Role play hakkında kavgaya girmenize gerek yok. Şuana kadar birçok kişi zaten ne olduğunu bilmiyor. Rp'ler ya ortaçağ olacak yada ilerçağ. Yani bir karar verilmesi lazım. Skill dummy olabilir, neden olmasın ? Heal dummy ve Vetenary (adı herneyse) bunlar olamazda, normal taktik dummy olabilir mesela. Adam taktik geliştirme rp si yaparak dummy'e dalar.
İnşallah İstedigin Birini Bulursun..
@Berkancık

Kardeşim mağlesef bu konuda sana katılayamıyacağım PP adı altındaki sunucular sence neden çıkdı? Çünkü skill dummy geldi ph'ler yükseltildi bu yüzden ortaya çıkdı bunlar olmasaydı Role Play Olarak hala geçiyor olacaktı. Ve Marlock arkadaşımın dediği gibi Role Play diyorsan sunucuna bir kısıtlama yapıcaksın başka yolu yok, Ph biraz yükseltile bilir birşey diyemem ona fakat skill dummy olmaz, o zmn PP dedimiz gruba girer, Ethereal bence ne PP, Ne RP sunucuda olur

@Massacre

Burdada ethereal bineklerin aslında olduğunu sonradan ekleme olmadığını söylüyor arkadaşımız fakat zaten ultimanın içinde olsaydı kodlamasını yapmazdık zaten olurdu.
Bakın beni anlamıyorsunuz sanırım. Rp tamamen değişik bir versiyon... Rp demek, oynadığın karaktere bürünüp canlandırmak demek. Skilly dummy olsada olmasada Rp olur. Skilldummy'nin kesinlikle pp ile bir alakası yok!. British kendisini koruyacak ve eğitilecek askerler arıyor diye bir ilan verir ve bu ilana gidenler orada ilk başta skill dummyler ile kendilerini geliştirirler. Kısacası skill dummy'e yumruk veya kılıçla vurarak, taktik ve kendisini güçlendirecek. Yani bunun devamı geliyor. Bir rp sunucusunda ooc ve ic kavramlar olur. Ooc oyun dışı karakter demektir. İc ise oyun içi karakter. OOC sohbet için bir komut yazarsınız. Nasıl diyelim ? '' .ooc naber '' olabilir. Normal yazılanlar ic'ye girer. Mesela birisiyle rp yapıyorsun ve karşı taraf rp hatası yaptı. Sen o kişiye gidipte ic şekilde rp'in yanlış diyemezsin. Neden? Çünkü gerçek hayatı oynuyorsun. Ooc olarak söylersin. Neyse rp hakkında bilgi edinmek istiyorsanız lütfen google adlı siteyi kullanın. Birşeyleri yanlış öğrenmekten çok, doğrusunu öğrenmek daha mantıklıdır.
[Static] : @Berkancık

Kardeşim mağlesef bu konuda sana katılayamıyacağım PP adı altındaki sunucular sence neden çıkdı? Çünkü skill dummy geldi ph'ler yükseltildi bu yüzden ortaya çıkdı bunlar olmasaydı Role Play Olarak hala geçiyor olacaktı. Ve Marlock arkadaşımın dediği gibi Role Play diyorsan sunucuna bir kısıtlama yapıcaksın başka yolu yok, Ph biraz yükseltile bilir birşey diyemem ona fakat skill dummy olmaz, o zmn PP dedimiz gruba girer, Ethereal bence ne PP, Ne RP sunucuda olur

Ph 0 olan server rp serverımıdır ?
[Static] : [b
@Massacre

Burdada ethereal bineklerin aslında olduğunu sonradan ekleme olmadığını söylüyor arkadaşımız fakat zaten ultimanın içinde olsaydı kodlamasını yapmazdık zaten olurdu.

ultimanın aslındadır etheral binekler az araştırma yaparsan dediğime hak vericeksin . ea games trdeki serverlar gibi cart steed curt ostard koymuyor hiç olmassa .
aradıgını bulman dileğiyle
Ya siz neyin peşindesiniz diyorsunuz skill dumy var ph ile oynanmış bundan rp mi olur diye.Siz Role Play'in ne olduğunu bilmiyorsunuz hiç mi adınada bakmıyorsunuz ROLe Play ben ne kadar konuşsam boş o sunucuda rol yapıldıktan sonra isterse babasını si....
biraz şunları inceleyin bakalım orada rp serverları nasıl olur diye birşey yazıyor mu? Ayrıca Rp sadece Ultima için değil bütün oyunlarda hemen hemen rp vardır ve amaç rol yapmaktır.

https://www.ultima-strike.com/dokuman/ultima-online-ve-role-play
Ultima online oyununa hiç sadık kalınmıyor saçma sapan şeyler çoğu insan role play ile power play'i karıştırıyor Rp serverlarının adı kirleniyor onlar hep kapanıyor niyetine anlamak istediğimi çıkaramıyorsan mesajlardan daha bişey yazmıcam sana.
Tamam konuyu uzatmıyalım arkadaşlar herkezin bildiği kendine :) Ama geçen arkadaşım PP ne diye sordu ona güldüm yani PP gereksiz birşeydir bence Rp ve PvP Olarak iki grubun yeterli olduğunu düşünüyorum esklilerden kime sorarsanız sorun PP diye birşey duymamıştır :)
RPG oyunnunda tür olması daha garip. Ama milletin anlayışı kıt olunca türü yazmadan anlamıyorlar.
Xantier kimin tarafından olduğunu hala anlamadım benim mi onların mı? :)
Silindi
Expert
4.6
Arkadşalar K.bakmayın Sanırım Yanlış Yazmışım Ayrıca Etheral binek Daha Konulmadı :) Konulucak Evet Ben Kıt Olabilirim Yanlış Yazmış veya bilgisiz olaiblrim Ama Yani Bu Kadar Da Baskı olmaz Ki ! Hepinize Teşşekür Ederim Ama artık Çete Gibi Birşey olamaya başladı bu baksanıza Ben im yanım senin yanında oldu Ama Hepinize teşşekür ederim Rp Yapmaya çalışıcaktım Ama Pp Yapıcam Yine saolun
Rp'nin ne olduğunu tam bilmiyorlar.Bu Pp nedir allah aşkına ya Rp ultimaya özgü birşey değil zaten bütün oyunlarda var nerdeyse kimsede niye şunu koydun niye bunu koydun gibi saçma sapan şeyler yazmıyor Rol yapacaksın o karekteri canlandıracaksın olay bu neyi uzatıyorlar anlamıyorum
Adamı Bezdırdınız Yok Pp Yok Rp Yok Bendenmısın Ondanmısın Arkadsım Sızene Isterse Pvp Acar Rp Dıye Yazar ? Oynamak Oynamamak Sıze Kalmıs Cok Dar Dusuncelısınız.Sizene ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.