Playerlara çift tıklamayı kapat.Belki oradan halledebilirsin.
Teot ile alakası olabilir mi?
Sanmıyorum teotla alakası olacağını Dogan sen kimsin bu arada ben seni tanımıyom :D cok zor durumdayız felan
:asik2
bugu şöyle anlatıyım belki lazım olan arkadaşlar çözer

Arkadaşın sunucusunda şu item stonelerden vardı. Item stonedeki eşyalardan kumbara menüde var ama scriptsel olarak sunucuya dahil değil.

Herhangi bi oyuncunun çantasına çift tıkladığımız zaman <act> olarak oyuncunun çantası işaretlenir. Bizim zeki oyuncularımızda kumbaraya tıklayıp çantayı kendilerine alıyor.

Scritpsel olarak :
<act> = düşürülecek çanta ( gidip snooping yaparmışcasına çift tıklıyor )

taştaki menüde :
src.newitem i_kumbara // i_kumbara diye bir item olmadığı için son tıkladığımız act neyse onu alıyor
src.act.bounce
Noxit.
Hı tamam bu arada bug fixlendi haberiniz olsun :) Noxit Fixledi teşekkürler noxite(dogan)
Bizim hakkımız yendi :)
Clienti indir , bugu bul , bugu haber ver , fixleme yöntemini söyle oh.. :)
Nemesis Sanada çok teşekkür ederim :) 2 Nizede + U-s Puan .:)
Nemesiss'e katılıyorum.
Evet o sorun benimde ilk UO zamanlarımda başıma gelmişti. Bir itemi stone'den kaldırırsanız ve "act.bounce" olan kısmını silmezseniz önce çalmak istediği şeye tıklıyor çift sonra o almak istediği şeye buttona basınca pıt o tıkladığı dclick çantasına düşüyor. yani "act.bounce" yi silmediğinizden ötürü.
:)
Bişi soruyum src.act yerine new kullanırsakda bu sorun meydana gelirmi? Yani ben serv.newitem kullanıyorum ama aralarda src.newitem olabilir bunun altında şu şekilde:

src.newitem i_kumbara
new.cont <src>

gibi yaptığımız zaman sorun bundada çıkarmı?
IF !(<SERV.ITEMDEF.i_kumbara>)
src.sysmessage @50,0,1 Bu esya kullanima kapatilmistir..
serv.log DIKKAT : Kumbara - i_kumbara idli esya bozuk.
return 0
else
...
...
endif

gibi yaparsan daha sağlıklı olur
Sorun çözüldüğüne göre hadi hayırlı olsun

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.