Ölüyü fazla kurcalarsan ya osurur ya da s.çar (: Benim böyle birşeyden haberim yoktu. SVN değil de, mevcut son release i kullanıyorum. SVN de hoşuma giden 2 trigger haricinde ilgimi çeken bariz şey olduğunu da söyleyemem hani. Dediğim gibi, pirince giderken evdeki bulgurdan olmaktan farksız herhalde. Geliştiricem derken ne hale geldi. Açık kaynak kodlu olmaması da cabası. Bırak insanlar (!)devam etsin.
bu arada başlığı açtığım ayın 1 ay öncesinden beri en ufak bir update yok
Neden bilmem ama RunUO üzerine yoğunlaşma isteği geldi bir anda. Halbuki sunucu açmakla uğraşmıyorum -.-'
Şu pol server'ı bi açmayı başarabilseydim (:
uox3 diye bi emulatör buldum bakalım görücez artık zamanla.

Birde şu site var.
https://www.smithysanvil.com/

Bi'dünya UO Emulatörleri var ama linkler kırık :/
önemli olan emulator değil, emulatore verilen destektir. ve resmi destek veren de artık kalmadı.
https://www.uox3.org/forum/viewtopic.php?p=11499#11499

Wed Dec 14, 2011 11:31 am

Beni cezbeden şeylerden biri de bu tarih.
uox3'le uğraşmak hep içimde ukte kalmıştı. ama bu saatten sonra da uğraşamam anca seneye artık. açık kaynağı c++ olan tek emulatördü sanırım.

bu arada tarih cezbetmese bile en azından kaynak kodları cezbedebilir.

Bu konu Xantier tarafından düzenlendi(2011-12-18 06:00, 12 yıl önce)
Uox3 üç'ün all in one paketini indirin son versiyonu sallayın içine çalıştırın. Ama dikkat edin uox.ini olması gerek oradan ultima yolunu tam doğru seçiniz.
Bir ara baya kurcalamıştım oldukça iyi bir emülatör.Fakat runuo 'nun yanında Uox3 zayıf kalan bir emülator.
valla uğraşsam sadece bütün her şeyi kaynak kodlarına gömüp açardım serverı. biraz da optimizasyon bilgisiyle c++, c#'ı ezip geçer. kast etiğimi anladınız sanırım. ayrıca c++ ile yazılmış şeyin linux tabanında da çalışması hız açısından cabası.
Adept
4.3
Xantier:
valla uğraşsam sadece bütün her şeyi kaynak kodlarına gömüp açardım serverı. biraz da optimizasyon bilgisiyle c++, c#'ı ezip geçer. kast etiğimi anladınız sanırım. ayrıca c++ ile yazılmış şeyin linux tabanında da çalışması hız açısından cabası.

Kesinlikle dogru.
sourceleri compile edebildim vs2008 ile. biraz bakayım ilgimi çekti. eski clientlerde freeze yaratıyor çözebilirsem 10 numara.
Hani ne yalan söyliyim diğer emu.lara göz attıkça, sphere'nin kıymetini daha iyi anlıyorum :asik2
ben alıştım ya. sourceleri de 2x clientlere göre düzüyorum. zevkli geldi.
Expert
34.0001
bence artık ilgilenecek daha değerli işler olmalı uo'dan başka :)
Ne gibi? Nişanlanmak, Haziranda evlenmek gibi mi? Boşversene :) ahahaha yandım ben yaaa..

şaka şaka pişman değilim (:

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.