Mondain&裟s Legacy sürümünü çektim kurdum sphere açılıyor ama clienta girip bilgilerimizi girip ok dediğimizde there is some problem communicating with Origin.Please restart Ultima Online and try again gibi bişeyler diyo açılmıyor :(

sonrada sphere consolemde şunlar yazıyor:
ERROR:16c:Bad Login 13 (Unencrypted client not permitted. See the USENOCRYPT setting in sphere.ini)

YARDIM EDEN YOK MU?? :(

Bu konu Raven-X tarafından düzenlendi(2008-05-26 16:31, 15 yıl önce)
Ml yi yuklediğin klasorun içindeki client.exe ile giremezsin o client sadece OSI ' ye girerken kullanıldığı için.
Dosyalar bölümünden istediğin clienti indirip uo klasorunun içine attıksan sonra login.cfg yi düzenleyerek girebilirsin...
client versiyon 2.0.3 yaptım yine olmadı :(
O Hatayı 203 te Verdıgını Gormemıstım 5xlerde Oluyo Sanıyodum Bendede Olmustu..Cozumu Full Pacht..
arkadaşın hatası sphere.ini'den kaynaklanıyor.
Ozaman En Basa Agree=1 KoyucaK
ERROR:16c:Bad Login 13 (Unencrypted client not permitted. See the USENOCRYPT setting in sphere.ini)

Sphere.iniden kaynaklanan bi hatadan ( client tanımlamaması ) dolayı client ile sphere arasındaki bağlantıyı sağlıyamıyor sphereserver.net den kullandığın emulator e ait sphere.ini yi indirisen sorununu halledebilirsin.
inş hallederim....ama ml den vazgeçtim :D aos a devam edicem :D
Raven-X : inş hallederim....ama ml den vazgeçtim :D aos a devam edicem :D

Güzell =)
Silindi
Apprentice
2.1
unknow : Ml yi yuklediğin klasorun içindeki client.exe ile giremezsin o client sadece OSI ' ye girerken kullanıldığı için.
Dosyalar bölümünden istediğin clienti indirip uo klasorunun içine attıksan sonra login.cfg yi düzenleyerek girebilirsin...

Alakası yok ben ordaki clienti kullanıyorum tek yapmam gereken sphere.iniden client versiyonunu değiştirmek o kadar... Mesela son yaptıgım patch 5.0.6d diyelim sphere.ini'de clientverion=5.0.6.d yazmıyorum 5.0.6 olarak yazıyorum ve çok rahat girebiliyorum orjinal client kullanabiliyorum iş login.cfg'de bitiyor... ve verdiği orjinal client hatasına gelince yine aynı mantık ama bazen 4x'lerde falan sorun yaratabiliyor istediğiniz kadar değiştirseniz bile ayarları ondan 2x'lerden sadece 2.0.3 yada 5x surumlerinin hepsini kullanıyorum ve sıkıntı çekmiyorum...

Son olarak ML-AOS'tan her zaman daha iyi artık çoğu kişi ML kullanıyor sakın yanlış anlamayın herkes demiyorum dikkatinizi çekerim ÇOĞU kişi
Ml iyidir. Bende ML kullanıyorum.
ml olsaydı kullanıcaktım :D
SphereCrypt.ini de sorun olabilir Client - SphereCrypt.ini İle alakalı
işte SphereCrypt yi nasıl düzelticem??
Sphere.ini den usecrypt ve usenocrypt ayarlarının ikisinide 1 yapıp , clientversion seceneginide su sekilde kullan arkadasım tamamdır.

// What client protocol version used
// Comment out the ClientVersion line to allow any client that is supported.
//ClientVersion=2.0.3

// Set this to 0 to allow login to encrypted clients
UseCrypt=1

// Set this to 1 to allow login to unencrypted clients
UseNoCrypt=1

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.