Britanyada Brit bankla iskele arasında bulunan boş odalara bakıodum aklıma ilk burlara vendor kursak playerlar burdan 150k ya satın alsalar vb... şeyler düşündüm ...

daha sonra aklıma aniden bi fikir geldi ...

Neden bi meslek vendoru playerın olmasın dedim (örneğin:Barben Terzi Demirci .... )
Olay şu Kendi serverınızdaki bi Terzi Npcsi bi kumaşı 5k dan satıyo Adam kendi vendorunda bu sayıyla oynayıp 4k yapıyo veya boyayı server npc si 10k ya satıyo player vendoru 8k ya satıcak gibi ...

Sizce nasıl olur ve birazda yardım istiyorum :D Çünkü baya zor bi şey :D

Fikirleriniz nelerdir ???
bumu zor bişe :D vendor sistemini yer değiştirt Aynı
çanta şeklinde değil normal terzi npcsi şeklinde açılıcak
Paperdoll Gibimi ? Paperdoll Gibi olsa bile bu zor bişey Değilki :) biraz ayar Gerekli Bilgi Kapsamımda Npc ler fazla yer almıo ama bi denerm
ii fikirde gereksiz
gereksiz falan değil bence :) player bundan ekmek parasını çıkarıcak eğer olursa güzel olur :) Rp serverlar için ideal bi şey pvp ler için değil tabiki :)
Sen Yaptın mı bu arada StaticLeri ?
nasıl olucak bilen varmı acaba ???
@xenox

yapılır dert etme :D
:D ins
:D:D
Yapması zor bir şey degil ama biraz kötü olur.Bunun yerine bu fikri biraz daha geliştirebilir daha güzel bir hale getirebilirsin.Mesela bir pazar alanı yaparsın britain'in içerisine.Ama her pazar yerinin bir yeri olur elbet.Sende kareler içinde yaparsın.O kareyi kiralamak 150 k diyelim haftalık tabi.Adam orayı kiralar ve orada ürünlerini satar.Mesela biz eskiden balık tutar balıkları satardık.İyi para getirirdi.Gercek playerlara tabi.Sonra mage robe ve benzeri şeyleride.Yani sen bunu biraz daha genişletebilirsin.Daha güzel hale getirebilirsin.
bunu 1 yıl önce düşünmüştüm daha çok rp serverlarına hitap eden bir sistem. olacak şey şu.

tüm vendorlar kaldırılır serverdan ve kiralık dükkanlar olur 1 haftalık tabelalara basılır kiralamak istiyorum şeklinde. içeri mesela tailor vendoru konur ister normal pv şeklinde ister npc şeklinde. o vendor adamın olur. ama sadece tailor itemları satabilir. mesela mesleğe göre gider bide farm satın alır orda kasapsa inek tailorsa koyun yetiştirir. Farmlar hep aynı fiyattadır ve bu farmların içinde mesela çiçek dikme yerleri olur. bu dikme yerlerinde meyve sebze yetiştirebilirsin. sonra magery içinde aynı şekilde mandrake yi sülfürü fln tarlada yetiştirebilir.(sülfür daha çok volkan kenarlarında olur yaptığım rpye uygun olmadı ama kolaylaştırmak için...) gider magery vendorda satar. playerların işlerini kolaylaştırmak için ilk 1 ay vendorlar olabilir. daha sonra kaldırılır ve haftada bir değişir buralra. haftada bir olmasıda tekel olmaması için piyasanın. diğer şehirleri canlandırmak içinde mesela britin kirası 150k olur skaranın kirası 70k olur. skaradaki adam britdekinden ucuz satarki müşteri çekebilsin. yazılamaz mı yazılır ama çok uzun iş. baya detaylı planlamıştım hayalim bu benim. zaman bulursam yazıcam :D
Marlock : bumu zor bişe :D vendor sistemini yer değiştirt Aynı

Her Konuyu Çok Biliyormu$sun Gißi Konu$uyorsn.Fakat ßi Konuda Yardım Ettigini Görmedim.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.