Photoshop programımızı çalıştırıyoruz ve güselce bir motive oluyoruz :)

1)temiz sayfa açıyoruz. sağ taraftaki tablodaki yerde background yazısına tıklayıp orayı layer yapıyoruz.

2)Arkayı siyah a boyayıp. yazı tipimizi seçiyoruz. istedğimi yazıyı yazıyoruz. arkasından alttaki resimde gösterilidiği gibi Rotate Canvasdan 90 CW ye basıyoruz.

3)Resim ve yazılar yan çevrildiğinde filter bölümüne gelip stylize üstünden Wind seçeneğini seçiyoruz.

4)Wind seçeneğinin ayarlarını alt resimde gösterdiği gibi yapıyoruz. Method bölümünden Wind'i, Direction bölümünden From the Right'ı seçiyoruz. yazı veya yazılarımıza uyguluyoruz. eer 2 yazınız varsa önce birine uygulayın sonra diğerine gelip ctrl + f yapın.

5)yazılara biraz kayıklık verdikten sonra yine rotate canvas'a geliyoruz. bu sefer 90 CCW şıkkını seçiyoruz.

6)resimi düz döndürdükten sonra image den mode ye geliyoruz ve grayscaleyi seçiyoruz. bu resmi siyah beyaz yapmaya yarar. zaten resmimiz siyah beyaz :)

7)şimdi geldik zurnanın zart dediği yere.. filterdan artistice geliyorz ordanda plastic wrap diyoruz..

8)resmimiz biraz olsun şekillenmeye başladı. şimdi imageden modeye ordanda indexed color a geliyoruz.

9)son aşamamız ise işin tam bir yola oturduğu yer. ctrl + u yapıyoruz. karşımıza Hue/Saturation tablosu geliyor. ordan sağ alt taraftaki colorize şıkkını aktif yapıyoruz. hue bölümünden renk ayarlıycaksınız. maviyi bulun ordan. saturationdan ise rengin kıvamı. biraz bakın anlarsınız zaten. bu işlemden sonra çalışmanız bitti demektir. tebrikler!

- Örnek Resim -

Bunu tamamen kendim buldum. başka sitelerden altıntı değildir. özellikle us yazdımki iftira atılmasın diye. inş bazı arkadaşlar bilgilenmiştir. iyi akşamlar herkeze.
Ya çok saçma bir sorum olucak ama.:)Yazıyı hangi seçenekten yazıyoruz?Yeni başlıyorum, affola.:)
sol menüde T harfi var bak ordan. paint teki gibi bir kutu çiziyon onun icine yazıon.
Öğrenmemek değil, sormamak ayıptır dostum :) ..Hangi PS kullanıyorsun tüm sorularına yardımcı olalım..
Tam buz olmamış sanki ama güzel bide böyle tam buz yapıyolar ya =)
Ofiste olsaydım birtanede ben yapardım ya tüh :) ..

Bende arkadaşın aksine alevli bişey yapardım fantazi yaratırdık =) ..

Arkadaşın yaptığı güzel olmuş, ancak farklı bi font daha iyi gider.

Örn: Parry Hotter
@HymreuSTr

Güzel çalışma tebrik ederim ayrıca sağol.

@Buxiun

Sende sağol.7.0 kullanıyorum.

Bu konu Stormy tarafından düzenlendi(2007-04-17 23:24, 17 yıl önce)
@Stormy

İsmim Buxiun, Buxuiun değil :).

Eğer PS hakkında merak sardıysan bana ulaş, ben sana tüm yardımı yaparım.Zor değil korkma :)

Mouse kontrol işi :P
Elim kaymış düzelttim.=)Hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınız için.:)
Paylaşmak Güzeldir ;)
photoshopu nereden indirebilirm link verebilirmisiniz ...
Bakın bakalım nasıl olmuş?:DTekrar teşekkür ederim HymreuSTr.

Bak aşağı doğru uzatmalar, ben öğrenirken bana öğretenler eziklik derlerdi :)
Barışçım paylasım için teşekkür ederiz.. Ben senden birşey daha isticem.. Msnde olmadıın icin burdan istim gelince okur yollarsın bana sevinirim..

Elinde deişik tarzda FONT lar varmı.. Bendekiler hep klasik kaldı.. Böyle karizma bişeyler arıyorum.. Su Ultima-Strike yazdıın fena diil mesela.. Onlar gibi bi kaçtane yollarsan sevinirim.. Yada rarlayıp buraya upload edersen herkes yararlanır belki.. Zahmet olmazsa eger..

İyi calısmalar kardesim.. Devamını bekleriz..
bende denedim hafif bişiler ekledim galiba :zipla

Bugracım sana söledim ama diğerlerine de söliim

https://www.dafont.com da bi ton font war bakabilirsiniz

Bu konu CrazyDream tarafından düzenlendi(2007-04-18 01:28, 17 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.