Öncelikle Merhabalar. Basit olarak photoshop ile bir şimşek efecti yaratmaya çalışacağız.

1)

300x300 pixel boyutlarında

120 pixels/cm çözünürlüğünde

CMYK modunda

white arkaplanlı bir sayfa açalım.

2)

Degrade aracı ile siyahtan beyaza doğru, aşşağıya uzanan degrade atın.

3)

Filter>Render>Difference Clouds uygulayın.
(yaklaşık bunun gibi bir görüntü elde etmiş olmalısınız.)

Sonra
İmage>Adjust>İnvert uygulayın.
(resim hemen hemen aşşağıdaki şekile gelicektir.)

4)

İmage>Adjust>Levels e tıklayarak , çıkan menüye resimdeki değerleri verin.

5)

Çıkan resimin rengini değiştirip , şimşeğe daha yakın bir görüntü elde edebilirsiniz.

(İmage>Adjust>hue/Saturation)

Ve hemen hemen bir şimşek görüntüsü elde etmiş oluyoruz.

not: Sadece şimşek yapmak için kullanılılan bir kaç efecti anlattım. Daha geniş kullanımınıda ileride anlatabilirim. Tek birtanenin yapını anlatmaya çalıştım.

Bu konu cynydlan tarafından düzenlendi(2007-01-29 18:47, 17 yıl önce)
Silindi
Members
0
4, aşamadaki şimşey daha güsel :firlama
gerçekçi olmuş ellerine sağlık:bonus
çok güzel olmuş eline sağlık ...
Keşke Alıntı olduğunuda söyleseydin....
Anemon : Keşke Alıntı olduğunuda söyleseydin....

Böyle bir mecburiyet mi var?Burda kişiler bağzı şeyler paylaşıyor.Şevklerini kırmada ustunuze yok.
Aykut kesinlikle kendi hazırlamıstır bunu... ayrıca +1 Faso katılıyorum...
ııı aklımdayken bende söyliem :)

3. kademenin 2. bölümündeki resmi elde edince ctrl + u yapıyoruz bir tablo geliyor.. COLORİZE diye bi bölüm var pasif onu aktif edip ordaki renk ayarlarıyla oynayarak güzel renklere ulaşabiliyiroz..

Görüyormusunuz.Bu sitede doğrularıda söyleseniz yalnışlarıda söyleseniz bir yöneticinin yalakası olmadığınız için uzaklaştırılıyorsunuz.Şu anda bana yapıldığı gibi.Faso siteden yasak edildi.

Bu olay nedir anlıyamıyorum.Biz herzaman sizin yanınızdamı olmamız gerekir.Kusura bakmayın ama asla şakşakçı olamam.Kendi doğrularım üzerinde sonuna kadar mücadelemi sürdürmüşümdür ve hiç bir engel bunun aksini yapmama sebep olamaz.Bunuda uzaklaştırabilirsin problem deil.Problem olan sağdece senin yetkilerini kötüye kullanarak yalnışlarının yüzüne vurulması doğrultusunda otoriteni korumak için aldığın yalnış kararlardır.

Ayrıca cynydlan tekrar teşekkur ederim.Senin gibi emeklerini paylaşanların sayısı neyazikki emek işini küçümsüyenler yüzünden azaldı.

Ay

Ayrıca seni siteden ben uzaklaştırmadım kim uzaklaştırdı onuda bilmiyorum 2 uyarı almışsın. bu konuyla ilgili lucretius'a pm atarsan kimin uzaklaştırdığını söyler sana ama olayın benimle uzaktan yakından alakası yok..

Bu konu Anemon tarafından düzenlendi(2007-03-01 13:28, 17 yıl önce)
sağol tesekkur ederım guzel anlatım
Böyle bir mecburiyet mi var?Burda kişiler bağzı şeyler paylaşıyor.Şevklerini kırmada ustunuze yok.

Aykut kesinlikle kendi hazırlamıstır bunu... ayrıca +1 Faso katılıyorum...

https://www.bilgisayar.tv/d-765-Photoshop+DersleriYildirim+Yapimi.html

https://www.derinkaranlik.com/forum/archive/index.php/thread-158.html

Kimsenin şevkini kırmaya falan çalışmıyorum daha önce gördüğüm birşeydi Topic 29-01-2007 Tarihinde açılmış beni bu tutoriali 6-7 ay önce görmüştüm alıntı yapılan birşeyi kendisi yapmış gibi anlatılmasını hiç sevmem.

Bu verdiğim linkler sadece 2 tane dahada çok var aynı tutorialden anlatım olan sayfa.
Aynısı anlatılmıs olabilir anemoncum ama aykut onu kendi hazırladı.. O ssleri kendi aldı.. Kendi cizdi... vs vs.. Verdiin 2 linktede resimlerde benzemior... Aynı konuyu farklı bi dilde nası anlatsın ztn aynı seyi herkes aynı sekilde anlatır... Alıntı diil kendi ugrasıp yaptı... Birbirine benzeyen herşey alıntı diildir..

bende böyle oluyo pff :S
Tamam Flame.
İmzama ilk önce bak. Alıntı yapılmış
Sonra bende Gireyim xxx shardın scriptlerini çalayım xxx shardın sitesini çalayım üzerine editleme yapayım birazcık kendim ugrasayım yani sonra server açayım o server alıntı değilde emek verip yapılmıs bi server olsun? nasıl? mantıklı dimi?
https://www.ultima-strike.com/

O zmn sende bu topice bakarsın ok.. bi kaç ay önce acılmıstı... Alıntı yapıpta sölemedi die sucladıgın ama aslında alıntı yapmamıs arkadasım cynydlanın topicidir bu.. Kendisi bişeyi alıntı yaptıgında sölicek kadarda şerefli ve baskalarının emegine saygısızlık yapmıcak kadar karakterli bi insandır... O topici açtıgındada o ss leri kendi aldı kendi ugrası ve bana msndende söledi... Photoshopta yeterli bilgiside var ve paylasım amaclı koymus.. cok bariz kendi hazırladıgı ama ısrarla biyerden gördü ve editledi diorsun...Makinasında acıp hazırladıgı cok belli.. ilk resimde cynydlan yazıor bakarsan eger.. yani ben arkadasım burda yokken onun hakkını savunmak durumunda hissettim kendimi...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.