Arkadaşlar harita üzerindeki bütün evler bi anda siliniyor ve server backup yapsamda evler geri gelmiyor sorunu ne yaptıysam çözemedim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
Bir anda derken nasıl oyunu açıyosun yanından geçerken mi siliniyor yoksa oyuna girdiğinde hiç bi ev görünmüyor mu ?
Harita üzerindeki evler bir süre geçtikten sonra yok oluyor sanki hiç kurulmamış gibi

Bu konu gozztepe1925 tarafından düzenlendi(2012-07-14 03:02, 11 yıl önce)
Evler derken britainde vs bulunan kendiliğinden olan evler mi yoksa oyuncuların kurduğu evler mi oyuncuların kurduğu evlerse sorun house scriptindedir.
Oyuncuların kurduğu evler de house scriptini nereden teğmin edebilirim bu 1 sefer değil birçok kez oluyor
Bence bu kaybolan evler Senin sphere ile alakalı ola bilir scrpt'ini paylaşırsan buraya yardımcı oluruz
vallaha 3 sene önce bi tane bug vardı minaxda oyuncu bişey yapıp evleri siliyodu. İnan ne kadar hafızamı patlatsam da hatırlayamadım :S Ama hani böyle tek tek silinme gibi bir durum söz konusuysa bil ki bi tane player yapıyo bunu tableya tıklayıp biyere tıklıyodu falan filan. Kendi evinin tabelasından kaldıra basıp çıkan menüyü onaylamayıp diğer evin tableasına çift tıklıyodu link ona geçiyodu kaldır diyince o diğer ev kalkıyodu gibi bişey hatırladım bu yazıyı yazarken :D bunu bi dene bakalm sunucunda.
agent ransakca link.remove, <more1>.remove tarzı her şeyi araştır bi sıkript buglıdır dolaylı yoldan siliyodur
Üşenmedim eski dosyaları karıştırdım ve fixi buldum :D Hafıza çok garip bişey ya bugu hatırlamakla kalmadım bugu yapan adamla aramda geçen dialogu bile hatırladım asdasd :D

Evi devret, Evi kaldır gibi buttonları arat ev scirptinde ve aşağıdaki kodu buttonun başlangıcına ekle. Bug un sebebi buysa silemez artık.

if !(<src.uid> == <src.targ.link.more>)
src.sysh_trk Tabelasına son tıkladığınız ev size ait değil.
return 1
endif

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.