu konusurken gelip diğer takım taraftarlarının Trabzon ve Köln maçlarını hatırlatması ortamı germekten baska bir işe yaramaz.
Neye göre en büyük 2 takım var ? Fener sadece maddi ve isim olarak büyüktür.Başka hiçbir büyüklüğü yoktur.Aslında büyüklüğünde şunlarıda sayabiliriz,Mhk ve TFF'de olan etkisi,hakem odalarını basmalar,rakip takım oyuncularını suçlamalar,büyü yapmalar.Bunlardan bahsediyorsan doğru Fener Türkiye'nin en büyüğüdür.Beşiktaş ve Trabzon'u büyüklerin dışarısında tutuyorsan tarihlerine bir gözat.Her takımın kötü olduğu ve şansızlıkla kaybettiği kupaları olabilir.Eğer yaşın tutmuyorsa aç tarihe bak Fener kaç sene şampiyon olamamış.
büyüklük neye göre hesaplanıyor peki? ona bakmama gerek yok Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısı Beşiktaş'tan fazla mı? fazla. bu yeterli. ben Beşiktaş'ı büyüklerin dısında tutuyorum demedim. ama büyüklükte en büyük Fenerbahçe ve Galatasaray'dır. sonra diğerleri gelir.
Yani sen kupayı ölçü olarak görüyorsun.Biryere kadar da doğrudur.Peki İspanya liginin en büyüğü veya büyükleri kim?
neyi ölçü olarak görmeliyim? maddi büyüklük mü? popülerlik mi? kadro kalitesi mi? kupalar mı? bunların hepsinde bence Fenerbahçe Beşiktaş'tan üstündür.
Sen sorduğum soruya cevap ver cevabını kendin bulucaksın.Ozaman Gs'de Türkiye'nin en büyüğü.Lig şampiyonluğu + Uefa + Süper Kupa > FB.
ben dediğim gibi Gs ve Fenerbahçe'nin büyüklüğü tartışılır. ikiside olabilir. ama Beşiktaş 3. gelir. bunun tartısılacak bir yanı oldugunu dusunmuyorum.
Bal gibide tartışılacak yanı var.İşine geldiği gibi davranma.4 kupa için Beşiktaş'ı 3. takım olarak görüyorsan Galatasaray'ında kupa kalitesi olarak sizin üzerinizde olup Türkiye'nin en büyüğü gerçeği ortaya çıkar.Ama siz şimdi Yayla Kupalarınıda işini içine katarsınız.Hani bir olay vardır,güzel oyuncağı olan bir çocuğun yanına yanaşır onunla beraber takılmaya çalışır,sonra zengin çocuğuyla beraber diğerlerini ezmeye kalkar.Şu anda aynı onun gibisiniz. :D Ama 1 dk ya bir yanlışlık olması lazım.Sizin şampiyonluğunuz 19 değil mi ? Heryerede 17 diyor.Ama siz 19 kez kutlama yapmışsınız.Bu nasıl olur ya.
Biz Başkalarının Şampiyonluğuyla övünmüyoruz!Biz başkalarının maçı kazanmasıyla övünmüyoruz! Madem bize laf atmaya calısıorusunuz güya büyüklüğünüzü kanıtlamaya calısıyorusunuz ozaman şampiyonluklarınızla ve kupalarınızla değil bizimle yaptığınız maçlarla kanıtlamalısınız sonucta burada bize büyüklük taslıyorsunuz.Şampiyon oldunuz bizden iyimi oldunuz ? Kupalarınız oldu bizden iyimi oldunuz ? Nekadar iyi olduğunuzu kanıtlamak için bizimle yaptığınız mücadeleleri göstereceksiniz.Sonucta burada bize aritistlik yapıyorsunuz...Şu anda sizin hangi takım olduğunuz ve benim hangi takımı tutuğum cümlelerden belli oluyor sizde anlıyorsunuz.Çünkü burada ben gerçekleri söylüyorum..
Ayrıca burası bir futbol tartışma forumu deildir.Bu konuyada böyle yorum yapmanız ayıptır.Konuyu saptırıyorsunuz...
o zaman bu konudaki sana olan son mesajımı yazayım. çünkü beşiktaşlıların klasik 3. büyük olduklarını kabullenememe sorunları yüzünden bir yere varamıyorsunuz. :)

