Öncelikle herkese merhaba;
Ben Nebula Ultima Online serverında UO hayatına başlamış çok eski oyunculardan biriyim.Bazı talihsizlikler yüzünden kapanan ilk göz ağrım Nebula Türkiye'nin en iyi UO Shardı idi.Hala da öyle benim fikrime kalırsa.Bazı küsen oyuncular oldu Nebula'ya,PH olmadığından kasmak zor geldiği için tercih etmeyen arkadaşlarımız var genellikle fakat Türkiye'de en kaliteli servise ulaşabilecek tek server yine NEBULA'dır.Şu anda player sıkıntısı çekmekte olan Nebula ülkemizde Ultima Online oynamak için 2 alternatiften biri.Gözünüzü korkutmasın skiller statlar,biz zamanında harçlığımız 2 milyonken de saatlerce oynadık Nebula'da servera girebilmek için sıra bekledik PVP Turnuvasını milli maç gibi bekledik..Ama Nebula'daki kaliteyi hiçbir yerde yakalayamadık.Bu yazıyı okuyan tüm arkadaşların serverlarında oynamışlığım,hatta stafflık veya scripterlik yapmışlığım vardır.Ama ben hala Nebula diyorum,yine,yeniden..Eğer Ultima Online oynamayı seven ve uzun süre kaliteli bir ortamda oynamak isteyen arkadaşlarımız varsa Nebula'ya bekliyoruz.Oyuncu toplamını ortalama 150'den 350'lere taşımamıza yardımcı olun,uyuyan devi uyandırmamıza..

Sevgiler,iyi dileklerle..
:S aslında harbiden bıktım artık server beklemekten tmm geliyom wait

üyelik aldımda kontrol edilicek falan diyo şimdi ben save gibi bişey mi beklicem yoksa staffmı onaylıyıcak ?
bu yaptığın reklamdır.böyle şeyleri yetkililerin düşünmesi daha sağlıklı olur,150 playerdan 350 ye çıkaralım diyorsun :) şuan nebuladan başka hiç bi server 150 değil zaten.Reklam yapma yeri değil kısaca mesajını silmeni tavsiye ediyorum
Marlok büyük ihtimalle save ile veya en geç 1-2 saate kadar hesabın açılacaktır.

@Berkanu ben bunu yapmayı gerekli gördüm eğer rahatsız olduğun bir nokta varsa şikayet edebilirsin saygıdeğer arkadaşım.Türkiye'de ve dünyada Ultima Online son demlerine yaklaşıyor,Nebula kalitesiyle tanışmaya herkesin hakkı var.
yetkililer uo kalkındırıcak bişey yapmak isterse , bu reklamı kaldırmazlar çünkü nebula gerçekten kaliteliydi. hala öyle. ph nin olmaması servere , sabırlı , küfür etmeyen seviyeli playerler getirir. çünkü adam kasmak için o kadar uğraşmıştır ki küfür ederse 3 uyarı 1 ban cezası yeme ihtimalini düşünür. Statları saymıyorum bile. ph ve statlar runuo gbi
yeni client geldikden sonra kışa bizde başlıcaz arkadaşla sanırım.

