Neophyte
-1.7
bence özel canavarlar yap oraya bi teleporter scripti yap o kolyeyı giyince cantana bi item versin inivis equipini ayarla cantanda o item yoqsa geçilmesin varsa geçilsin ve ordan kessınler ve bence orası marklanmasın onu ayarlayabilirsen çok iyi olur senın acından!
:) uok o dedıgım olur da bıraz zor onu gectım yukarıdakı verdıgım scp de o kalkanı gıyen kısıye bırı sı vurdugunda vurulan damagenın yarsıın gerıye teptırmesı yada tamamnıı farketmez yanı
Neophyte
-1.7
nsl zor cok kolay olur bence

[itemdef i_25te1]
id=i_teleporter
Name=25 te 1 cikan

on=@create
color=0455
attr=attr|static

on=@dclick
src.sysmessage @0481 xxxx Kolyeyi giydiyseniz geciniz!

on=@step
src.go alan adı yada kordinatları

bunu yaptım ama bu hiçbirşey istemeden atıyor bir event ayarlarsan olur yada equip fln ayarlarsan onun nsl olugunu tam bilmiorm!
ya sacma o ıs dalga gecme lutfen adamın ısı yok gecıcek oraya kolay cana kesıcek ne anladım o ısten ozaman arkadan bırı gelıp bu adamı eksemıcek adam gonul rahatlıgıyla ıtemını kasıcak sacma sacma o dedıgın

[itemdef i_01bc3]
defname i_shield_borg
name Borg of Quagmire
armor 250

on=@create
hitpoints 9999
color 0a1a1e

bu shıelde karsıdan gelen damageyı aynen gerıye yansıtmayı yapabılecek arkadas varmı ???
Neophyte
-1.7
o senın dediğin imkansız arkadaşım yapıcaksan bole yapman lazım
flagıyla uğraştırma bak axisi aç flags bölümüne gel orda reactive armoru bul yanda bi sayı çıkar sonra

on=@equip
src.tag.flaglar <src.flags>
src.flags osayı

on=@unequip
src.flags <src.tag.flaglar>

al istersen + bi damage istiyosan da eventle verdircen damage le
Administraktor ben kısaca anlatıyım çok zor diil..
equip altında bi event ayarlıyorsun eventtede şunu veriyorsun
on=@gethit

napcaz lan :D
dimi kaldın :D bende ondan girmedim orasına act mi olur saldıran? öle oluyosa act.damage {7 11} yaparız olur
yok damage olarak versek sorun yok ben şunu düşündüm sen bana vurdun mesela dur lan buldum galiba
hani bazı serverlarda şey yapıyolar vurduğunda npcnin tepesinde kaç hp aldığı yazıyor onu nası yaparız onu bi bul bana ben getiricem gerisini..
kesin act ya :D

on=@gethit
message <act.damage>

başka çare yok :D bilenler çıkar ama heralde:D
on=@gethit
src.hits hits + <eval <act.damage>>
act.hits hits - <eval <act.damege>>

denemeden bu kadar sallanıyor bi denesene bunu :D eventin altında..
nabtırdın abicim sen adamın canı gitmezki karşının verdiği damage kadar canı artar adamın
tmm zaten traktorde bizden şunu istemiyormu Basic a3ron'a vuruyor a3ronda kalkan var a3ron damage yemiyor tüm damage'i Basic'e çeviriyor..Basic'in kafası a3ron tarafından Delucia civarında sallandırılmıştır..

diyorsan ki sen adama + <eval <act.damage>> verdin e tamam şöyle yap hits <str> :D
yani mantıken aynı o diyoki adamın vurduğpunun yarısı

on=@gethit
act.hits hits - <eval <act.damege/2>>

dersek yada

on=@gethit
act.hits hits - <eval <act.damege> /2>

böle olur işte çözdükmü ne eğer actse böle bişi
ben yarısı dediğini duymadıydım yarısı ise dediğin gibi birde kendi hitsinin düşmesini istemiyorsa dediğim gibi hits <str> yapabilir yapacağın bi event yzmak gethit altına bunları yazmak equipte eventi vermek unequipte kaldırmak :D oldu galiba be act değil bct olsan ne fark eder yürü bee

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.