ben sana kanıt göster diyorum sen bana yok İspanya yok oyuncak şudur budur diyerek net cevap veremiyorsun. ben sana neden sizden büyük olduğumuzu yazayım sen kuru şeylerle kendini avutmaya, başkalarının başarılarına sevinmeye devam et.

Fenerbahçe Lig kupasını Beşiktaş'tan daha fazla almıştır.
Türkiye'nin en güzel stadyum'u Fenerbahçe'dedir.
Zenginlik açısından Avrupa'nın ilk 20 kulübü arasına girmiştir.
Geleceğe yatırım vs. konularda Beşiktaş'tan çok çok ilerdedir.
Maddi büyüklük ve bütçe olarak Beşiktaş'a fark atmıstır.
Kadro kalitesi Beşiktaş'tan daha iyidir ve genelde de öyle olmustur.
Türkiye'nin ilk spor kulübü televizyonunu Fenerbahçe yaptı.
Takıma bağlılık açısından sizden daha ilerdeyiz. Hep övündüğünüz tinerci kitlenize oranla kombine, fenercell, forma satışları konularda hep birinciyiz.
Sizin rüyanızda göremeyeceğiniz yıldızları Türkiye'ye getiren Fenerbahçe'dir. sizin bu konuda tek atılımlarınız bu sene oldu. oda q7 ve guti. ne kadar iyilerdir tartışılır. bizim getirdiklerimiz Arjantin'in 10 numarası Ortega, Anelka, Brezilya milli takım kaptanı Alex De Souza, Roberto Carlos vs.
her kulübün en fazla önemsediği maç Fenerbahçe maçıdır. buna Beşiktaş dahildir.
Faal taraftar kitlemiz beşiktaştan fazladır.
Beşiktaştan daha popülerdir.
Galataray ile beraber lig tarihinde en çok lig kupası alan Fenerbahçedir.
En çok galibiyet alan, en çok gol atan Fenerbahçe'dir.
En uzun şampiyon olamadığı aralık 6 sene ile bu konudada birincidir. Beşiktaş'ın ise 14 yıl olamamıştır.
Ayrıca hala kaybedilen şampiyonluktan bahsediyorsun. bu sizin küçüklüğünüzü gösterir. eyvallah rakibin şampiyon olamadı sein ama bu takım size 10 fark atmıs. bu kadar her yerde renk değiştirmeye ne gerek var?
ayrıca Türkiye'nin en çok kupa alan takımı Fenerbahçe'dir. tabi biz alınca yayla kupası olur bu sakdlajdklasjd

şimdi bunlara karsılık fakir edebiyatına devam edeceksin. ispanyayı araştır sunu araştır gibi ucu açık cevaplar vereceksin. neyse takıl sen böyle. keske sizinde şampiyonluğunuz 17 olsaydıda 17 kere kutlasaydınız. :D
Takım tutmayan bırı olarak söylüyorumki ; Beşiktaş 3.büyüktür.Bunu burada tartişmaya bile gerek duymuyorum.
Galatasaray şu senelere kadar 1.büyüktü fakat şu 3-4senede Fenerbahçe her spor dalinda büyük ataklar yaparak Galatasaray'i nerdeyse geri birakti.Şuanda GS veya FB'nin hangisi birinci hangisi ikinci diye tartişmasi yapilamaz.FB ve GS ilk 2büyüktür.Beşiktaş 3.büyüktür.
aynen anlatmaya calıstıgım şey bu.
Adept
4.3
Kilit.
Nexima : o zaman bu konudaki sana olan son mesajımı yazayım. çünkü beşiktaşlıların klasik 3. büyük olduklarını kabullenememe sorunları yüzünden bir yere varamıyorsunuz. :)

ben sana kanıt göster diyorum sen bana yok İspanya yok oyuncak şudur budur diyerek net cevap veremiyorsun. ben sana neden sizden büyük olduğumuzu yazayım sen kuru şeylerle kendini avutmaya, başkalarının başarılarına sevinmeye devam et.