daha önce oynadım fakat bıraktık. umarım bir şeyler değişir
Aslında en eğlenceli server kasılması güç serverdır ve artık Nebula ismi efsaneleşmiş ben bunu düşünüyorum adamlar iyi iş çıkarmasaydıda zaten böle bu kadar anılmazdı ben tebrik ediyorum valla açanları da emeği geçenleri de
Sahiden Önumuzde tek saglam tek uo dan zevk alıcagımız yer var oda nebula ama kıymetini bılmıyoruz o ayrı yazık
İlla Nebulami ? Revolationla Birlesildi demisti Amma ?
Nebula kapalı iken eski kullanıcı bilgilerini Revolution UO Shard'ın kullanmasına izin verdi.Hiç olmazsa Nebula'nın eski player'i yine kendisi gibi eski ve sağlam bir serverda oynayabilsin diye.Ama Nebula geri döndü ve 1 senedir hizmet veriyor,yeni oyuncu arkadaşlarımızın katılımıyla efsaneyi tekrar canlandırabiliriz ve emin olun Türkiye'de Nebula'da oynamak UO'yu kalkındırmakta atılacak en büyük adımdır.
ahah abimi cok izlemişimdir nebulada arcadiada beyler ya artık player lar biraz run uo ya kaydı brsıda bıraktı. bende bırakıcam sanırsam. herzaman nebula gibi bir serverda oynamak istemişimdir ama bilmiyorum ya. kasmasının zorluğundanda değil eski tadı alamassam bir daha uo ya girmicemi düşünüyorum . bu arada reklam vs demeyin allah aşkına herkes biliorki nebula gercekten bir efsaneydi. bu arada nebula die demiorum bu başka serverda olabilir bence artık dış ülkelerdeki gibi türkiyede uo oynayan elit playerların bir serverda birleşmesi lazım buda nebula en uygun gibi olursa bende liseye yeni geçtim sınavım yok önümde yeni client gelsin başlıcam ve benim gibi cogu arkadaşımı başlatmaya calısıcam. Saygılar... emir.

*eklenti..
bu arada nebula u-s ye ve dier s-w vsvs uo sitelerine reklam verse eski günlerine dönüceğine inanıyorum..
Nebulanın bu kadar tanınmış olma sebebini ben nebulanın ilk dönemindeki bilgisizliğe veriyorum. Herkez server açmayı , script yazmayı veya ultimaonline ile ilgili herhangi bilgileri bu kadar iyi bilmiyorlardı. Bu adamlar erkenden öğrenip erkenden yaptıkları için herkez 1-2 server arasından burayı tercih etti. Serverların az olması sebebiylede büyük player kitlesine hizmet verdi başlarda hatta yetmedi 2. serverını açtı [ Locus - Quann döneminden bahsediyorum ]

Fakat şimdi herkez çok basit bir şekilde server açmayı öğrendi script yazmayı , oyun için komutları vs öğrendi ve şimdi daha iyi fakat günümüzde fazla server olmasından dolayı kendisinin varlığını herkeze gösterememiş serverlar bence yok değil. Nebula stafflarının seviyesini bilmiyorum ego tatmin etmek vs gibi bir davranışta bulunup bulunmadıklarınıda ama seviye düzeyi iyi olan staff kadrosuna sahip server(lar) günümüzde bulunmaktadır.

Nebulanın reklamını yapıcağım diye nebula efsane diye nebula kral nebula en iyi derken lütfen diğer serverlar hakkında olumsuz düşünceler oluşturmayın.
dedim ya bu nebula olabilir başka server olabilir playerların bir yerde toplanması lazım . yşm 16 oynarsam en fazla 3 yıl daha oynarım ki bu 3 yılı 1 - 2 yıllık serverlarda gecirmek istemiorum. zaten pwp serverlarına girmez oldum artık. herneyse ama ben inanmıyorum türkiyede öyle saglam bir server olduğuna neresi varki cok server bekledim cok ümitler bagladım girdim servera 3 online :( ben player olmayan yerde duramayan biriyim. biliorum player hic bi zaman kaliteyi göstermez ama bu huyum var i$te :S
Diğer hiçbir server hakkında olumsuz düşünceler oluşturacak iletilerimiz yok gördüğün gibi sevgili arkadaşım.Sadece bildiklerimizden ve Nebula'nın potansiyelinden bahsediyoruz.Şu anda "player sayısı iyi olsa" 2 server (Nebula ve Revo) 'dan başka hangisinin kapanmayacağına güvenip oynayabilirsiniz? Dedicated server fiyatlarını da biliyorum,3 günlük bebelerin scripterım ben diye piyasaya atlayıp 2 haftalık serverlar açtığını da biliyorum.Gördüm geçirdim kendimce..Oyuncu kalitesi bakımından da Nebula diğer serverlardan biraz daha farklı geliyor.Belki de benimsemekten kaynaklanıyor ama 10000 lerce kişinin söylediği,kişisel bir yanılma olamaz sanıyorum.
Nebulanın kapanmayacağına nerden emin olabiliyorsun peki ?

Oranın sahibide bi insan oğlu değil mi ?

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.