Son günlerde yine bir geri dönüş yaşanıyor diye gördüm ve yine yeni gelenler ip mi nasıl sabitliyecegim modemin portunu nasıl açacagım gibisinden konularla yine yeni konu açmaya başladı, bende kendi kullandıgım bir programdan sizlere bahsetmek istedim...

Programın adı Dynip Dynamic DNS Service. Program kısaca sizin her seferinde değişen ip'nizi (routerli modem kullananlar iyi bilir bunun işkencesini) tek bir yerde topluyor. Kısacası her seferinde ip niz değişiyor ama bu program ipniz değişmemiş gibi işlem görmenizi sağlıyor, size verdiği internet name ile her seferinde isteyenlerin size ulaşmasını sağlıyor...
Gerçekten de yararlı bir program ama tek kötü tarafı 30 günlük bir deneme süresi var ama ona da bir care buluruz.. ;)

Neyse geçelim programın kurulumu ve kullanılmasına;
Birinci adım...
Dynip Orjinal Sitesinin download bölümünden trial versiyonu indirip bilgisayarımıza kuruyoruz...

İkinci adım...
Kurduktan sonra programı çalıştırıyoruz ve karşımıza aşagıdaki gibi bir menu çıkıyor.. (Program pc açılınca otomatik olarak kendini çalıştırıyor ve internete baglandıgınız anda aktif hale geliyor..)Bu menude belirttiğim yerleri dolduruyoruz ve ardından menudeki load tuşuna basıyoruz ve bilgilerimiz kontrol ettirip kaydettiriyoruz...

Menu...

Bundan böyle oraya yazdıgınız hostname ve domain adresiniz isteyenlerin size ulaşması için gerekli olan bütün bilgilere ev sahipliği yapıyor..

Örnek olarak kendi açtıgınız sphere'e arkadaşlarınızın bağlanabilmesi için vermeniz gereken login

LoginServer=hostadınız.ipname.com,2593 
şeklinde olucaktır..
Bu arada orada domain seçenegi var o seçenekten istediğiniz domaini seçebilirsiniz ve orada yazan internet name'inizin sonuna virgül koyup portunuzu ekleyerek logininiz hazırlayabilirsiniz..

Şimdiden kolay gelsin...

DipNot:
Ip sabitleme ile ilgili diger konular..
No-İp ile ip sabitleme...!
Hamachi ile ip sabitleme...!

Geriside size kalmış...
Silindi
Members
0
Thx Rhu
Önemsiz...

DipNot: Resmi göremeyen olursa sağ tıklayıp resmi göster diyin...

Bu konu Rhu tarafından düzenlendi(2006-02-04 14:59, 18 yıl önce)
Daha sağlıklı bir program gibi görünüyor.

Bu konuyu sabitliyorum, diğer konuların da linkleri olması güzel. İsteyen linklerden önceden açılmış bu konulara da ulaşabilirler.

Daha sonra eklenen mesaj 32 saniye

Ellerine sağlık Rhu.

Bu konu Galentos tarafından düzenlendi(2006-02-04 12:45, 18 yıl önce)
walla topic kirliliginin giderirmesi icin ii oldu ama hala arastırcaklarnı sanmam

ellerine saglık rhu
evet ben baya bi çok denedimbu işi ama bu sfer oldu saol Rhu
Önemsiz..
İşinize yaradığına gerçekten çok mutlu oldum..
Bu arada bir problemle karşılaşan olursa özel mesaj yoluyla yardımcı olabilirim..
Program cok güzel ama scream-knigth burda sen en önemli şeyi ögrenmemişin u-s de herkes arkadastır ve burda kimseyi kafana göre tehtit edemez ve kafana göre reklam yapamassın .Rivendel ile hiç bi ilgim yoktur ama madem o kadar kendine güveniyorsun ve bu kadar adamı karsına almayı kabulleniyorsun hadi bakalım hodri meydan.Bu arada sana pm yolu ile kendi sitemide söliim bide beni istersen :)
simdi Knight konuuso onu geçin ciddiye almayında Rhu cok saol teşekkür vs yazmana grek yok arkadaşlar aetmişin ztn ...
:PPP
Gerçekten çok güzel anlatmışın..Ellerine sağlık kardeşim..

Daha sonra eklenen mesaj 1 dakika

Peki trial versyonu için ne yapabilirs?

Bu konu Musty tarafından düzenlendi(2006-04-07 15:05, 18 yıl önce)
ya beykler programı yukledim girilmiyor ya bi sorun var herhalde o programda
Eline sağLık Rhu Çok GüzeL bi Program Çok begendim Şimdi Arkadaşıla deniycem acaba Benim Server a girebilecek mi diye..Tekrar Eline Sağlık..
:alkis:alkis:alkis:alkis:alkis:alkis:alkis:alkis:alkis Rhu Tesekkurler Emegıne Saglık
:kizgi :Q

Daha sonra eklenen mesaj 42 saniye

:kizgin beyler güzel baba server yani nebula gibi ph acık bir server bilen varmı?

Bu konu metsil tarafından düzenlendi(2006-04-07 18:50, 18 yıl önce)
Ya RHU kardes,m dediklerinin hepsini yaptım, yanlız spherede serverın ip si yoq olarak gozukuyor -9 hatası veriyor deisik bi ip cıkıyor ama olmuyor yardımına ihtiyacım var bana ulasırmısın lütfen msn = [email protected]

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.