Fenerbahçe Lig kupasını Beşiktaş'tan daha fazla almıştır.
Maddi büyüklük ve bütçe olarak Beşiktaş'a fark atmıstır.
Takıma bağlılık açısından sizden daha ilerdeyiz. Hep övündüğünüz tinerci kitlenize oranla kombine, fenercell, forma satışları konularda hep birinciyiz.
Sizin rüyanızda göremeyeceğiniz yıldızları Türkiye'ye getiren Fenerbahçe'dir. sizin bu konuda tek atılımlarınız bu sene oldu. oda q7 ve guti. ne kadar iyilerdir tartışılır. bizim getirdiklerimiz Arjantin'in 10 numarası Ortega, Anelka, Brezilya milli takım kaptanı Alex De Souza, Roberto Carlos vs.
her kulübün en fazla önemsediği maç Fenerbahçe maçıdır. buna Beşiktaş dahildir.
Galataray ile beraber lig tarihinde en çok lig kupası alan Fenerbahçedir.
En uzun şampiyon olamadığı aralık 6 sene ile bu konudada birincidir. Beşiktaş'ın ise 14 yıl olamamıştır.
Ayrıca hala kaybedilen şampiyonluktan bahsediyorsun. bu sizin küçüklüğünüzü gösterir. eyvallah rakibin şampiyon olamadı sein ama bu takım size 10 fark atmıs. bu kadar her yerde renk değiştirmeye ne gerek var?
ayrıca Türkiye'nin en çok kupa alan takımı Fenerbahçe'dir. tabi biz alınca yayla kupası olur bu sakdlajdklasjd

şimdi bunlara karsılık fakir edebiyatına devam edeceksin. ispanyayı araştır sunu araştır gibi ucu açık cevaplar vereceksin. neyse takıl sen böyle. keske sizinde şampiyonluğunuz 17 olsaydıda 17 kere kutlasaydınız. :D

