Arkadaslar söyle Bisey dusundum Olmasi muhakkak Ama nasil yapabilicegimi tam anlamiyla bilmiyorum.
Elimizdeki Pvp Silahlariyla (katana,kutlas,kriss,spear vs vs vs ) pvp yaparken Karsi Oyuncunun Üstünde Yediği damage Cikmasi.. bunu Nasil Yapabilicegimi Söylerseniz Cok Harika Olur + Bence Hem Görsellik Acısından iyi olur hemde Serverda Silah dengelerini İyi Yapmış olurum diye düsünüyorum..

Bir Konu Daha acmak istemedim Mesela Spear gibi Uzun silahlara 2 kare farkı gibi bişey yapamazmiyiz yani 1 kare daha uzaktan vurmasini saglayamazmiyiz.. Sunu demek istiyorum Katana gibi bi silah la pvp yaptigimiz kisinin dibine girmemiz gerekiyo vurmamis icin ama spear katanaya göre şekil olarak daha uzun ama bunu fiziksel olarakta vurus mesafesini 2 kare öteden olmasini istiyorum tabi yanlis anlasilma olmasin hem dibinden hem bir kare disaridan :) sadece 2 kare öteden degil

Yardimlariniz icin simdiden tesekkür ederim

Bu konu callejon tarafından düzenlendi(2012-09-11 14:36, 11 yıl önce)
Çok Çok Teşekkür ederim Mortal Kardeşim :) Sağolasın
Simdi Su damage Yazdirma Olayini Yaptim Fakat şöyle bi problem var

[events e_damageplayer]

on=@gethit
say @07a1 <eval <str> - <hits>>  Hasar alir..
endif

Bu Scripti Playerlere Ekledigim zaman Bu Playerler Her Vurusta Caninizdan Giden Toplam Miktari Yaziyor üstünde Yani söyle..

mesela Oyuncunun Bana ilk vurdugu Hasar 10 atiyorum.. Sonradan da vurdugu 10 olmuyo yani Bizim canimizdan toplamda 10 sn lik bi kapismanin sonunda 90 can gidiyosa 90 Hasar alir seklinde Yaziyor.. ben silahin verdigi Hasari Yazmasini İstiyorum
xantier vermiş zaten kodu adam hala str-hits yazıyo sonra toplamını gosteriyo diyo ulan kafa çalıştırın biraz utanıyorum halinizden. bi de yeni düşünce demiş sene 2012
Kardeş Önce Saygılı olmayı ögren buraya Konu Açtım Yardım sever insanlar Yardım etti.. Bende minnettar kaldım Xantier yazmis eyw Ama Şuanda Sen yazınca Gördüm onun o kodu verdiğini Hep böyledir zaten Bilen birine Bişey Sorulmaz Ne kadar bencilsin.. + Herkes senin kadar eski olmaya bilir Ultimada Neden bukadar sivri konusuyorsun Onuda anlamis değilim benim Aklima Bu fikir geldi Ve şu ana kadar oynadiğim hic Bir serverdada Yoktu Böyle Bişey.

Kaynak Aldiğim Yerden Çektim direk nelph :)

Xantier in attiği siteden bişey Anlamadim yalniz :S ne şekilde eklemem gerekiyo <uid> <damage> şeklinde ekledim direk belki Olur Edasıyla Fakat Tabiki olmadi :)

Bu konu callejon tarafından düzenlendi(2012-09-11 16:40, 11 yıl önce)
ordaki endif gerekli her şeyin sonuna endif ve return 1 koymazsanız bir sürü bug çıkabilir... mesela:

[function potlariver]
src.newitem i_potion_healgreat
src.act.amount 10
new.bounce.src.act

src.newitem i_potion_curegreat
src.act.amount 10
new.bounce.src.act

src.newitem i_potion_refreshtotal
src.act.amount 10
new.bounce.src.act
endif
return 1

sondaki endif ve return 1 bugları engeller, tam ne işe yarıyorlar bilmiyorum ama nebula packinde falan hep böyle kesin bir işe yarıyordur...

Bu konu zak tarafından düzenlendi(2012-09-11 16:41, 11 yıl önce)
Xantier in Attiği siteden Pek bişey Anlamadim Arkadaslar

say @07a1 <eval <str> - <hits>>  Hasar alir..

bu kisma <uid> <damage> yi nasil giricem ?
@zak

bilip bilmeden lütfen kesin konuşmayın

endif adı üzerinde if i kapatmak için işe yarar. if in olmadığı yerde endifin de işi yoktur. nebula pack o zaman işinin ehli olmayan insanlar tarafından yazıldı o sizin kanununuz olmamalı. yeni scriptlere bakarsanız feyz alırsanız sizin için daha yararlı olur.

return 1 döngüyü sonlandırır. bu yüzden işe yarayacağı yerler var yaramayacak yerler var. sizin verdiğiniz kodda gereksizdir zaten döngünün sonunda bir daha sonlandırmaya gerek yoktur.

if !strmatch(*basic*,'<name>')
message siz yapamazsınız.
endif

message siz basicsiniz.

bu kod eğer isminiz basic değilse önce siz yapamazsınız sonrada siz basicsiniz satırlarını verecektir size ama bi kişi hem basic adına sahip olmayıp hem basic adına sahip olamaz.

doğrusu şu şekildedir.

if !strmatch(*basic*,'<name>')
message siz yapamazsınız.
return 1
endif

message siz basicsiniz.

burda eğer isim basic değilse siz yapamazsınız diyip döngüyü sonlandıracaktır. basic se siz basicsiniz diyecektir.

umarım anlamanıza yardımcı olabilmişimdir return 1 ve endif kullanımını
Birde soruma cevap alsam :)
zak : ordaki endif gerekli her şeyin sonuna endif ve return 1 koymazsanız bir sürü bug çıkabilir... mesela:

sondaki endif ve return 1 bugları engeller, tam ne işe yarıyorlar bilmiyorum ama nebula packinde falan hep böyle kesin bir işe yarıyordur...

:?

if olmayan kod sıralamasında endif kullanmanın bir etkisi yoktur ne bugu engeller ne de bir etki yaratır. Satır ve göz kalabalığından başka bir işe yaramaz. return 1 ise kendinden bir satır önceki koddan sonraki satırları sonlandırmak için kullanılır. Mesela;

[function asd]
if (<src.str> > 50)
src.say str 50 den yuksek
return 1
else
src.say str 50 den dusuk
endif
src.say return 1 yok kardes burda.

adamın strsi 50 den yuksek se 50 den yuksek dicek ve return 1 ile kod islemini sonlandıracak artık sphere bir alt satıra geçmeyecek. ama 50 den dusukse return 1 isleve girmicek ve 2 tane mesajı alabileceksin str 50 den dusuk de yazıcak return 1 yok kardes burda da yazıcak. En basit verebileceğim örnek bu.
Novice
11.9
@zak nasıl bi kafa var sende bilader :D

@callejon

[events e_damageplayer]
on=@gethit
say @07a1 <argn1>  Hasar alir..
endif
Expert
34.0001
Rowall : @zak nasıl bi kafa var sende bilader :D

@callejon

[events e_damageplayer]
on=@gethit
say @07a1 <argn1>  Hasar alir..
endif

Çok Teşekkür Ederim Hocam Sağolasin

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.