Arkadaşlar şu sıralar biraz fazla konu açtığımı biliyorum sitede sürekli bakıyorum ama bulamıyorum.Yardım edende pek olmuyor.Bir kaçtane soru soracağım size daha önce server açmış vede bilgili kişilerin cevaplamasını tercih ederim.

Mesela siz bir server açacak olsaydınız, hangi SPHERE versiyonunu kullanırdınız?
Oyuna girerken kullanacağınız Client versiyonunu kaç yapardınız?
Serveri tek başınızamı yoksa bilgili bir arkadaşınızla berabermi yapardınız?
Sphere.ini ayarlarını sizmi yoksa iyi anlayan birinemi yaptırırdınız?

Bana bunların cevabını söylebilecek bilgili birini arıyorum.Bu işleri yapmaktan iyi anlayan biri benimle Owner olarak çalışabilir.Tabi bu sizin isteğinize bağlı.
Ve şu GM'ler duvarların içinden geçiyor.Onu nasıl yapıyoruz?

Şimdiden yardımlarınızı bekliyorum.
Benimle çalışmak isteyenler msn adresimi ekleyebilir.

MSN:[email protected]
Master
59.2997
1) en stabil ve stabil olan en güncel sürümü kullanırdım.
2) sunucunun yapısı, konseptine göre değişir bu.
3) bu da ikinci soruya verdiğim cevapla aynı olduğu için yazmaya gerek yok.
4) başkasına yaptırmak hiçbir suret ile güvenli olmayacaktır. kişi hiç bilmiyorsa bile en yakın kaynaktan öğrenip kendisi düzenlemelidir.

ve son olarakta statik olmayan duvar ve eşyaların içinden geçmek için karakterin body'sini c_man_gm olarak değiştirmelisin.
Mesela siz bir server açacak olsaydınız, hangi SPHERE versiyonunu kullanırdınız?
Oyuna girerken kullanacağınız Client versiyonunu kaç yapardınız?
Serveri tek başınızamı yoksa bilgili bir arkadaşınızla berabermi yapardınız?
Sphere.ini ayarlarını sizmi yoksa iyi anlayan birinemi yaptırırdınız?

Bana bunların cevabını söylebilecek bilgili birini arıyorum.Bu işleri yapmaktan iyi anlayan biri benimle Owner olarak çalışabilir.Tabi bu sizin isteğinize bağlı.
Ve şu GM'ler duvarların içinden geçiyor.Onu nasıl yapıyoruz?

CEVAPLAR

1) 0.56b Sphere Kullanmanı Tavsiye Ederim
2) Genellikle 2x veya 3x clientler tercih edilir
3) Eğer hiç bilgin yoksa server açma!
4) 3.sorunun cevabının aynısı!
5) Gm'ler duvarlarn içinden geçebiliyor evet .. .body c_man_gm yaparsan sende geçebilirsin iyi akşamlar
Adept
4.3
1. Slothere'in dedigi gibi en güncel sürüm en iyisidir, 55r'de remote'u ele gecirebilecegin aciklar bile vardi.
2. Oyuncu kitlesi süphesiz 2x clienti tercih ediyor. Ancak performans ve güvenlik acisindan en güncel client en iyisidir ayni Sphere sürümünde oldugu gibi.
3. Eger hicbir bilgin yoksa veya bu isi üstlenebilecek iyi bir arkadasin yoksa, girismemek daha mantikli. Veya en azindan bu isi üstlenecek kisiyle sürekli görüsebilme imkanina sahip olmalisin, ki bu bile saglikli bir cözüm degil.
4. Sphere.ini ayarlari cok zor bir sey degil.
Walla ne diyim tüm sorunlarıma çareyi buldunuz :)çok teşekkürler.
Server açmayı bilmiyorum denemez daha önce 3 kişi ile yapmıştık.Şuandada tanıdık biri var öyle o yardımcı olablir.
Çok sağolun arkadaşlar..
1 - 2 - 3 - 4 - Soruların cevaplarına sadece... Ben Olsam açmazdım bu konuda bilgi sahibi olmadan en bilgili script bilgisi olan birisinide alsan ne yaptığını anlamadıkdan sonra "OWNER" egonu tatmin etsen ne olur ;)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.