Cevap : Kanıtım İspanya liginde saklıydı ama işine gelmediği için ya bakamadın yada bakıpta buraya yazma cesaretini gösteremedin.İspanya Liginde büyük olarak gösterilen klüplerden Barcelona ve Real Madrid'in şampiyonluk sayıları arasındaki far 11'dir.Sen 4 lig şampiyonluğu için Beşiktaş'ı diğer büyük olarak sayarak haksızlık yapıyorsun.
---------------------------------------------------------------------------------
Cevap : Stadyumun bulunduğu konum yüzünden devlet izin verdide Beşiktaş stadyum yapmadı mı ? Ayrıca konum olarak dünyanın en güzel 10 stadı arasına girmiştir.
---------------------------------------------------------------------------------
Cevap : Aziz Beyin natoda çevirdiği ve silah kaçakçılıklarıyla yaptığı bir başarı demi bu.
Cevap : A2 ve diğer amatör liglerdeki alt yapı durumlara bak bakalım kim daha ilerde.Siz anca bina dikersiniz,Beşiktaş ise altyapıdan oyuncu yetiştirir.
-------------------------------------------------------------------------------
Cevap : Buna ne yazık ki gülerek cevap veriyorum.Bahsettiğin kalite,bir oyuncuya hakettiği değerin 5 katını vererek mi oluyor ? Birazdan aşağıya cevabını yazıcam oku oradan.
--------------------------------------------------------------------------------
Cevap : Sence bu yapılan ilk kanal açma olayı Fener'in büyüklüğünün göstermesi midir?
--------------------------------------------------------------------------------
Cevap : Sizin o tinerci diye tabir ettiğiniz taraftar grubu Türkiye'de yardım kuruluşlarına ve halka yararı olacak her türlü organizasyonlarda başı çekmiştir.Ayrıca neye dayanarak tinerci diyorsun ? İlk önce kendi tribün liderinize bakın.Tuvaletçi Sefa'nın geçmişini bir araşatrıın bakalım.Kimlerden tekmeyi yemişte Fenerbahçe taraftarının lideri olmuş.Ayrıca Avrupanın en gözde taraftar grubu Çarşıdır.Sizinkiler anca çekirdek yerler onunda tek yararı çekirdekçileri zengin etmektir. :D
------------------------------------------------------------------------------
Cevap : Belli ki Beşiktaş'a gelen yıldızlardan haberin yok yada yaşın tutmuyor.Araştır bak bakalım kimler gelmiş.Alex haricinde size hangisinin faydası oldu.Hepsi kaçarak gitti.Bu mu sizin büyüklüğünüz.Size gelenler sadece hakettiğinin 5 katını aldığı için gelir,bize gelenler ise adı sanı bilinmese bile formayı en iyi şekilde terletir.
------------------------------------------------------------------------------
Cevap : Bunu nereden biliyorsun ? İşi gücü olmayan hergünün nette harcayan,taraftar sitelerinde çene çalan ve Facebook'ta Fenerbahçe grublarına üye olanlara göre mi söylüyorsun ?
-----------------------------------------------------------------------------
Cevap : Yandaş medya sayesinde ve çıkarttığınız çirkefliklerle medyada yer buluyorsunuz diye mi en popüler sizsiniz ? Neşet Ertaş mı daha popülerdir,yoksa Tuğba Ekinci mi ? Sen şimdi bu örneğide algılayamazsın :D
----------------------------------------------------------------------------
Cevap : Beşiktaş,en fazla namağlup şampiyon olan tek takım. Lig tarihinde en uzun süre yenilmeyen takım (48 maç) ve daha niceleri.
---------------------------------------------------------------------------
Cevap : Kaybedilen şampiyonluklardan senin dediğin gibi bahsetmedim.Bak bakalım yukarıda ne yazmışım tekrar oku.Anlayabilmen için açıklama yapmamı bekleme bazı şeyleri açıklama yapılmadan da anlamaya çalış.Tamam bu sezon sizinle aramızda 10 paun fark olabilir fakat şunu unutma geçen sezonda bizimle sizin aranızda 10 paun fark vardı,fakat biz şampiyon olduk siz 5. olamamak için çırpındınız.Renk değiştirme konusuna değindiği iyi oldu.3-4 mesaj öncesinde bahsetmiştim.Sarnırım orayı atlamışsın.Şampiyon olduğunuzu sandığınızda Beşiktaş diye bağıran taraftar grubu sizinkiler değilmiydi ? :D Utanmadan bunları söylüyorsun ya çok komik :D
Cevap :Sanırım Yayla Kupasının varlığından ve Fenerin aldığından haberin yok :D

Cevap : Evet emin olabilirsin bizim 17 kez şampiyonluğumuz olsaydı 17 kere yapardık 19 kez değil :D
------------------------------------------------------------------------
Ayrıca Türk Sporuna en büyük katkıyı yapan klüp Beşiktaş'tır.Beşiktaş Türk Milli Takımı'nı temsil etme hakkı verilen tek takımdır.Ayrıca Türkiye'ye yeni spor dalları getiren kulüptür.Birçok yeni branşlar getirmiştir.Sen önce kendi karanlık tarihini öğren.Beşiktaş taraftarına tinerci diyenlerin başkanı Atatürk'e suikast girişimden yakalanmış birisidir.

Sadece arada 4 şampiyonluk olduğu için Beşiktaş'ı 3. büyük olarak görüyor olman içler acısı.Söz konusu Beşiktaş ise sözlerine daha çok dikkat et.
----------------------------------------------------------------------

Not : Sağol Neran.
Adept
4.3
Herkes son sözü söyledigine göre, kilitliyorum bu sefer acmamak üzere.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.