Gemi ve ev anahtarları , gemi kaldırıldıktan sonra silinmiyor da save alınınca otomatik siliniyor.Bununla birlikte console da önemsiz de olsa rahatsız edici bir hata veriyor.Bunu düzeltmek için gemi kaldırıldığı zaman o linkli (yani geminin linki)copper keylerin silinmesini istiyorum,fakat denemeler sonucunda bir türlü başaramadım.

Başarabilecek olan varsa yardım bekliyorum.

Ayrıca i_key_copper objesini tüm scriptlerde aratmama rağmen bulamadım.Bulabilseydim onun üstünden bir fix yapabilirdim.Yerini bilen varsa o da çok makbule geçer.
src.findtype(t_key).remove

Kodu budur fakat bu çantada anahtar türünde olan herşeyi siler bunu link kullanarak yapabilirsin yada anahtara tag verirsin işte bu tag eğer çantada herhangi bir itemde bulunuyosa o itemi sil diğebilirsin türşü türlü yöntemleri var yöntemler yavaş yavaş yağmaya başlar ;-)
Çantadan silerek pek sağlıklı olmaz. Bu hata eminim ki çoğu kişide vardır ve çözüm bulunması geniş bir kitleye fayda sağlayacaktır.Araştırmalar sonunda çözümünü ne Türk platformlarında ne de yabancı platformlarda bulamadım.

Kişi anahtarı bankasına atabilir veya yere atabilir.Dünya üzerindeki tüm o linki taşıyan copper key idsindeki itemler silinmeli.

İlgi ve alakan için teşekkür ederim re-hash.
Gemin olduğunda senin üstüne bir memory eklenir bu memory'ini serial'i senin anahtarına link olarak işlenio işte sorgulat bunlar birbirine uyuşuosa çantandaki yada bankandaki anahtarı sildir.
Silindi
Novice
3.3
O hatalar bi sorun yaratmaz.O hataların sebebi de zaten malum anahtarın linkin de yazan uidin olmamasıdır.Dolayısıylada silinir.
TheRaskol uğraştığın için teşekkür ederim,fakat durum yine aynı. Michaell senin de dediğin gibi bir sorun yaratmaz,varsa çözümü console u gereksiz errorlardan kurtarmak istemiştim.Görünen o ki mevcut bir çözümü yok.Peki herkes mi böyle kullanıyor?

Death Bringer verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
Silindi
Members
0
Mutlaka vardır.Anahtarları verirken uidlerini bi taga kaydettirirsin gemiyi kaldırdıgında o tagdaki uidlerden sildirirsin zor şeyler değil ama gereksiz.
Expert
34.0001

[FUNCTION f_remove_keys]
FOR 0 <SRC.FINDLAYER.21.RESCOUNT>
IF (<SRC.FINDLAYER.21.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).DISPID>==i_key_copper)
IF (<SRC.FINDLAYER.21.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).LINK.TYPE>==t_multi)
TRY UID.<SRC.FINDLAYER.21.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).UID>.REMOVE
ENDIF
ENDIF
IF (<SRC.FINDLAYER.29.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).DISPID>==i_key_copper)
IF (<SRC.FINDLAYER.29.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).LINK.TYPE>==t_multi)
TRY UID.<SRC.FINDLAYER.29.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).UID>.REMOVE
ENDIF
ENDIF
ENDFOR

ev anahtarları konusunda şöyle bi komut kullanıyorum. dialog da evi kaldırman gereken yere F_remove_keys yazman yeterli.denemedim ama gemidede çalışıcaktır.
Kell ben de tebrik ediyorum.Evler için uygulandığı zaman kusursuz çalışıyor,fakat gemiler için işlemiyor.Şimdi evlerle gemilerin farkını araştırıp bir çözüm arayacağım. Evlerde sorun tamamen çözüldü.Herkes güvenle şu şekilde kullanabilir ;

Housing.scp içinde değiştirip kell'in verdiği function'ı herhangi bir yere eklerseniz sorundan kurtulursunuz.
[itemdef i_redeeder]
id=i_memory
weight=0
layer=layer_special
type t_eq_script

On=@Equip
F_remove_keys
cont.sysmessage Ev kaldiriliyor, lutfen bekleyin.
timer 2

On=@UnEquip
cont.newitem <more2>
cont.act.attr 04
cont.act.bounce

On=@Timer
remove
return 1
Expert
34.0001
yanlışlık olmasın function Noxier in galiba.
Silindi
Expert
34.0001
Şunu deneyin!

ship için

[FUNCTION f_remove_keys_ship]
FOR 0 <SRC.FINDLAYER.21.RESCOUNT>
IF (<SRC.FINDLAYER.21.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).DISPID>==i_key_copper)
IF (<SRC.FINDLAYER.21.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).LINK.TYPE>==t_ship)
TRY UID.<SRC.FINDLAYER.21.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).UID>.REMOVE
ENDIF
ENDIF
IF (<SRC.FINDLAYER.29.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).DISPID>==i_key_copper)
IF (<SRC.FINDLAYER.29.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).LINK.TYPE>==t_ship)
TRY UID.<SRC.FINDLAYER.29.FINDCONT(<LOCAL._FOR>).UID>.REMOVE
ENDIF
ENDIF
ENDFOR
TheRaskol, KeLL ve fonksiyonun yaratıcısı Noxier'e teşekkürler.Herkes güvenle kullanabilir.Elinize sağlık.
geminin ortasından remove çek save at aynı hata gene çıkar.
Silindi
Novice
3.3
Bir player geminin ortasından neden remove çeksin ki? :huh
Hata vericek şeyi söledim ben xD

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.